Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

John McAfee nie żyje! Mógł popełnić samobójstwo

John McAfee nie żyje! Mógł popełnić samobójstwo

Wiadomości
24 czerwca, 2021
856
Xeni_Jardin_&_John_McAfee_(27342443604)

Jak donoszą Reuters, El Mundo, El País i inne media, zmarł znany inwestor i założyciel firmy McAfee Antivirus – John McAfee. Był on przetrzymywany w więzieniu w Barcelonie, a kataloński Departament Sprawiedliwości stwierdził, że jego śmierć to prawdopodobnie samobójstwo.

Prawnicy McAfee potwierdził jego śmierć do Reutersa i The New York Times mówiąc, że jest to “wynik okrutnego systemu, który nie miał powodu, aby trzymać tego człowieka w więzieniu tak długo”.

McAfee był przetrzymywany w więzieniu, w oczekiwaniu na ekstradycję do USA, od czasu jego aresztowania w październiku 2020 roku. Stanął przed zarzutami uchylania się od płacenia podatków oraz oszustw związanych z papierami wartościowymi. Hiszpańskie sądy zatwierdziły jego ekstradycję dziś rano. Co ciekawe istniała jeszcze możliwość odwołania się od tej decyzji.

Kontrowersje McAfee

Historia McAfee w ciągu ostatniej dekady była bardzo kontrowersyjna. Nagrał on filmik, w którym odinstalowuje program McAfee Antivirus, twierdził, że stworzył urządzenie blokujące inwigilację NSA, a także kandydował na prezydenta – dwukrotnie, w 2016 i 2020 roku. Jest on również znanym promotorem kryptowalut, który kiedyś twierdził, że zarabia 105 000 dolarów za każdy promocyjny tweet.

W 2014 r. firma Intel zmieniła nazwę oprogramowania antywirusowego, które nosiło nazwisko McAfee, na “Intel Security”. W odpowiedzi McAfee powiedział BBC, że jest wdzięczny, że “najgorsze oprogramowanie na planecie” nie jest już kojarzone z jego nazwiskiem.

McAfee w przeszłości miał już zatargi z organami ścigania. On, jego rodzina i członkowie jego sił bezpieczeństwa zostali aresztowani przez policję w Belize w 2012 roku, po oskarżeniach o posiadanie narkotyków i broni palnej. Uciekł jeszcze w tym samym roku, po tym jak policja oświadczyła, że jest poszukiwany w sprawie zabójstwa jego sąsiada.

Czytaj również:  Bitcoin wznosi się na 2 tygodniowy szczyt. ETH zyskuje 5%

Historia ta stała się jednym z ognisk dokumentu Showtime z 2016 roku, który starał się udowodnić, że McAfee był zamieszany nie tylko w to morderstwo, ale także w inne przestępstwa. Jeszcze w 2019 r. McAfee nazwał tę sprawę “niepoważną” i odmówił zapłacenia 25 milionów dolarów odszkodowania.

W ostatnich latach McAfee twierdził, że ucieka przed CIA, publikując na Twitterze zdjęcie siebie na łodzi z bronią w ręku. McAfee wielokrotnie pisał też na Twitterze, że nie popełni samobójstwa, co już prowadzi do teorii spiskowych na temat jego śmierci.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.