Brave jest przeglądarką internetową, taką jak Firefox lub Chrome. Z wyjątkiem tego, że przeglądarka Brave jest w pełni przystosowana do blokowania reklam, trackerów i wirusów. Posiada ona bardzo innowacyjną i ciekawą funkcjonalność, jeżeli chodzi o monetyzację – użytkownicy zezwalający na wyświetlanie na stronach nieszkodliwych i przyjaznych reklam mogą zarabiać kryptowalutę BAT. Podobna sytuacja jest z wydawcami treści (właściciele stron itp.) – mogą oni otrzymywać część wynagrodzenia z tytułu wyświetlania reklam oraz otrzymywać dotację od użytkowników.

Przeglądarka Brave została stworzona przez Brendana Eicha, założyciela Mozilli (z Firefox) i języka programowania Javascript. Ideą stojącą za Brave jest to, że obecnie występuje zbyt duża ingerencja w aktywność użytkowników stron internetowych. Odbywa się to poprzez śledzenie aktywności w internecie i wyświetlanie uciążliwych reklam.

W przeglądarce Brave reklamy i trackery są domyślnie zablokowane. Można je włączać i wyłączać za pomocą jednego kliknięcia. Kiedy otworzysz nową kartę w przeglądarce, domyślnie zobaczysz licznik, który śledzi ile trackerów, reklam, aktualizacji HTTPS zostało zablokowanych od momentu rozpoczęcia korzystania z programu. Możesz również dowiedzieć się, ile czasu dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędziłeś (w końcu pobieranie reklam i skryptów śledzących opóźnia ładowanie stron).

Ponadto, Brave stworzył własną sieć reklamową. Twórcy przeglądarki uważają, że reklamy nie są złe, jednak ich ilość i inwazyjność (animacje, wyskakujące okienka itp.) odstraszają użytkowników. Ostatecznie, tak zwane “Brave Ads” będą wyświetlane w przeglądarce, która jest specjalnie stworzona dla Ciebie – jednak tylko wtedy, gdy wyraźnie wyrazisz na to zgodę. Ponadto, użytkownicy otrzymują możliwość zarabiania kryptowaluty BAT (Basic Attention Token) za zwyczajne surfowanie po Internecie i oglądanie reklam na stronach WWW (pod warunkiem włączenia Brave Ads).

Pobierz tutaj przeglądarkę Brave

Za darmo. Ciesz się z szybkiego wczytywanie stron i zarabiania na surfowaniu.

Co to jest Basic Attention Token?

Basic Attention Token (BAT) jest integralną częścią przeglądarki i jest używany jako waluta, którą zostaną wynagrodzeni właściciele stron i użytkownicy Brave Browser.

Ponieważ przeglądarka blokuje wszystkie zewnętrzne reklamy na stronach internetowych, ma to negatywne konsekwencje dla przychodów wydawców. W tej chwili użytkownicy przeglądarki Brave mogą zdeponować BAT w swojej przeglądarce i wykorzystać je do przekazania ich ulubionym wydawcom (w formie dotacji). Ponadto osoby, które korzystają z Brave Browser podczas przeglądania internetu mogą zarabiać tokeny BAT za wyświetlanie reklam na stronach, które biorą udział w programie “Brave Rewards / Brave Ads”.

Jak działa przeglądarka Brave?

źródło zdjęcia - pobierz-brave.plPo pobraniu i otwarciu przeglądarki w prawym górnym rogu zobaczysz logo Brave. Jest to funkcjonalność odpowiadająca za blokowanie reklam, którą można włączyć lub wyłączyć dla każdej odwiedzanej strony internetowej. Warto również odwiedzić zakładkę “Brave rewards” i wyrazić zgodę na wyświetlanie reklam, z których będziesz mógł czerpać zysk w postaci kryptowaluty BAT. W tym celu w “Ad Control” zaznacz opcję “Pokaż reklamy Brave” lub “Show brave ads”. Z tym ustawieniem Brave Ads ostatecznie zostanie włączone i pozwoli Ci to na zdobycie darmowych tokenów BAT, które możesz sprzedać na giełdzie lub wysłać w formie napiwku.

Czy przeglądarka Brave Browser obsługuje język polski?

Tak, większość interfejsu jest spolszczona. Twórcy dążą do pełnego spolszczenia przeglądarki, jednak większość funkcji jest już wyświetlana po polsku.

Download / gdzie pobrać przeglądarkę Brave po polsku?

Przeglądarka może być używana zarówno na komputerze, jak i w telefonie. Jest ona dostępna na wszystkie urządzenia i systemy operacyjne. Obsługuje Windows, OS X, Linux, iOS i Android. Możesz ją pobrać pod tym adresem.

 

Jeżeli jesteś już użytkownikiem przeglądarki Brave, będzie nam miło jeżeli pozostawisz po sobie opinie. Wszelkie komentarze i opinie będą pomocne innym odwiedzającym.

 

Otrzymaj darmowe $10 za dołączenie do Coinbase i zakup kryptowalut na kwotę powyżej $100


0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

1 Komentarz

Michał · Maj 23, 2019 o 10:22 pm

Można też zarabiać na arbitrażu kryptowalut albo też na arbitrażu innych walut. Także tych standardowych. Samemu jest to trochę trudne i na małą skalę się nie bardzo opłaca (opłaty za transfer między portfelami) i czas poświecony na śledzenie kursów a także na czas przesyłu środków. Dlatego też powstają fundusze, które zbierają środki małych inwestorów tworząc portfele arbitrażowe i zarabiają mając już depozyty na różnych giełdach. Jest to oszczędność czasu, a nad skokami kursów nie ślęczą ludzie tylko komputery decydując kiedy wystawić i gdzie jakie zlecenie. Różnice kursów są rzędu 0,5% do 6% więc zysk na portfelu który oferują do wypłaty poszczególnym „udziałowcom” jest rzędu 1,5% do 2% dziennie. To nie jest jakaś mrzonka kandydata na milionera tylko właśnie czysty arbitraż. No ale zarabianie na przeglądaniu internetu też brzmi całkiem fajnie. Podoba mi się ten model działania, bo obecnie za wyświetlanie reklam na stronach które odwiedzamy nic nie otrzymujemy. A tak to możemy robić dokładnie to samo, bez wielu natrętnych reklam i do tego otrzymać pieniądze 🙂 Super inicjatywa ze strony Brave Browser. Nie dziwie się czemu opinie o tej przeglądarce są takie dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *