Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

PlanB: Bitcoin przekroczy 98 tys. USD w listopadzie

PlanB: Bitcoin przekroczy 98 tys. USD w listopadzie

Bitcoin Wiadomości
20 czerwca, 2021
838
Bitcoin with dispersion effect. Blockchain fail concept. Physical version of Bitcoin disperses into small pieces in the form of zeros and ones (Binary Number System).

Zaprojektowany przez PlanB model Bitcoina stock to flow nakreśla zależność między rzadkością a wartością. W ostatnim czasie był on solidnym długoterminowym predyktorem trendów cenowych kryptowalut.

Obecnie model S2F sugeruje, że w najgorszym przypadku BTC przekroczy 98 tys. usd do listopada. Jest to bardzo optymistyczna prognoza, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na rynku.

Metodologia i dokładność S2F

Porównując Bitcoina do metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro, PlanB wykorzystał statystyki, aby nakreślić określoną relację pomiędzy wartością i rzadkością danego aktywa. Podstawową hipotezą jest to, że im łatwiej jest wyprodukować dane dobro, tym trudniej jest mu zachować wartość, zakładając, że popyt pozostaje stabilny.

PlanB zauważa, że popyt będzie napędzany przez agresywne rządy narzucające ujemne stopy procentowe, miliarderów zabezpieczających się przed inflacją oraz inwestorów instytucjonalnych. Te informacje, połączone z prawami potęgowymi i obserwacjami fraktali, wokół których często skupia się cena BTC, stworzyły model, który okazał się dość solidny przez ostatnie 2 lata.

Przed nami turbulencje

Droga do 6-cyfrowej ceny BTC nie będzie gładka. Podczas gdy jego ostatni tweet rzeczywiście maluje optymistyczną perspektywę dla Bitcoina do końca roku, PlanB zauważa również, że będzie możliwa “słabość” w ciągu najbliższych kilku miesięcy z powodu “bardziej fundamentalnego powodu”, który ujawni później.

Czynnikiem w tej przewidywanej słabości może być niedawno obserwowana formacja krzyża śmierci. Długoterminowe cele dla BTC pozostają jednak nienaruszone, i według niego, nadal wyglądają lepiej niż kiedykolwiek.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.