Pseudo-bitcoinowe oszustwa! Wystrzegaj się tych stron!

Pseudo-bitcoinowe oszustwa! Wystrzegaj się tych stron!

Poradniki
Wrzesień 3, 2019
134
Wielkie bitcoinowe oszustwo, o którym jest mowa w ostatnich miesiącach, pokazuje, że użytkownicy Internetu wciąż dają się nabrać i tracą astronomiczne kwoty. W niniejszym artykule opowiemy o przypadku projektu pseudo-bitcoinowego, mechanizmach, które stosowane są przez oszustów, a także doradzimy, jak ustrzec się przed stratą pieniędzy. Na skróty Przypadek pewnego oszustwaPrzykładowe strony i reklamy naciągaczyOszukańcze projekty – na...
scam

Wielkie bitcoinowe oszustwo, o którym jest mowa w ostatnich miesiącach, pokazuje, że użytkownicy Internetu wciąż dają się nabrać i tracą astronomiczne kwoty. W niniejszym artykule opowiemy o przypadku projektu pseudo-bitcoinowego, mechanizmach, które stosowane są przez oszustów, a także doradzimy, jak ustrzec się przed stratą pieniędzy.

Przypadek pewnego oszustwa

W marcu bieżącego roku zrobiło się głośno o wykorzystywaniu wizerunków znanych gwiazd, takich jak Kuba Wojewódzki, Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Marcin Prokop, Dominika Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Robert Lewandowski czy Krzysztof Piątek, do całkiem sprawnie zorganizowanego oszustwa. Fikcyjne strony udające realne portale zachęcały do inwestowania w bitcoiny. Odpowiednio dobrane zdjęcia, wycięte z kontekstu wypowiedzi w mediach, posklejane odpowiednio filmy, fikcyjne opinie i rekomendacje, a nawet promocja na Facebooku – wszystkie te sztuczki zostały wykorzystane do stworzenia rzetelnie wyglądających witryn, które polecają inwestowanie w bitcoiny na pseudo-bitcoinowej platformie (która swoją drogą nie ma nic wspólnego z rzetelnymi giełdami i kantorami kryptowalut).

Jakiekolwiek kliknięcie na wyżej wymienionych stronach odsyła do “Bitcoin Future”, “BTC Profit”, “Bitcoin Revolution”, “Bitcoin Era”, “Bitcoin Billionaire”, “Bitcoin Trader” i innych podobnych platform, na których oszuści wyłudzają pieniądze. W rzeczywistości żaden z celebrytów nigdy nie inwestował w bitcoiny na wymienionych stronach internetowych, a wszystko jest jednym wielkim scamem. Ponadto wszelkie opinie i komentarze użytkowników na stronach są fałszywe.

Przykładowe strony i reklamy naciągaczy

Oszukańcze projekty – na co uważać

Oszustwa w sieci to chleb powszedni. Wiele z nich może doprowadzić użytkowników do ruiny finansowej. Rozpoznanie platformy pseudo-bitcoinowej wymaga dokładnego sprawdzenia strony internetowej, na której zamierzamy zainwestować. Istnieje szereg cech, którymi charakteryzują się projekty mające znamiona oszustwa.

