Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Brazylijski Hashdex otrzymał zielone światło na emisję kryptowalutowych ETP w Szwajcarii

Brazylijski Hashdex otrzymał zielone światło na emisję kryptowalutowych ETP w Szwajcarii

Wiadomości
26 kwietnia, 2022
349
hashdex

Brazylijska firma zarządzająca aktywami – Hashdex – otrzymała zgodę od SIX Swiss Exchange na notowanie produktów giełdowych na kryptowaluty w Szwajcarii. W ten sposób spółka zamierza rozszerzyć swój globalny zasięg i zapewnić swoje usługi europejskim inwestorom.

Kolejna firma, która wprowadzi kryptowalutowe ETP w Szwajcarii

Europejski kraj już od jakiegoś czasu wykazuje przychylne stanowisko wobec podmiotów chcących wprowadzić kryptowalutowe produkty giełdowe. Zgodnie z ostatnią informacją prasową, kolejną organizacją, która uruchomi takie narzędzie inwestycyjne, jest brazylijski Hashdex. Inicjatywa ta stała się możliwa po tym, jak otrzymała zielone światło od SIX Swiss Exchange (głównej giełdy papierów wartościowych w Szwajcarii).

Wejście Hashdex do szwajcarskiego ekosystemu będzie miało na celu stworzenie pomostu między lokalnymi i europejskimi inwestorami, którzy następnie będą mogli dołączyć do świata kryptowalut.

Założyciel i dyrektor generalny firmy – Marcelo Sampaio – powiedział, że głównym celem jego organizacji jest oferowanie “prostej, bezpiecznej i zdywersyfikowanej ekspozycji poprzez koszyki aktywów kryptowalutowych, które odnoszą się do różnych sektorów w tej ekscytującej przestrzeni”. Opisał również Hashdex jako największego menedżera aktywów cyfrowych w Ameryce Łacińskiej.

Na temat współpracy z SIX Swiss Exchange wypowiedział się Bruno Sousa – szef działu Global Expansion:

Opierając się na sukcesie naszej gamy rozwiązań po drugiej stronie Atlantyku, które spełniają najlepsze w swojej klasie standardy, naszym celem jest udostępnienie ich najpierw w Szwajcarii, a wkrótce wszystkim europejskim inwestorom. Szwajcaria oferuje ramy prawne sprzyjające aktywom kryptowalutowym i jest kluczowym krokiem w naszym globalnym rozwoju.

Ekspansja Hashdex do Szwajcarii potwierdza plany firmy, aby ugruntować swoją pozycję na europejskiej ziemi. Niedawno mianowała Laurenta Kssisa na stanowisko dyrektora zarządzającego i szefa na Europę. Ponadto, Hashdex aktywnie rekrutuje talenty w Zurychu, Paryżu, Londynie, Lizbonie i innych europejskich ośrodkach, aby wspierać globalną ekspansję firmy.

Bitcoin ETP od CoinShares

Innym zarządzającym aktywami kryptowalutowymi, który oferuje produkty giełdowe w Szwajcarii, jest CoinShares. W zeszłym roku SIX Swiss Exchange zatwierdziła wprowadzony przez firmę instrument ETP na Bitcoina, oznaczony jako BITC.

Dyrektor ds. przychodów CoinShares – Frank Spiteri – uważa, że klienci instytucjonalni mają “bardzo silny proces należytej staranności”. W związku z tym zasługują na to, aby mieć do czynienia z “najlepszym w swojej klasie produktem, który obejmuje to zapotrzebowanie”.

Głos w tej sprawie zabrała również dyrektor ds. strategii CoinShares – Meltem Demirors. Ujawniła ona, że ETP rozpoczął działalność z 200 milionami dolarów w AUM.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.