Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Portfele do kryptowalut
10 sierpnia, 2021
2865
Portfel sprzętowy Ledger Nano X

Wraz z pojawieniem się i rozwojem kryptowalut, na rynku udostępniono tysiące portfeli do przechowywania walut cyfrowych w formie aplikacji (na komputer lub smartfon). Korzystanie z wszystkich z osobna, zwłaszcza w przypadku posiadania dużej ilości różnych monet prawdopodobnie nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy. Dodatkowo, trzymanie wirtualnych walut na urządzeniach podłączonych do internetu nie było, nie jest i nigdy nie będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego właśnie wymyślono portfele sprzętowe, które oferują wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych środków. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów i rozwiązań, ryzyko kradzieży spada praktycznie do zera.

Do niedawna portfele sprzętowe oferowały ograniczone funkcje urządzenia, głównie skupiające się na bezpiecznym przechowywaniu środków. Obecnie, dzięki wprowadzeniu Ledger Nano X przez francuską firmę Ledger, portfel sprzętowy nie tylko będzie się kojarzył z bezpieczeństwem, ale i także z niesamowitą wygodą.

Ledger Nano X, następca portfela Nano S został wypuszczony na rynek w 2018 roku. W odróżnieniu do swojego poprzednika, wersja oznaczona „X” posiada wbudowaną łączność Bluetooth oraz aplikację na telefon. Ponadto powiększono ilość dostępnej pamięci na aplikacje, umożliwiając posiadanie nawet 100 portfeli jednocześnie.

Sprawdź aktualną cenę portfela na stronie producenta

Przegląd portfela Ledger Nano X

 

ledger nano xRóżnica w kształcie nie jest aż tak duża, ponieważ Nano X wygląda nieco mniej lub bardziej jak jego poprzednik – Nano S. W wyglądzie przypomina pendrive, posiada wbudowany ekran oraz przyciski, które zostały umieszczone na widocznej stronie urządzenia (przyciski w Ledger Nano S były umiejscowione na krótszej krawędzi).

Podczas gdy użytkownicy Nano S mieli do dyspozycji ograniczoną ilość jednocześnie zainstalowanych aplikacji, Nano X jest zupełnie inny. W przypadku portfela Ledger Nano X, użytkownicy mogą przechowywać do stu różnych aktywów w walucie kryptograficznej bez konieczności odinstalowywania oprogramowania kontrolującego daną kryptowalutę. Ponadto obsługuje on ponad 1000 różnych tokenów opartych na Ethereum.

Gdzie kupić urządzenie Ledger Nano X?

Oficjalny sklep producenta jest najlepszym miejscem do zakupu portfela sprzętowego Ledger Nano X. Dzięki złożeniu zamówienia bezpośrednio u oficjalnego dystrybutora mamy pewność, że nasze urządzenie jest oryginalne, nie zostało wcześniej skonfigurowane bądź też nie zostało zmodyfikowane (np. w celu późniejszej kradzieży środków). Uwaga – Nigdy nie kupuj portfeli sprzętowych z niewiarygodnego źródła, a także nigdy nie kupuj produktów używanych! Jeżeli nie jesteś pewny wiarygodności sklepu, rekomendujemy bezpośredni zakup ze strony producenta.

Kup Ledger Nano X z oficjalnej strony producenta

(najbezpieczniejszy wybór)

Cena Ledger Nano X

Standardowa cena portfela sprzętowego Ledger Nano X to ok. 550 PLN i zawiera VAT oraz koszt wysyłki. Warto zaznaczyć, że nie jest ona stała i może się różnic ze względu na wahania kursów walut, ewentualne promocje itp. Zawsze aktualną cenę urządzenia można znaleźć na stronie producenta – TUTAJ.

Najważniejsze funkcje portfela Ledger Nano X

Ledger Nano X to jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie sprzętowych portfeli kryptowalut. Jako następca popularnego modelu Ledger Nano S, Nano X oferuje szereg ulepszeń i nowych funkcji, które czynią go atrakcyjnym wyborem dla entuzjastów kryptowalut. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym funkcjom Ledger Nano X.

 • Wsparcie dla wielu kryptowalut

Ledger Nano X obsługuje ponad 1800 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i wiele innych. Użytkownicy mogą przechowywać różne kryptowaluty na tym samym urządzeniu, co jest wygodne i pozwala na łatwe zarządzanie aktywami.

 • Łączność Bluetooth

Jedną z kluczowych cech, które wyróżniają Ledger Nano X od jego poprzednika, jest łączność Bluetooth. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą zarządzać swoimi kryptowalutami za pośrednictwem smartfona, bez konieczności podłączania urządzenia do komputera za pomocą kabla.

 • Większa pojemność na aplikacje

Ledger Nano X oferuje znacznie więcej miejsca na przechowywanie aplikacji w porównaniu z modelem Nano S. To oznacza, że użytkownicy mogą zainstalować więcej aplikacji dla różnych kryptowalut jednocześnie, co ułatwia zarządzanie różnymi aktywami.

 • Długi czas pracy baterii

Ledger Nano X jest wyposażony w baterię, która pozwala na długi czas pracy na jednym ładowaniu. To jest szczególnie przydatne dla osób, które często korzystają z portfela w podróży.

Porównanie: Ledger Nano X vs Ledger Nano S

Funkcja Ledger Nano X Ledger Nano S
Układ bezpieczeństwa Secure Element (SE) Secure Element (SE)
Obsługa kryptowalut Ponad 1800 Ponad 1100
Łączność USB, Bluetooth USB
Pojemność na aplikacje Do 100 aplikacji 3-20 aplikacji
Wyświetlacz 128 x 64 pikseli 128 x 32 pikseli
Czas pracy na baterii Do 8 godzin Niedostępne
Wsparcie dla mobilnych aplikacji Tak, przez Bluetooth Nie, tylko przez USB
Wymiary 72mm x 18.6mm x 11.75mm 56.95mm x 17.4mm x 9.1mm
Cena Wyższa Niższa

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń ze stajni Ledgera, klucze prywatne nigdy nie opuszczają portfela. Oznacza to, że jeżeli Twoje urządzenie mobilne lub komputer są podatne na ataki hakerów (np. poprzez zainfekowanie wirusem), złodzieje i tak nie będą w stanie położyć rąk na Twoich aktywach.

Nano X otrzymał nagrodę CES Innovation Awards Honoree w kategorii Cybersecurity and Personal Privacy (bezpieczeństwo cybernetyczne i prywatność osobista).

Opinie o portfelu

Według opinii wielu profesjonalnych użytkowników kryptowalut, Ledger Nano X jest uważany za numer 1 pośród wszystkich portfeli sprzętowych. Głównie za sprawą dynamicznego rozwoju produktu, innowacyjności, obsłudze ogromnej ilości kryptowalut, a co najważniejsze — bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny urządzenie Ledger Nano X otrzymało nagrodę CES Innovation Awards Honoree w kategorii Cybersecurity and Personal Privacy. Ponadto, wersja oznaczona symbolem “X” zebrała szczególnie dobre oceny za sprawą udostępnienia komunikacji bluetooth i wygodzie użytkowania za pomocą smartfona (aby zarządzać kryptowalutami wystarczy jedynie aplikacja na telefon).

Wygoda z korzystania

Dzięki nowej funkcjonalności w postaci Bluetooth, Ledger Nano X może być używany w połączeniu z telefonem opartym o Androida lub iOS. Funkcja ta umożliwia całkowitą kontrolę nad środkami z poziomu aplikacji Ledger Live. Oznacza to m.in. że w razie chęci wysłania środków na inny portfel, wystarczy jedynie uruchomić aplikację i zlecić przelew na telefonie! – nie ma już potrzeby podłączania portfela do komputera i uruchamiania dedykowanych aplikacji.

Więcej pamięci

Posiada zwiększoną pojemność pamięci masowej i umożliwia korzystanie z nawet stu różnych kryptowalut jednocześnie. To jedna z nowości, na którą czekało wielu użytkowników.

Aplikacja mobilna

Dzięki funkcjonalności Bluetooth, Ledger Nano X łatwo łączy się z aplikacją mobilną Ledger Live . Aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie sald początkowych, dokonywanie i odbieranie transakcji, konfigurowanie urządzenia czy zarządzanie aplikacjami. Odbywa się to bez podłączania urządzenia poprzez USB. Wszystko za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Specyfikacja techniczna

Ledger Nano X posiada następującą specyfikację techniczną.

 • Wymiary: 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm
 • Waga: 34 gramów.
 • Portfel wykorzystuje procesory ST33J2M0 oraz STM32WB55.
 • Ledger Nano X jest kompatybilny z 64-bitowym systemem operacyjnym (Windows 8+, MacOS 10.8+, Linux) z wyłączeniem ARM. Ponadto współpracuje bezproblemowo ze smartfonami z systemem iOS 9+ lub Android 7+).
 • Połączenie: USB Type-C; Bluetooth 5.0
 • Bateria: 100 mAh.
 • Obsługa ponad 1100+ kryptowalut

Zawartość pudełka

Zawartość pudełka składa się z urządzenia Ledger Nano X, kabla USB typu C, instrukcji, a także karty “Recovery sheet” służącej do przechowania zapasowego hasła “seed”.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie kryptowaluty mogę przechowywać w Ledger Nano X?
Ledger Nano X obsługuje ponad 1800 kryptowalut, w tym popularne waluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, oraz wiele altcoinów i tokenów ERC-20. Lista obsługiwanych kryptowalut jest regularnie aktualizowana.
Czy Ledger Nano X jest bezpieczny?
Tak, Ledger Nano X jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych portfeli na rynku. Wykorzystuje on zaawansowane technologie zabezpieczeń, takie jak certyfikowany układ bezpieczeństwa (Secure Element) i technologia izolacji PIN, aby chronić prywatne klucze użytkownika.
Jak mogę skonfigurować swój Ledger Nano X?
Po zakupie Ledger Nano X, należy go podłączyć do komputera lub urządzenia mobilnego i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby skonfigurować PIN i zapisać frazę odzyskiwania. Następnie, można zainstalować odpowiednie aplikacje dla kryptowalut, które chcesz przechowywać.
Czy mogę używać Ledger Nano X z moim smartfonem?
Tak, Ledger Nano X oferuje obsługę Bluetooth, co pozwala na łączenie się z urządzeniami mobilnymi. Możesz zarządzać swoimi kryptowalutami za pomocą dedykowanej aplikacji Ledger Live na smartfonie.
Czy mogę przechowywać więcej niż jedną kryptowalutę na Ledger Nano X?
Tak, Ledger Nano X pozwala na przechowywanie wielu kryptowalut jednocześnie. Dzięki zwiększonej pojemności, można zainstalować więcej aplikacji na urządzeniu w porównaniu z modelem Ledger Nano S.
Jak mogę odzyskać moje środki, jeśli zgubię swój Ledger Nano X?
Jeśli zgubisz swój Ledger Nano X, możesz odzyskać swoje środki, używając 24-słowej frazy odzyskiwania, którą otrzymałeś podczas konfiguracji urządzenia. Możesz użyć tej frazy w innym portfelu Ledger.
Czy Ledger Nano X obsługuje transakcje bezpośrednio z portfela?
Tak, za pomocą aplikacji Ledger Live możesz wysyłać i odbierać kryptowaluty bezpośrednio z twojego Ledger Nano X. Aplikacja pozwala na zarządzanie saldami, wykonywanie transakcji i monitorowanie historii transakcji.
Czy mogę używać Ledger Nano X z innymi aplikacjami do zarządzania kryptowalutami?
Tak, Ledger Nano X jest kompatybilny z wieloma popularnymi aplikacjami do zarządzania kryptowalutami, takimi jak MyEtherWallet, Electrum, MyCrypto i inne. Możesz używać tych aplikacji do zarządzania swoimi kryptowalutami, jednocześnie korzystając z bezpieczeństwa, które oferuje Ledger Nano X.
Jak mogę zaktualizować oprogramowanie mojego Ledger Nano X?
Aktualizacje oprogramowania są ważne dla utrzymania bezpieczeństwa i funkcjonalności twojego Ledger Nano X. Aby zaktualizować oprogramowanie, połącz urządzenie z komputerem lub smartfonem i otwórz aplikację Ledger Live. Następnie, postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zainstalować dostępne aktualizacje.


8 komentarzy

 • K
  Kapi

  Ledger Nano X to zdecydowanie najlepszy portfel kryptowalutowy na rynku. Po aktualizacji polegającej na jednoczesnej obsłudze do 100 kryptowalut (nawiązuje tutaj do starszej S-ki) nie ma już żadnej konkurencji. Firma Ledger cały czas pracuje nad wprowadzaniem nowych kryptowalut, a do tego można obsługiwać wszystkie środki z poziomu telefonu.
  Świetny opis i pozostaje mi tylko wystawić. Pozytywną opinię o Ledger Nano X. Daje 15/10 🙂

 • A
  Afki

  Czy to prawda ze Ledger Nano X obsługuje Iote? Słyszałem, ze ona jest stosunkowo ciężka w implementacji i praktycznie żaden portfel sprzętowy nie będzie jej obsługiwał. Mogę się mylić ponieważ jestem świeży w temacie portfeli sprzętowych, ale właśnie chciałbym taki kupić i głównie Nano X odpowiada moim wymaganiom. Będę wdzięczny za pomoc!

 • M
  Maciek

  Ledger Nano X – czy on po każdej transakcji / otrzymaniu / krypto generuje kolejny adres? do przelewu.
  Co ze starym adresem on też jest aktywny i ktoś może na niego też wysyłać krypto ja tego dokonał wcześniej?

 • m
  masterz

  Przejrzałem recenzję Trezora i obu Ledgerów. Trafiło na X ponieważ bardzo podoba mi się obsługa prosto z telefonu.

  Czy mógłby ktoś udzielić informacji gdzie można kupić w miarę szybko portfel Ledger Nano X?

  • M
   MaksymilianC

   Ja kupiłem swojego z oficjalnej strony i przyszedł w 4 dni. Jakby nie było, jest to chyba najbezpieczniejsza opcja.

   Przy okazji mam pytanie odbiegające od tego tematu – czy ktoś z Was korzystał już z funkcjonalności ‘Lend’ dostepnej w Ledger Manager? Mam u siebie trochę wolnych stablecoinów i widzę, że w zakładce można utworzyć lokaty na względnie fajne oprocentowanie (2-3% rocznie). Czy ktoś korzysta z tej opcji i może się podzielić wrażeniami? Jak z bezpieczeństwem środków i czy istnieje możliwość wypłaty stablecoinów w dowolnym momencie, czy może są blokowane na określony czas?

 • G
  Graceq

  Czytałem opinie w internecie o Ledgerze X i skusiłem się, bo wszyscy wychwalają. Osobiście stałem się fanem urządzenia – jest łatwe w obsłudze, fajnie wygląda i można zarządzać swoimi crypto z poziomu telefonu, co jest naprawdę wygodne. Polecam innym, bo to kawał dobrej technologii 😉

 • k
  kartoflarz

  Miałem Ledgera S i przesiadłem się na X. Niebo a ziemia. Wystarczy odpalić apkę na telefon, podłączyć się przez Bluetooth i od tak można zarządzać swoim krypto. Do tego w końcu mogę mieć zainstalowane kilkadziesiąt portfeli, a przy S miałem może 3-4 na raz i trzeba było się bawić w odinstalowywanie i instalowanie nowych. Teraz po prostu instaluje na raz kilkadziesiąt aplikacji i wysyłam/odbieram krypto z poziomu telefonu. Cudo normalnie <3

  Moja ocena: 10/10

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.