Brave jest przeglądarką internetową, taką jak Firefox lub Chrome. Z wyjątkiem tego, że przeglądarka Brave jest w pełni przystosowana do blokowania reklam, trackerów i wirusów. Posiada ona bardzo innowacyjną i ciekawą funkcjonalność, jeżeli chodzi o monetyzację – użytkownicy zezwalający na wyświetlanie na stronach nieszkodliwych i przyjaznych reklam mogą zarabiać kryptowalutę BAT. Podobna sytuacja jest z wydawcami treści (właściciele stron itp.) – mogą oni otrzymywać część wynagrodzenia z tytułu wyświetlania reklam oraz otrzymywać dotację od użytkowników.

Przeglądarka Brave została stworzona przez Brendana Eicha, założyciela Mozilli (z Firefox) i języka programowania Javascript. Ideą stojącą za Brave jest to, że obecnie występuje zbyt duża ingerencja w aktywność użytkowników stron internetowych. Odbywa się to poprzez śledzenie aktywności w internecie i wyświetlanie uciążliwych reklam.

W przeglądarce Brave reklamy i trackery są domyślnie zablokowane. Można je włączać i wyłączać za pomocą jednego kliknięcia. Kiedy otworzysz nową kartę w przeglądarce, domyślnie zobaczysz licznik, który śledzi ile trackerów, reklam, aktualizacji HTTPS zostało zablokowanych od momentu rozpoczęcia korzystania z programu. Możesz również zobaczyć, ile czasu dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędziłeś (w końcu pobieranie reklam i skryptów śledzących opóźnia ładowanie stron).

Ponadto, Brave stworzył własną sieć reklamową. Twórcy przeglądarki uważają, że reklamy nie są złe, jednak ich ilość i inwazyjność (animacje, wyskakujące okienka itp.) odstraszają użytkowników. Ostatecznie, tak zwane “Brave Ads” będą wyświetlane w przeglądarce, która jest specjalnie stworzona dla Ciebie – jednak tylko wtedy, gdy wyraźnie wyrazisz na to zgodę. Ponadto, użytkownicy otrzymują możliwość zarabiania kryptowaluty BAT (Basic Attention Token) za zwyczajne surfowanie po Internecie i oglądanie reklam na stronach WWW (pod warunkiem włączenia Brave Ads).

Pobierz tutaj przeglądarkę Brave

Za darmo. Ciesz się z szybkiego wczytywanie stron i zarabiania na surfowaniu.

Co to jest Basic Attention Token?

Basic Attention Token (BAT) jest integralną częścią przeglądarki i jest używany jako waluta, którą zostaną wynagrodzeni właściciele stron i użytkownicy Brave Browser.

Ponieważ przeglądarka blokuje wszystkie zewnętrzne reklamy na stronach internetowych, ma to negatywne konsekwencje dla przychodów wydawców. W tej chwili użytkownicy przeglądarki Brave mogą zdeponować BAT w swojej przeglądarce i wykorzystać je do przekazania ich ulubionym wydawcom (w formie dotacji). Ponadto osoby, które korzystają z Brave Browser podczas przeglądania internetu mogą zarabiać tokeny BAT za wyświetlanie reklam na stronach, które biorą udział w programie “Brave Rewards / Brave Ads”.

Jak działa przeglądarka Brave?

Po pobraniu i otwarciu przeglądarki w prawym górnym rogu zobaczysz logo Brave. Jest to funkcjonalność odpowiadająca za blokowanie reklam, którą można włączyć lub wyłączyć dla każdej odwiedzanej strony internetowej. Warto również odwiedzić zakładkę “Brave rewards” i wyrazić zgodę na wyświetlanie reklam, z których będziesz mógł czerpać zysk w postaci kryptowaluty BAT. W tym celu w “Ad Control” zaznacz opcję “Pokaż reklamy Brave” lub “Show brave ads”. Z tym ustawieniem Brave Ads ostatecznie zostanie włączone i pozwoli Ci to na zdobycie darmowych tokenów BAT, które możesz sprzedać na giełdzie lub wysłać w formie napiwku.

Czy przeglądarka Brave Browser obsługuje język polski?

Tak, większość interfejsu jest spolszczona. Twórcy dążą do pełnego spolszczenia przeglądarki, jednak większość funkcji jest już wyświetlana po polsku.

Download / gdzie pobrać przeglądarkę Brave po polsku?

Przeglądarka może być używana zarówno na komputerze, jak i w telefonie. Jest ona dostępna na wszystkie urządzenia i systemy operacyjne. Obsługuje Windows, OS X, Linux, iOS i Android. Możesz ją pobrać pod tym adresem.

 

Jeżeli jesteś już użytkownikiem przeglądarki Brave, będzie nam miło jeżeli pozostawisz po sobie opinie. Wszelkie komentarze i opinie będą pomocne innym odwiedzającym.

 

Otrzymaj darmowe $10 za dołączenie do Coinbase i zakup kryptowalut na kwotę powyżej $100


0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *