Pobierz przeglądarkę Brave Browser

Pseudo-bitcoinowe oszustwa! Wystrzegaj się tych stron!

Pseudo-bitcoinowe oszustwa! Wystrzegaj się tych stron!

Ostrzeżenia Poradniki
3 września, 2019
6572
scam

Wielkie bitcoinowe oszustwo, o którym jest mowa w ostatnich miesiącach, pokazuje, że użytkownicy Internetu wciąż dają się nabrać i tracą astronomiczne kwoty. W niniejszym artykule opowiemy o przypadku projektu pseudo-bitcoinowego, mechanizmach, które stosowane są przez oszustów, a także doradzimy, jak ustrzec się przed stratą pieniędzy.

Przypadek pewnego oszustwa

W marcu bieżącego roku zrobiło się głośno o wykorzystywaniu wizerunków znanych gwiazd, takich jak Kuba Wojewódzki, Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Marcin Prokop, Dominika Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Robert Lewandowski czy Krzysztof Piątek, do całkiem sprawnie zorganizowanego oszustwa. Fikcyjne strony udające realne portale zachęcały do inwestowania w bitcoiny. Odpowiednio dobrane zdjęcia, wycięte z kontekstu wypowiedzi w mediach, posklejane odpowiednio filmy, fikcyjne opinie i rekomendacje, a nawet promocja na Facebooku – wszystkie te sztuczki zostały wykorzystane do stworzenia rzetelnie wyglądających witryn, które polecają inwestowanie w bitcoiny na pseudo-bitcoinowej platformie (która swoją drogą nie ma nic wspólnego z rzetelnymi giełdami i kantorami kryptowalut).

Jakiekolwiek kliknięcie na wyżej wymienionych stronach odsyła do “Bitcoin Future”, “BTC Profit”, “Bitcoin Revolution”, “Bitcoin Profit”, “Bitcoin Era”, “Bitcoin Billionaire”, “Bitcoin Trader” i innych podobnych platform, na których oszuści wyłudzają pieniądze. W rzeczywistości żaden z celebrytów nigdy nie inwestował w bitcoiny na wymienionych stronach internetowych, a wszystko jest jednym wielkim scamem. Ponadto wszelkie opinie i komentarze użytkowników na stronach są fałszywe.

Przykładowe strony i reklamy naciągaczy

Oszukańcze projekty – na co uważać

Oszustwa w sieci to chleb powszedni. Wiele z nich może doprowadzić użytkowników do ruiny finansowej. Rozpoznanie platformy pseudo-bitcoinowej wymaga dokładnego sprawdzenia strony internetowej, na której zamierzamy zainwestować. Istnieje szereg cech, którymi charakteryzują się projekty mające znamiona oszustwa.

 • Podejrzane rekomendacje i opinie – jeżeli widzisz rekomendacje znanych marek, stacji telewizyjnych, gazet czy osób, sprawdź w sieci, czy rzeczywiście miały one miejsce. Materiały wideo są na ogół tworzone z wyciętych z kontekstu wypowiedzi i posklejane w taki sposób, aby brzmiały tak, jakby osoba wypowiadająca się rzeczywiście zarobiła na pseudo-bitcoinowym projekcie.
 • Dziwne zasady – na dole strony znajdują się zasady inwestowania w bitcoiny. Jeżeli są one napisane w języku obcym, to już pierwsza wskazówka, że coś jest nie tak. Czemu na polskim portalu inwestycyjnym polityka prywatności opisana jest w języku angielskim?
 • Strony podszywające się pod prawdziwe – fikcyjne portale internetowe, na których rzekomo polecane są inwestycje w bitcoiny, mają na ogół pewien schemat. Umieszczone na nich linki, banery i reklamy nigdy nie odsyłają do czegokolwiek innego niż oszukańczy projekt inwestycyjny. W opisanym wcześniej przypadku oszustwa kliknięcie w baner reklamowy z koszulkami nie przekierowuje do sklepu internetowego z odzieżą, lecz do wideo polecającego inwestycję w bitcoiny.
 • Wiadomo, że strona jest fałszywa – pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wstukanie nazwy projektu/strony w Google i dopisanie frazy “oszustwo”. Jeżeli na liście wyszukiwania znajdziesz jakiekolwiek wyniki, w których jest wzmianka o tym, że strona jest oszustwem, sprawdź, dlaczego.
 • Ważne informacje małą czcionką – kiedy rzeczywiście zaczniesz rejestrację i spróbujesz wpłacić kwotę, bardzo często małą czcionką będzie wzmianka o tym, że treści zamieszczone na stronie są “tylko symulacją”. Czytaj uważnie wszystko, co klikasz.
 • Fikcyjny szybki zarobek – jeżeli widzisz opinie o bardzo szybkim zarobku (w 2 godziny, w 1 dzień, w 1 wieczór) dużych kwot pieniędzy, możesz być prawie pewien, że nie masz do czynienia z rzetelnym projektem. Prawdziwe inwestycje w bitcoiny wymagają odpowiedniej wiedzy, czasu i wiążą się z ryzykiem straty pieniędzy. Inwestowanie na ślepo to czysty hazard.
 • Niezabezpieczony adres internetowy – certyfikat SSL to dzisiaj norma. Jeżeli strona jest niezabezpieczona, czyli jej adres nie zaczyna się od https, możesz natychmiast opuścić stronę i więcej tam nie wracać.
 • Fałszywe tożsamości – sprawdź, czy osoby na zdjęciach to rzeczywiście Jacek, Ala i Małgosia. W tym celu pobierz zdjęcie na dysk, wejdź na Google Images, przeciągnij zdjęcie do pola wyszukiwania i zobacz, czy Jacek gdzieś indziej nie nazywa się na przykład Brian.

KryptoPoradnik.pl poleca:

Bezpiecznie inwestuj w kryptowaluty i akcje

Kopiuj zagrania najbardziej zyskownych graczy (HOT!) 

W pełni po polsku!

Przetestuj eToro za darmo!  lub     Czytaj więcej o eToro

CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 62% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.

Jak działają oszuści?

Machiną napędową projektów pseudo-bitcoinowych są wysokie prowizje, jakie otrzymują oszuści – nawet od $250 za pozyskanego użytkownika, który zasili budżet minimalną kwotą $250. Bardzo często takie platformy są rzeczywiście giełdami inwestycyjnymi, tyle że bazującymi na niewiedzy nowych użytkowników – niedoświadczeni inwestorzy częściej tracą niż zyskują, a prowizja i tak trafia do kieszeni oszustów. Podstęp opiera się zatem na prostych sztuczkach psychologicznych. Obietnica szybkiego zarobku może skusić zdesperowanych i nieznających rynku użytkowników.

Nawet jeżeli jakimś cudem uda się użytkownikowi zgromadzić środki pieniężne, bardzo często nie może ich wypłacić – problem z systemem, brak odpowiedzi i tym podobne zmyślone utrudnienia. W najbardziej skrajnych przypadkach nie ma żadnych inwestycji w bitcoiny, a wszystko jest jednym wielkim oszustwem, w którym naciągacze zbierają pieniądze z depozytów i znikają, gdy przekręt wyjdzie na jaw.

Lista podejrzanych projektów:

(Wpłata środków na platformy powiązane z poniższymi stronami może prowadzić do ich utraty)

 1. 1K Daily Profit
 2. Auto Bitcoin Generator
 3. Bitcoin Billionaire
 4. Bitcoin Billion Club (dodano 06.05.2020)
 5. Bitcoin Bonanza
 6. Bitcoin Code
 7. Bitcoin Compass
 8. Bitcoin Compass PL
 9. Bitcoin Era
 10. Bitcoin Evolution
 11. BitcoinFuture
 12. Bitcoin Future
 13. Bitcoin Gemini (dodano 06.05.2020)
 14. Bitcoin Loophole
 15. Bitcoin Millionaire Pro
 16. Bitcoin Miner
 17. Bitcoin News Trader
 18. Bitcoin Pro (dodano 06.05.2020)
 19. Bitcoin Profit
 20. Bitcoin Revolution
 21. Bitcoin Secret
 22. Bitcoin Storm (dodano 06.05.2020)
 23. Bitcoin Technology Evolution (dodano 17.07.2020)
 24. Bitcoin Time
 25. bitcoin UP (dodano 23.04.2020)
 26. Bitcoin Victory
 27. Bitcoin Wealth
 28. BTC Investor
 29. BTC Profits
 30. BTC Robot
 31. BTC Billionaire (dodano 06.05.2020)
 32. Cash Rain
 33. Crypto Cash
 34. Crypto Crash Fortune
 35. Crypto Engine
 36. CryptoFutureApp
 37. Crypto Genius (dodano 17.07.2020)
 38. Crypto Group
 39. Crypto Profit
 40. Crypto Revolt
 41. Crypto Revolution System
 42. Dubai Lifestyle
 43. IQ mining
 44. Market CFD (marketcfd.com – zgłoszono wiele przypadków problemów z wypłatą środków)
 45. Maxitrade
 46. One Bitcoin A Day
 47. Oil Profit (dodano 23.04.2020)
 48. Pattern Trader
 49. Polska Bitcoin / Bitcoin Polish – pl.bitcoin-polish.com (dodano 23.04.2020)
 50. Profit Bitcoin (dodano 06.05.2020)
 51. Profit Formula
 52. Profit Maximizer
 53. Profit Revolution (dodano 23.04.2020)
 54. Stellar Profit
 55. The Bitcoin Method
 56. The Crypto Genius
 57. The Market Master
 58. The News Spy
 59. TradeChampion
 60. Trading Bot
 61. Weed Millionaire

Czy można odzyskać pieniądze?

Istnieje możliwość odzyskania pieniędzy stosując metodę chargeback. Zanim jednak skorzystasz z tej opcji, musisz wpierw napisać do administratorów platformy prośbę o zwrot pieniędzy, żeby mieć dowód, że próbowałeś załatwić sprawę polubownie. Jeżeli mimo Twoich nalegań nie uda się odzyskać złożonego depozytu, zgłoś do banku reklamację wykonanej przez ciebie transakcji. Agent rozliczeniowy banku powinien skontaktować się z właścicielami platformy i poinformować o zgłoszonym przez Ciebie żądaniu zwrotu.

Jeżeli sprzedawca usługi nie zareaguje na wiadomość albo nie uzna reklamacji, nie będąc jednak w stanie obronić się przed zarzutem oszustwa, jego konto zostanie obciążone, a Ty odzyskasz swoje środki. Istnieje jednak możliwość, że właściciele platformy dostarczą dowody, że nie doszło do oszustwa i bank nie uzna Twojej reklamacji. W najmniej prawdopodobnym przypadku administratorzy przyjmą żądanie zwrotu i bez problemu dostaniesz swoje pieniądze z powrotem na konto.

 UWAGA:  Oszukańczy proceder należy koniecznie nagłośnić aby nieświadomi ludzie nie stracili pieniędzy! Prosimy o udostępnianie linku do tego wpisu na forach internetowych, stronach, w komentarzach i mediach społecznościowych! (Facebook, Twitter itp.).

 

Powiązane artykuły

[Głosów: 0   Average: 0/5]

58 komentarzy

 • ruggy

  Bitcoin ERA and MarketCFD.com is a SCAM based in Cyprus – MarketCDF is a fake broker that does not exist in Estonia, and Bitcoin ERA is a fake algorithm to invest in bitcoin using artificial intelligence. Warn everyone ! You will never see your money.

  Bitcoin ERA i MarketCFD.com to oszustwo (SCAM) z siedzibą na Cyprze – MarketCDF to fałszywy broker, który nie istnieje w Estonii, a Bitcoin ERA to fałszywy algorytm to inwestowania w bitcoin z wykorzystaniem niby sztucznej inteligencji – ostrzegajcie wszystkich. Stracisz dużo więcej niż mówią podczas niby wpłaty na rachunek brokerski, bo twoja karta będzie obciążona wielokrotnie większą kwotą niż 250EUR !!!

 • Krzysztof

  Ja ostrzegam przed firmą Market CFD (marketcfd.com) wspomnianą w artykule. Dałem się naciągnąć i teraz nie mogę się doprosić o zwrot wpłaconych 250 euro. Przeczytałem na innej stronie, że MarketCFD nie posiada potrzebnej do działania w Polsce licencji KNF. Czy ktoś również wpłacał pieniądze na tą platformę? O dziwo na market cfd zostałem przekierowany z tej durnej strony “Bitcoin Revolution”…

 • Kaian

  Przykre patrzeć, jak ludzie robią z siebie takich drani naciągających ludzi na niemałe pieniądze. Widziałem kilka razy na Facebooku reklamy tego całego “Bitcoin Revolution” z twarzami Solorza, Wojewódzkiego, Lewandowskiego. Jest tego masa, a Facebook jakimś cudem dopuszcza te reklamy… Ludzie, nie ma żadnej cudownej machiny, po wpłaceniu pieniędzy na te platformy (np. wspomniane wyżej market cfd) prawdopodobnie już nigdy ich nie zobaczycie… Opinie o tych stronach są fałszywe – nie ważne czy to facebook, czy to jakaś strona o kryptowalutach – jeżeli ktoś pisze, że na tym zarobił, to zapewne jest tam link promujący któryś z tych g***ianych projektów. Teraz widzę że oszuści promują Bitcoin Era, Bitcoin Profit, Bitcoin Rush, Bitcoin Billionaire i platforme Maxitrade która nie ma uprawnień do działania na terenie Polski i która nie wypłaca pieniędzy. Uważajcie, bo naciągacze są sprytni. Potrafią nawet na różnych forach internetowych stworzyć sztuczną dyskusję promującą te gówno, a to zwykła ściema i scam. Rejestracja na tych stronach doprowadzi Was od utraty pieniędzy :/

 • Małgorzata

  Firma MARKETCFD w namawia do wpłaty 500 Euro. Przed wpłatą następuje kilka kroków, które trzeba sukcesywnie zaakceptować, żeby przeszli do samej wpłaty. Na ich stronie nie ma ani jednej wzmianki na temat założycieli, podstaw prawnych, nic. Jest Regulamin, który, podobno, akceptuje się w trakcie rejestracji. Ma on kilkadziesiąt stron (wydrukowałam go sobie już po fakcie), więc na pewno go nie akceptowałam, bo bym go przedtem czytała. Taki mam zwyczaj i w tym przypadku jak najbardziej tak bym zrobiła. W momencie, kiedy tzw. “analityk” zadzwonił do mnie już po upływie obiecywanego terminu, byłam po zapoznaniu się z tym “dziełem” i zażądałam umożliwienia mi wycofania pieniędzy. Oczywiście zaczęły się groźby, zaczęły się chamskie rozmowy telefoniczne. Przede wszystkim żądają “aktywacji” konta przez udostępnienie danych z dowodu osobistego i karty bankowej, a także kopii opłacanych przeze mnie rachunków. Czyli komplet dokumentów, który jest potrzebny do wzięcia kredytu czy innych działań w moim imieniu. Jestem po długiej wymianie maili i doczekałam się “zdjęcia” z, wg nich MOJEGO NIEZAREJESTROWANEGO konta, pewnej kwoty. Piszę pewnej, bo żadne sumowanie niczego nie daje. Z różnicy pomiędzy 575 (DODALI!!! mi 75 euro) a 425 wynika, ze zniknęło 150, ale tam jeszcze jakaś inna kwota widnieje, więc w niczym nie można się zorientować. Stale używają argumentu, że przecież w banku też przekazuję kopię dowodu osobistego. Na prosty argument, że oni nie są bankiem i nie mają ŻADNEJ wiarygodności albo zaczynają coś krzyczeć, albo mówić, że przecież jestem dorosła i wiedziałam co robię. Podjęłam kroki i napiszę jakie będą efekty.

 • zetek

  Matko Boska, w Google wpisując hasła “Bitcoin Revolution opinie” czy “Opinie o Bitcoin Era” wyskakuje tyle oszukańczych stron, że aż nie wierzę. Ludzie na prawdę upadli. Oszukają ludzi byle by tylko zarobić. Zainteresowałem się tematem bo wyświetliła mi się na facebooku “reklama” z Zygmuntem Solorzem który niby zarobił miliony na cudownym systemie Bitcoin Era. Od razu zauważyłem, że to scam, bo ta strona była falszywa i w cokolwiek bym nie kliknął, to przekierowała na reklamę. Dodatkowo były jakieś błędy ortograficzne/stylistyczne. Swoją drogą wszystkie te strony typu Bitcoin Billionaire, Bitcoin Secret, Bitcoin Revolution czy Bitcoin Era wyglądają bardzo podobnie. Wchodzi się na stronę i od razu wita nas filmik opowiadający o bitcoinie (UWAGA: Bitcoin nie jest oszustwem, to normalna kryptowaluta. Scamerzy po prostu używają motywu bitcoina bo jest na topie). Filmik niby ma wzbudzić zaszokowanie ile to można nie zarobić na bitcoinie (co jest prawdą, bo niektórzy zarobili nawet 1000x), ale wpłacając pieniądze na jakieś fałszywe platformy prawdopodobnie nigdy ich nie odzyskamy!! UWAŻAĆ NA TE STRONY BO TO OSZUSTWO I KAŻDA POZYTYWNA OPINIA MÓWIĄCA O The Crypto Genius, Bitcoin Compass PL, Bitcoin Millionaire itd. JEST FAŁSZYWA!

 • KAMILA

  UWAGA NA MAXITRADE!! TO OSZUSTWO I SCAM!!
  Zobaczcie:
  http://www.bankier.pl/forum/temat_oszustwo-firmy-maxitrade,31662425.html
  forexclub.pl/maxitrade-broker-forex-na-liscie-ostrzezen-knf/
  http://www.przezdziecki.eu/maxitrade-maxi-services-ltd-ostrzezenie/

  Firma Maxitrade nie ma zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, ponadto została wpisane na listę ostrzeżeń. Do tego nie ma zezwolenia Europejskiego na działalność maklerską, co jest karane. Obiecują wielkie zarobki na bitcoin, a tak naprawdę defraudują pieniądze użytkowników! Spółka zarejestrowana jest w Belize i jako, że to raj podatkowy odzyskanie środków może być utrudnione. NIE WPŁACAJCIE ŻADNYCH PIENIĘDZY DO FIRMY MAXITRADE. Dzwonią do użytkowników i namawiają do coraz to większych inwestycji, po czym wszystkie środki się traci!. Nie wspomne, że telefonują do nas ludzie ze wschodnim akcentem, dlatego za słuchawką nie siedzi żaden Polak.

 • Dawid Dean

  Nie wierzcie w szokujące reklamy na facebooku z Lewandowskim, Zaorskim, Piątkiem czy Solorzem w roli głównej – to wszystko to scam i oszustwo! Nie istnieją żadne cudowne boty które zarabiają pieniądze za użytkowników. Firmy typu Bitcoin Profit czy Bitcoin Revolution są ściśle powiązane z Market CFD i affiliantami którzy zarabiają krocie na zrekrutowaniu naiwnych. W google jak się doda którykolwiek oszukańczy projekt z listy z artykułu + opinie, to wyskoczy mnóstwo stron, które reklamują to badziewie przy czym zachwalają to pod niebiosa. NIE WIERZYĆ TYM STRONOM bo wszystkie opinie i informacje na nich zawarte są tworzone po to, żeby zachęcić ludzi do “inwestowania”. Nie wspomne, że wierząc w te projekty i przelewając na platformę jakąkolwiek kase to ją zwyczajnie stracimy. Ostrzegajcie znajomych i rodzine. Jeżeli chcecie naprawdę zainwestować w bitcoiny to skorzystajcie z giełdy – to jedyny sposób aby je kupić i nie stracić pieniędzy! (pomijając kwestie ew. spadku wartości BTC). Idzcie na BitBay, Coinbase, CoinDeal czy Binance i tam róbcie zakupy krypto. Od stron znajdujących się w artykule trzymajcie się z daleka! Bitcoin Profit, Bitcoin Revolution, Bitcoin Billionaire i podobne to SCAM I OSZUSTWO!

 • Jawow232

  ja tutaj zacytuje tekst jednego rapera “Ile ci zapłacić, by zobaczyć jak się szma**sz” – to dedykuje tym oszustom którzy reklamują ten syf. to jakaś plaga – codziennie wyskakują mi na facebooku reklamy z lewandowskim i innymi gwiazdami. mam nadzieje, że celebryci pozwą tych frajerów którzy robią ludzi w jawne babuko

 • Dumicz

  Właśnie trafiłem na jedno forum na którym ktoś reklamował bitcoin revolution. Pisał, że zarobił ponad 5000 Wiadomo że bym się tam nie zarejestrował bo nie wierze w takie cuda, ale zacząłem sobie grzebać w google i faktycznie tego scamu jest co niemiara. Mam nadzieje, że ludzie nie będą ślepo wierzyć w takie artykuły bo potracą pieniądze. Co najlepsze, na tym forum na którym natrafiłem na tego revolution wszyscy niby zachwalają. Nie wspomne, ze każdy miał 1 post i był nowym użytkownikiem 😀

 • anmark

  Wlazłem w to Marketcfd i oczywiście zostałem oszukany. Kilka razy “analityk” polecił mi wpłatę, w sumie 3500 euro!
  Po kilku dniach pokazało się, że nastąpiły “spadki” i aby “ratować” proponowano mi dalsze wpłacenie 1500 euro. Nie zgodziłem się. Wówczas zakończono ze mną “współpracę” Chciałem by wypłacono mi resztę co pozostało – nie wypłacono! To oczywiście ostrzeżenie!
  Ale to oszustwo jest bardzo dobrze przygotowane. Stwarza wrażenie dużego profesjonalizmu. Czy dzisiejszy świat ma opierać się na oszustwie? ! To oczywiście pytanie retoryczne i to przykre!

 • KUdłaty

  Bitcoin ERA (MARKETCFD.com) to SCAM – oszustwo, firma nie istnieje w Estonii i nie posiada licencji – wyłudza pieniądze przez nachalne reklamy z udziałem znanych osób, których wizerunek bezprawnie jest wykorzystywany do oszustwa

 • Ostrozny

  DOW MARKETS wykorzystuje wizerunek Tomasza Komedy!

 • Czarna

  Dzień dobry ja się zaistrowałam się na tej stronie ale nic nie wpłacałam ale jakiś menadżer do mnie wydzwania żebym zapłaciła ja napisałam tam ze nic wpłacać nie będę bo że mi karta nie działa to pisze żebym odebrała nie wiem co robić

 • Czarna

  Do mnie wydzwaniają właśnie z bitcoin profit założyłam konto tam i miałam wpłacić 250 e ale coś mam z kartą i nie poszło ale normalnie do mnie dzwonią a ja napisałam że karta nie działa mi i żeby nie dzwonili ale to nic nie dało

 • Magic

  Ja kuoilem u nich maszynę i nie wywazali się z tego co jest tapisane na stronie straciłem około 3500zl są to oszuści

 • ginter

  Pytanie jak wpłaciliście czy wykonaliście jakiejś operacje handlowe i wygraliście czy tylko przegrali czy można odzyskać wpłacone pieniądze mimo ich przegrania.niech ktoś mi odpowie
  z Poważaniem

 • manto0x

  Nowe strony, które działają na takiej samej zasadzie – prosiłbym o pilne dołączenie ich do listy ostrzeżeń:
  Crypto Engine
  Crypto Group
  Stellar Profit
  Crypto Profit
  The Market Master

  Jeżeli trafiliście na te strony, to nic tam nie wpłacajcie!

 • pani malgorzato prosze do mnie zadzwonic bo ja tez jestem w takiej samej sytuacji i tez zadaja zdjiec dowodu osobistego karty kredydowej i faktury ztym ze ja juz wplacilem pienadze ale boje se poslac im zdjieca papierow prosze do mnie zadzwonic nr tel 669263641

 • PoszkodowanyCoin

  Straciłem trochę krypto w Crypto Cash. Skontaktowałem się z Coinfirm (eksperci od krypto AML) mają nowy serwis, który pomaga odzyskać  środki pod kątem analityki i prawnym. Zaraportowałem podejrzane adresy. Polecam każdemu, niech oszuści nie będą anonimowi.

  • Maria

   Witam serdecznie

   Witam serdecznie!!!

   Przeczytałam, że znalazł Pan jakieś światełko nadziei, że istniej możliwość odzyskania pieniędzy. Bardzo bym prosiła o pomoc, bo w swojej naiwności straciłam dużo pieniędzy. Złożyłam co prawda reklamację chargeback, ale nie mam dużej nadziei. Czy mogłabym liczyć na Pana pomoc?

   • KryptoPoradnik.pl

    Proszę walczyć o chargeback. Jeżeli firma nie poczuwa się do zwrotu pieniędzy lub ignoruje Panią, to nie zaszkodzi również zgłosić sprawy na policję. Dodatkowy papier w postaci przyjęcia zgłoszenia przez organy ścigania może trochę bardziej zmotywować bank do działania jeżeli chodzi o procedurę zwrotu pieniędzy.

    • Dziękuję za odpowiedz!!!
     Swoją walkę o odzyskanie pieniędzy zaczęłam od zgłoszenia sprawy na policji, ale oni tylko przyjęli zgłoszenie i nic poza tym. W banku złożyłam reklamację chargeback i otrzymałam odpowiedz, że transakcję poprzez kartę płatniczą przeprowadziłam w sposób prawidłowy i nie jest to podstawą do włączenia tej usługi i powinnam przy tego typu transakcji liczyć się z możliwością utraty pieniędzy.
     przeczytałam we wcześniejszym komentarzu, że eksperci z Coinfirm od krypto AML mają nowy serwis, który pomagają odzyskać środki pod kątem analityki i prawnym. Nie wiem jak się z nimi skontaktować i czy konto BITCOIN PRO SYSTEM też obejmuje ich pomoc. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

  • Dariusz

   Proszę o namiar na tych ekspertów, na serwis. dziękuję Darek

 • Wymagane

  Ostrzegajcie jeszcze przed cryptot.net

 • Mariusz

  Tylko naiwni dają się nabrać. Znam takich ,którzy widzieli już i zapowiadali duże pieniądze na swoim koncie,a dziś wstydzą się. Do uczciwej pracy się zabrać ,wtedy będą pieniądze.

 • Joanna

  Witam, czy ktoś z Państwa zainwestował w kryptowaluty w firmie Crypto Group? Proszę o kontakt, ponieważ nie można się dodzwonić do konsultantów

 • Joanna

  Czy ktoś z Państwa kupił kryptowaluty od firmy Krypto Group? Proszę o kontakt ponieważ nie można dodzwonić się do konsultantów

 • Joanna

  Pani Małgorzato proszę o kontakt, ponieważ chciałabym podjąć kroki w kierunku odzyskania wpłaconych pieniędzy.

 • Marta

  Ja też byłam głupia i zainwestowałam pieniądze. 250 USD i teraz nie wiem jak je odzyskać. Strona DownMarkets. Czy komuś się udało odzyskać pieniądze?

 • Ika

  Witam wszystkich chciałabym zapytać w takim razie które strony/firmy są prawdziwe? Dziękuje

 • Tylko naiwni dają nabrać na takie oszustwo bez sprawdzonych i rzetelnych informacji. Bitcoin Profit czy Bitcoin Era to typowe oszukańcze strony wielokrotnie sprawdziłem w Google z hasłami SCAM czy OSZUSTWO!!! Najlepiej sprawdzajcie na forum bitcoin.pl tam uzyskacie jak najwiecej rzetelnych informacji. Jedyna zaufana strona giełdowa kryptowalut to BitBay oczywiście wymagają weryfikacji użytkownika jeśli chcecie dokonać wypłat lub przelewem na konto bankowe! Dziękuje za uwage i życzę owocnych sukcesów!!!

 • ak

  uwaga na platformę marketcfd.com nie przekazujcie im środków bo juz nie odbierzesz wpłciłem 250 eur i straciłem jak wielu innych zorganizowany schemat oszustwa poprzez wiele firm w Polsce trwa zbieranie danych o firmach promujących marketcfd.com w Polsce

 • Elżbieta

  Witam mam pytanie czy firma PARTNER GROUPE. COM to handlel na giełdach szukam pomoc o potwierdzenie czy to jest oszuści czy legalne potrzebuje o kontakt porady lub doradcą.

 • Henryk emeryt

  Uwaga! straciłem 250$ w”Ainvestments” bo w swojej wielkiej naiwności myślałem o zysku. A to gówno to zwykli oszuści .
  Pisze ku przestrodze!!! Czy to da się odzyskać-wątpie.

 • adam z.

  Ktoś pytał, które strony/firmy są prawdziwe? ŻADNE. Jesli chodzi kryptowaluty to tylko i wyłacznie gra na giełdach, gdzie samodzielnie obraca się swoimi pieniędzmi. Z polskich najdłuzej działający i najbezpieczniejszy to bitbay

 • Sezz

  Czy ktoś korzystał Coinfirm? Wśród komentujących ktoś polecał… Zastanawiam się czy warto się z nimi kontaktować i jaka jest ich skuteczność w przypadku scam-u i przy płatności innej niż chargeback.

 • jaga

  OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED SMART TRADE COIN TO BBBBB WIELKIE OSZUSTWO , NA BBBB WIELKA SKALE , DENIS NOWAK I JEGO 3 KOLEDZY ,DAN VAN KOELEN ,JOERG GEHRMANN, CHRIS MARTENS TO OSZUSCI ,KTORZY OBIECUJA ZAROBKI NA GIELDACH ,NA ARBITRAZACH , NA KRYPTOWALUTACH ,NIC NIE DZIALA ,A ONI PO ZEBRANIU FORSY ULATNIAJA SIE I ZACZYNAJA NOWE OSZUKANCZE PROJEKTY ,np.teraz domene maja wykupiona na adres w PANAMIE, POZYSKUJA SOBIE LUDZI KTORZY ZA BBB DUZE PROWIZJE ROZPOWSZECHNIAJA ICH OSZUKANCZE PROJEKTY np w Polsce to OPTIMIST PREMIUM .wszystko CO ZWIAZANE Z TYMI LUDZMI TO SCIEMA TYLKO POZBEDZIECIE SIE PIENIEDZY, nie ma z nimi ZADNEGO KONKRETNEGO KONTAKTU, JESLI PRZECZYTAJA TO LUDZIE KTORZY TEZ ZOSTALI PRZEZ NICH OSZUKANI W TYM LUB INNYM PROJEKCIE TO PROSZE O KONTAKT

 • jaga

  SMART TRADE COIN I INNE PROJEKTY DENISA NOWAKAI JEGO 3 KOLEGOW TO BBB DUZE OSZUSTWO NA BBB DUZA SKALE , PROSZE WEJSC NA STRONE FIN TELEGRAM NEWS ,JESLI PRZECZYTAJA TO LUDZIE KTORZY TEZ SA OSZUKANI PRZEZ NICH PROSZE O KONTAKT

 • Czy ktoś może wysłał dokumenty

 • Makron

  Ostatnią ofiarą tego oszustwa jest Szymon Hołownia, którego wizerunku przestępcy używają do promowania swoich programów na Facebooku. Poniżej treść na którą trafiłem:

  “SZYMON HOŁOWNIA: Jest Przyczyną Nowej Fali Gniewu Polskich Banków, Ale Raczej Wygra Następne Polskie Wybory Po Tym, Jak Powiedział Wszystkim Swój Sekret Bogactwa ”

  NIE WIERZYĆ W TO, BO PO PIERWSZE NIE MA CUDOWNYCH SPOSOBÓW NA ZARABIANIE, A PO DRUGIE SZYMON HOŁOWNIA NIE INWESTUJE W KRYPTOWALUTY!

  Strony które są reklamowane m.in na FB marnie przypominają popularne gazety np. Puls Biznesu i jest to specjalny zabieg oszustów aby zachęcić do przejścia do reklamowanego produktu (np. The Crypto Genious, który również jest oszustwem i wymaga wpłaty $250 których i tak nie odzyskacie)

  Jeżeli interesuje Was prawdziwa inwestycja w kryptowaluty, to róbcie to wyłącznie na sprawdzonych giełdach kryptowalut, gdzie kupujecie prawdziwe aktywa (np. bitbay, binance, coindeal itp.)

 • mysza

  Ostrzegam przed firmą Program-profit-info handlującą kryptowalutami, a obecnie firma widmo bez adresu, kontaktu @ i kontaktu tel. Pieniądze wsiąkły wraz z firmą. Czy ktoś miał takie podobne przeżycie i rady co dalej, jak odzyskać od oszustów kasę ????

 • Seba

  Ja zakupiłem walutę Cryptonsq. Nie jestem w stanie od nich odzyskać pieniędzy, czy ktoś może pomóc?

 • gitara

  Ostatnimi czasy internet zalewają reklamy Crypto Genius. Przestrzegam przed jakąkolwiek wpłatą do tego programu, bo to zwykłe oszustwo i scam. Straciłem w sumie $300 i pieniędzy nie odzyskam. Trafiłem na reklamę w której powoływali się na program “Pytanie na śniadanie” i frajersko uwierzyłem… Poza tym w internecie jest masa stron z fałszywymi opiniami na temat tego chłamu. Uważajcie, bo wszystkie pozytywne opinie o Crypto Genius są fałszywe i nieprawdziwe!!!

 • kaja

  uwazajcie na Bright Finance ,wplacilam 5000 funtow , i ciagle mowia mi ze moge wyplacic ale musze wplacic 1200funtow jako podatek od tej kwoty,wiec aby sie nie nabrac znowu nie wplacilam tej kwoty na podatek no i w ten sposob stracilam wszystkie pieniadze ,

 • Bożka

  NAVAGATES to kolejna firma, która jest naciągaczem i obrabia z kasy. Kasa trafia do bitcon.pl konto w Poznaniu.

 • NAIWNA

  Czy znacie fime NEKSTRA ktora naciąga bardzo,, Ja tesz tam zostałam oszukana na spore pieniadze,prosze moze ktos tez tam grał na tej platformie? Czy zostały mu wypłacone srodki?

 • tomek

  COINCHER.COM z Warszawy
  otrzymalem maila z trescia:
  “…prosimy o rejestrację konta w naszym serwisie, posługując się użytym w zamówieniu adresem e-mail oraz dokonanie pełnej weryfikacji. Dopiero wtedy będziemy mogli zrealizować zamowienie lub zwrócić środki.”

 • Mario

  Na szczescie nie wplacilem im ani grosza/centa ale ciagle nekaja mnie telefonami z NAVAGATE./ cryptogenius , ma ktos jakis sposob na pozbycie sie ich oczywiscie bez blokowaniem numeru bo i tak dzwonaia i blokuja linie.

 • Florek

  Witam. Jakiś czas temu zalogowalem się na stronę Nekstra . Po zorjetowaniu sie zorjetowalem sie ze jest to nieuczciwa platforma postanowilem usunąć swoje dane, nie stety nie moge tego zrobic gdyz nie ma opcji na ich stronie. Napisalem kila e-mail -i ale nie uzyskalem zadnej odpowiedzi. Nie otworzylem konta ani rachunku ale co jakis czas mam telefony od brokera ktory namawia mnie na inwestowanie. Chciałbym usunac dane tak zeby mniec spokój czy ktoś moze wie jak to zrobic i czy nie bede obarczony jakimiś ukrytymi kosztami. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 • córka oszukanego 80 latka

  Nava gates – oszuści. Jak odzyskać pieniądze ?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.