Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Peru pracuje nad swoją cyfrową walutą

Peru pracuje nad swoją cyfrową walutą

Wiadomości
22 listopada, 2021
510
cbdc peru

Peru pracuje nad stworzeniem własnej waluty cyfrowej, znanej również jako cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC).

O tym fakcie poinformował prezes Banco Central de Reserva del Perú, Julio Velarde. Stwierdził on, że cyfrowa waluta będzie częścią przyszłych systemów płatności.

Postępy w pracach nad cyfrową walutą w Peru

Julio Velarde ogłosił prace nad cyfrową walutą kraju podczas pierwszego dnia CADE Executive. Oto jego słowa:

Pracowaliśmy nad cyfrową walutą. Jesteśmy w trakcie wielu projektów z kilkoma bankami centralnymi: z Indiami, Singapurem, Hong Kongiem i z wieloma bankami centralnymi, myśląc o walucie cyfrowej, która będzie tą, która będzie dominować w przyszłości.

Przewodniczący BCRP przypomniał również, że system płatniczy, który będzie istniał za 8/10 lat, będzie zupełnie inny od obecnego i dlatego konieczne jest również, aby Peru nie zostało w tyle.

W przeciwieństwie do innych krajów, Velarde wyjaśnił, że rynek peruwiański nie będzie pierwszym, który uzyska dostęp do tej cyfrowej waluty. Nie posiada bowiem odpowiednich środków na ten cel lub nie jest w stanie stawić czoła związanemu z tym ryzyku. Z pewnością jednak nie chce pozostać w tyle w procesie adaptacji.

Umiejętności w zakresie rozwoju waluty cyfrowej

Velarde powtórzył, że Kongres Republiki musi wybrać trzy profile techniczne do zarządu najwyższej jednostki emisyjnej. Ostatnim razem wybrani zostali Rafael Rey, José Chlimper i Elmer Cuba.

Ekspertyza w tej dziedzinie jest również potrzebna, aby dotrzymać kroku innym krajom, takim jak Meksyk i Brazylia, które wyprzedziły Peru w rozwoju CBDC.

Czytaj również:  Filipiny rozpoczną pilotażowe wdrożenie CBDC

Erick Iriarte, prawnik specjalizujący się w prawie cyfrowym, wyjaśnił:

Większość kryptowalut krążących na świecie jest w rękach prywatnych. Dyskusja brzmi: czy mogę zaufać walucie, która nie ma instytucjonalnego oparcia? Velarde proponuje walutę wspieraną przez BCRP, która ma być używana jako waluta wymiany, zarówno między różnymi krajami, jak i do użytku lokalnego.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.