 • Podejrzane rekomendacje i opinie – jeżeli widzisz rekomendacje znanych marek, stacji telewizyjnych, gazet czy osób, sprawdź w sieci, czy rzeczywiście miały one miejsce. Materiały wideo są na ogół tworzone z wyciętych z kontekstu wypowiedzi i posklejane w taki sposób, aby brzmiały tak, jakby osoba wypowiadająca się rzeczywiście zarobiła na pseudo-bitcoinowym projekcie.
 • Dziwne zasady – na dole strony znajdują się zasady inwestowania w bitcoiny. Jeżeli są one napisane w języku obcym, to już pierwsza wskazówka, że coś jest nie tak. Czemu na polskim portalu inwestycyjnym polityka prywatności opisana jest w języku angielskim?
 • Strony podszywające się pod prawdziwe – fikcyjne portale internetowe, na których rzekomo polecane są inwestycje w bitcoiny, mają na ogół pewien schemat. Umieszczone na nich linki, banery i reklamy nigdy nie odsyłają do czegokolwiek innego niż oszukańczy projekt inwestycyjny. W opisanym wcześniej przypadku oszustwa kliknięcie w baner reklamowy z koszulkami nie przekierowuje do sklepu internetowego z odzieżą, lecz do wideo polecającego inwestycję w bitcoiny.
 • Wiadomo, że strona jest fałszywa – pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wstukanie nazwy projektu/strony w Google i dopisanie frazy “oszustwo”. Jeżeli na liście wyszukiwania znajdziesz jakiekolwiek wyniki, w których jest wzmianka o tym, że strona jest oszustwem, sprawdź, dlaczego.
 • Ważne informacje małą czcionką – kiedy rzeczywiście zaczniesz rejestrację i spróbujesz wpłacić kwotę, bardzo często małą czcionką będzie wzmianka o tym, że treści zamieszczone na stronie są “tylko symulacją”. Czytaj uważnie wszystko, co klikasz.
 • Fikcyjny szybki zarobek – jeżeli widzisz opinie o bardzo szybkim zarobku (w 2 godziny, w 1 dzień, w 1 wieczór) dużych kwot pieniędzy, możesz być prawie pewien, że nie masz do czynienia z rzetelnym projektem. Prawdziwe inwestycje w bitcoiny wymagają odpowiedniej wiedzy, czasu i wiążą się z ryzykiem straty pieniędzy. Inwestowanie na ślepo to czysty hazard.
 • Niezabezpieczony adres internetowy – certyfikat SSL to dzisiaj norma. Jeżeli strona jest niezabezpieczona, czyli jej adres nie zaczyna się od https, możesz natychmiast opuścić stronę i więcej tam nie wracać.
 • Fałszywe tożsamości – sprawdź, czy osoby na zdjęciach to rzeczywiście Jacek, Ala i Małgosia. W tym celu pobierz zdjęcie na dysk, wejdź na Google Images, przeciągnij zdjęcie do pola wyszukiwania i zobacz, czy Jacek gdzieś indziej nie nazywa się na przykład Brian.
Czytaj również:  LocalBitcoins.com - kupno/sprzedaż Bitcoin P2P

Jak działają oszuści?

Machiną napędową projektów pseudo-bitcoinowych są wysokie prowizje, jakie otrzymują oszuści – nawet od $250 za pozyskanego użytkownika, który zasili budżet minimalną kwotą $250. Bardzo często takie platformy są rzeczywiście giełdami inwestycyjnymi, tyle że bazującymi na niewiedzy nowych użytkowników – niedoświadczeni inwestorzy częściej tracą niż zyskują, a prowizja i tak trafia do kieszeni oszustów. Podstęp opiera się zatem na prostych sztuczkach psychologicznych. Obietnica szybkiego zarobku może skusić zdesperowanych i nieznających rynku użytkowników.

Nawet jeżeli jakimś cudem uda się użytkownikowi zgromadzić środki pieniężne, bardzo często nie może ich wypłacić – problem z systemem, brak odpowiedzi i tym podobne zmyślone utrudnienia. W najbardziej skrajnych przypadkach nie ma żadnych inwestycji w bitcoiny, a wszystko jest jednym wielkim oszustwem, w którym naciągacze zbierają pieniądze z depozytów i znikają, gdy przekręt wyjdzie na jaw.

Lista podejrzanych projektów:

(Wpłata środków na platformy powiązane z poniższymi stronami mogą prowadzić do ich utraty)

 1. 1K Daily Profit
 2. Auto Bitcoin Generator
 3. Bitcoin Billionaire
 4. Bitcoin Bonanza
 5. Bitcoin Code
 6. Bitcoin Compass
 7. Bitcoin Compass PL
 8. Bitcoin Era
 9. Bitcoin Evolution
 10. BitcoinFuture
 11. Bitcoin Future
 12. Bitcoin Loophole
 13. Bitcoin Millionaire Pro
 14. Bitcoin Miner
 15. Bitcoin News Trader
 16. Bitcoin Secret
 17. Bitcoin Time
 18. Bitcoin Victory
 19. Bitcoin Wealth
 20. BTC Investor
 21. BTC Profits
 22. BTC Robot
 23. Cash Rain
 24. Crypto Cash
 25. Crypto Crash Fortune
 26. CryptoFutureApp
 27. Crypto Revolt
 28. Crypto Revolution System
 29. Dubai Lifestyle
 30. IQ mining
 31. Market CFD (marketcfd.com – zgłoszono wiele przypadków problemów z wypłatą środków)
 32. Maxitrade
 33. One Bitcoin A Day
 34. Profit Formula
 35. Profit Maximizer
 36. The Bitcoin Method
 37. The Crypto Genius
 38. The News Spy
 39. TradeChampion
 40. Trading Bot
 41. Weed Millionaire
Czytaj również:  Maxitrade - potencjalne oszustwo

Czy można odzyskać pieniądze?

Istnieje możliwość odzyskania pieniędzy stosując metodę chargeback. Zanim jednak skorzystasz z tej opcji, musisz wpierw napisać do administratorów platformy prośbę o zwrot pieniędzy, żeby mieć dowód, że próbowałeś załatwić sprawę polubownie. Jeżeli mimo Twoich nalegań nie uda się odzyskać złożonego depozytu, zgłoś do banku reklamację wykonanej przez ciebie transakcji. Agent rozliczeniowy banku powinien skontaktować się z właścicielami platformy i poinformować o zgłoszonym przez Ciebie żądaniu zwrotu.

Jeżeli sprzedawca usługi nie zareaguje na wiadomość albo nie uzna reklamacji, nie będąc jednak w stanie obronić się przed zarzutem oszustwa, jego konto zostanie obciążone, a Ty odzyskasz swoje środki. Istnieje jednak możliwość, że właściciele platformy dostarczą dowody, że nie doszło do oszustwa i bank nie uzna Twojej reklamacji. W najmniej prawdopodobnym przypadku administratorzy przyjmą żądanie zwrotu i bez problemu dostaniesz swoje pieniądze z powrotem na konto.

 UWAGA:  Oszukańczy proceder należy koniecznie nagłośnić aby nieświadomi ludzie nie stracili pieniędzy! Prosimy o udostępnianie linku do tego wpisu na forach internetowych, stronach, w komentarzach i mediach społecznościowych! (Facebook, Twitter itp.).

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy

 • ruggy

  Bitcoin ERA and MarketCFD.com is a SCAM based in Cyprus – MarketCDF is a fake broker that does not exist in Estonia, and Bitcoin ERA is a fake algorithm to invest in bitcoin using artificial intelligence. Warn everyone ! You will never see your money.

  Bitcoin ERA i MarketCFD.com to oszustwo (SCAM) z siedzibą na Cyprze – MarketCDF to fałszywy broker, który nie istnieje w Estonii, a Bitcoin ERA to fałszywy algorytm to inwestowania w bitcoin z wykorzystaniem niby sztucznej inteligencji – ostrzegajcie wszystkich. Stracisz dużo więcej niż mówią podczas niby wpłaty na rachunek brokerski, bo twoja karta będzie obciążona wielokrotnie większą kwotą niż 250EUR !!!

 • Krzysztof

  Ja ostrzegam przed firmą Market CFD (marketcfd.com) wspomnianą w artykule. Dałem się naciągnąć i teraz nie mogę się doprosić o zwrot wpłaconych 250 euro. Przeczytałem na innej stronie, że MarketCFD nie posiada potrzebnej do działania w Polsce licencji KNF. Czy ktoś również wpłacał pieniądze na tą platformę? O dziwo na market cfd zostałem przekierowany z tej durnej strony “Bitcoin Revolution”…

 • Kaian

  Przykre patrzeć, jak ludzie robią z siebie takich drani naciągających ludzi na niemałe pieniądze. Widziałem kilka razy na Facebooku reklamy tego całego “Bitcoin Revolution” z twarzami Solorza, Wojewódzkiego, Lewandowskiego. Jest tego masa, a Facebook jakimś cudem dopuszcza te reklamy… Ludzie, nie ma żadnej cudownej machiny, po wpłaceniu pieniędzy na te platformy (np. wspomniane wyżej market cfd) prawdopodobnie już nigdy ich nie zobaczycie… Opinie o tych stronach są fałszywe – nie ważne czy to facebook, czy to jakaś strona o kryptowalutach – jeżeli ktoś pisze, że na tym zarobił, to zapewne jest tam link promujący któryś z tych g***ianych projektów. Teraz widzę że oszuści promują Bitcoin Era, Bitcoin Profit, Bitcoin Rush, Bitcoin Billionaire i platforme Maxitrade która nie ma uprawnień do działania na terenie Polski i która nie wypłaca pieniędzy. Uważajcie, bo naciągacze są sprytni. Potrafią nawet na różnych forach internetowych stworzyć sztuczną dyskusję promującą te gówno, a to zwykła ściema i scam. Rejestracja na tych stronach doprowadzi Was od utraty pieniędzy :/

 • Małgorzata

  Firma MARKETCFD w namawia do wpłaty 500 Euro. Przed wpłatą następuje kilka kroków, które trzeba sukcesywnie zaakceptować, żeby przeszli do samej wpłaty. Na ich stronie nie ma ani jednej wzmianki na temat założycieli, podstaw prawnych, nic. Jest Regulamin, który, podobno, akceptuje się w trakcie rejestracji. Ma on kilkadziesiąt stron (wydrukowałam go sobie już po fakcie), więc na pewno go nie akceptowałam, bo bym go przedtem czytała. Taki mam zwyczaj i w tym przypadku jak najbardziej tak bym zrobiła. W momencie, kiedy tzw. “analityk” zadzwonił do mnie już po upływie obiecywanego terminu, byłam po zapoznaniu się z tym “dziełem” i zażądałam umożliwienia mi wycofania pieniędzy. Oczywiście zaczęły się groźby, zaczęły się chamskie rozmowy telefoniczne. Przede wszystkim żądają “aktywacji” konta przez udostępnienie danych z dowodu osobistego i karty bankowej, a także kopii opłacanych przeze mnie rachunków. Czyli komplet dokumentów, który jest potrzebny do wzięcia kredytu czy innych działań w moim imieniu. Jestem po długiej wymianie maili i doczekałam się “zdjęcia” z, wg nich MOJEGO NIEZAREJESTROWANEGO konta, pewnej kwoty. Piszę pewnej, bo żadne sumowanie niczego nie daje. Z różnicy pomiędzy 575 (DODALI!!! mi 75 euro) a 425 wynika, ze zniknęło 150, ale tam jeszcze jakaś inna kwota widnieje, więc w niczym nie można się zorientować. Stale używają argumentu, że przecież w banku też przekazuję kopię dowodu osobistego. Na prosty argument, że oni nie są bankiem i nie mają ŻADNEJ wiarygodności albo zaczynają coś krzyczeć, albo mówić, że przecież jestem dorosła i wiedziałam co robię. Podjęłam kroki i napiszę jakie będą efekty.

 • zetek

  Matko Boska, w Google wpisując hasła “Bitcoin Revolution opinie” czy “Opinie o Bitcoin Era” wyskakuje tyle oszukańczych stron, że aż nie wierzę. Ludzie na prawdę upadli. Oszukają ludzi byle by tylko zarobić. Zainteresowałem się tematem bo wyświetliła mi się na facebooku “reklama” z Zygmuntem Solorzem który niby zarobił miliony na cudownym systemie Bitcoin Era. Od razu zauważyłem, że to scam, bo ta strona była falszywa i w cokolwiek bym nie kliknął, to przekierowała na reklamę. Dodatkowo były jakieś błędy ortograficzne/stylistyczne. Swoją drogą wszystkie te strony typu Bitcoin Billionaire, Bitcoin Secret, Bitcoin Revolution czy Bitcoin Era wyglądają bardzo podobnie. Wchodzi się na stronę i od razu wita nas filmik opowiadający o bitcoinie (UWAGA: Bitcoin nie jest oszustwem, to normalna kryptowaluta. Scamerzy po prostu używają motywu bitcoina bo jest na topie). Filmik niby ma wzbudzić zaszokowanie ile to można nie zarobić na bitcoinie (co jest prawdą, bo niektórzy zarobili nawet 1000x), ale wpłacając pieniądze na jakieś fałszywe platformy prawdopodobnie nigdy ich nie odzyskamy!! UWAŻAĆ NA TE STRONY BO TO OSZUSTWO I KAŻDA POZYTYWNA OPINIA MÓWIĄCA O The Crypto Genius, Bitcoin Compass PL, Bitcoin Millionaire itd. JEST FAŁSZYWA!

 • KAMILA

  UWAGA NA MAXITRADE!! TO OSZUSTWO I SCAM!!
  Zobaczcie:
  http://www.bankier.pl/forum/temat_oszustwo-firmy-maxitrade,31662425.html
  forexclub.pl/maxitrade-broker-forex-na-liscie-ostrzezen-knf/
  http://www.przezdziecki.eu/maxitrade-maxi-services-ltd-ostrzezenie/

  Firma Maxitrade nie ma zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, ponadto została wpisane na listę ostrzeżeń. Do tego nie ma zezwolenia Europejskiego na działalność maklerską, co jest karane. Obiecują wielkie zarobki na bitcoin, a tak naprawdę defraudują pieniądze użytkowników! Spółka zarejestrowana jest w Belize i jako, że to raj podatkowy odzyskanie środków może być utrudnione. NIE WPŁACAJCIE ŻADNYCH PIENIĘDZY DO FIRMY MAXITRADE. Dzwonią do użytkowników i namawiają do coraz to większych inwestycji, po czym wszystkie środki się traci!. Nie wspomne, że telefonują do nas ludzie ze wschodnim akcentem, dlatego za słuchawką nie siedzi żaden Polak.

Dodaj komentarz lub opinię