Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Portfele do kryptowalut
10 sierpnia, 2019
2729
Portfel sprzętowy Ledger Nano X

Wraz z pojawieniem się i rozwojem kryptowalut, na rynku udostępniono tysiące portfeli do przechowywania walut cyfrowych w formie aplikacji (na komputer lub smartfon). Korzystanie z wszystkich z osobna, zwłaszcza w przypadku posiadania dużej ilości różnych monet prawdopodobnie nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy. Dodatkowo, trzymanie wirtualnych walut na urządzeniach podłączonych do internetu nie było, nie jest i nigdy nie będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego właśnie wymyślono portfele sprzętowe, które oferują wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych środków. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów i rozwiązań, ryzyko kradzieży spada praktycznie do zera.

Do niedawna portfele sprzętowe oferowały ograniczone funkcje urządzenia, głównie skupiające się na bezpiecznym przechowywaniu środków. Obecnie, dzięki wprowadzeniu Ledger Nano X przez francuską firmę Ledger, portfel sprzętowy nie tylko będzie się kojarzył z bezpieczeństwem, ale i także z niesamowitą wygodą.

Ledger Nano X, następca portfela Nano S został wypuszczony na rynek w 2018 roku. W odróżnieniu do swojego poprzednika, wersja oznaczona „X” posiada wbudowaną łączność Bluetooth oraz aplikację na telefon. Ponadto powiększono ilość dostępnej pamięci na aplikacje, umożliwiając posiadanie nawet 100 portfeli jednocześnie.

Sprawdź aktualną cenę portfela na stronie producenta

Przegląd portfela Ledger Nano X

Różnica w kształcie nie jest aż tak duża, ponieważ Nano X wygląda nieco mniej lub bardziej jak jego poprzednik – Nano S. W wyglądzie przypomina pendrive, posiada wbudowany ekran oraz przyciski, które zostały umieszczone na widocznej stronie urządzenia (przyciski w Ledger Nano S były umiejscowione na krótszej krawędzi).

Podczas gdy użytkownicy Nano S mieli do dyspozycji ograniczoną ilość jednocześnie zainstalowanych aplikacji, Nano X jest zupełnie inny. W przypadku portfela Ledger Nano X, użytkownicy mogą przechowywać do stu różnych aktywów w walucie kryptograficznej bez konieczności odinstalowywania oprogramowania kontrolującego daną kryptowalutę. Ponadto obsługuje on ponad 1000 różnych tokenów opartych na Ethereum.

Gdzie kupić urządzenie Ledger Nano X?

Oficjalny sklep producenta jest najlepszym miejscem do zakupu portfela sprzętowego Ledger Nano X. Dzięki złożeniu zamówienia bezpośrednio u oficjalnego dystrybutora mamy pewność, że nasze urządzenie jest oryginalne, nie zostało wcześniej skonfigurowane bądź też nie zostało zmodyfikowane (np. w celu późniejszej kradzieży środków). Uwaga – Nigdy nie kupuj portfeli sprzętowych z niewiarygodnego źródła, a także nigdy nie kupuj produktów używanych! Jeżeli nie jesteś pewny wiarygodności sklepu, rekomendujemy bezpośredni zakup ze strony producenta.

Kup Ledger Nano X z oficjalnej strony producenta

(najbezpieczniejszy wybór)

Cena Ledger Nano X

Standardowa cena portfela sprzętowego Ledger Nano X to 536 PLN i zawiera VAT oraz koszt wysyłki. Warto zaznaczyć, że nie jest ona stała i może się różnic ze względu na wahania kursów walut, ewentualne promocje itp. Zawsze aktualną cenę urządzenia można znaleźć na stronie producenta – TUTAJ.

Czytaj również:  Ledger Nano S / Ledger Nano X - obsługiwane kryptowaluty

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń ze stajni Ledgera, klucze prywatne nigdy nie opuszczają portfela. Oznacza to, że jeżeli Twoje urządzenie mobilne lub komputer są podatne na ataki hakerów (np. poprzez zainfekowanie wirusem), złodzieje i tak nie będą w stanie położyć rąk na Twoich aktywach.

Nano X otrzymał nagrodę CES Innovation Awards Honoree w kategorii Cybersecurity and Personal Privacy (bezpieczeństwo cybernetyczne i prywatność osobista).

Opinie o portfelu

Według opinii wielu profesjonalnych użytkowników kryptowalut, Ledger Nano X jest uważany za numer 1 pośród wszystkich portfeli sprzętowych. Głównie za sprawą dynamicznego rozwoju produktu, innowacyjności, obsłudze ogromnej ilości kryptowalut, a co najważniejsze — bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny urządzenie Ledger Nano X otrzymało nagrodę CES Innovation Awards Honoree w kategorii Cybersecurity and Personal Privacy. Ponadto, wersja oznaczona symbolem „X” zebrała szczególnie dobre oceny za sprawą udostępnienia komunikacji bluetooth i wygodzie użytkowania za pomocą smartfona (aby zarządzać kryptowalutami wystarczy jedynie aplikacja na telefon).

Wygoda z korzystania

Dzięki nowej funkcjonalności w postaci Bluetooth, Ledger Nano X może być używany w połączeniu z telefonem opartym o Androida lub iOS. Funkcja ta umożliwia całkowitą kontrolę nad środkami z poziomu aplikacji Ledger Live. Oznacza to m.in. że w razie chęci wysłania środków na inny portfel, wystarczy jedynie uruchomić aplikację i zlecić przelew na telefonie! – nie ma już potrzeby podłączania portfela do komputera i uruchamiania dedykowanych aplikacji.

Więcej pamięci

Posiada zwiększoną pojemność pamięci masowej i umożliwia korzystanie z nawet stu różnych kryptowalut jednocześnie. To jedna z nowości, na którą czekało wielu użytkowników.

Aplikacja mobilna

Dzięki funkcjonalności Bluetooth, Ledger Nano X łatwo łączy się z aplikacją mobilną Ledger Live . Aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie sald początkowych, dokonywanie i odbieranie transakcji, konfigurowanie urządzenia czy zarządzanie aplikacjami. Odbywa się to bez podłączania urządzenia poprzez USB. Wszystko za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Specyfikacja techniczna

Ledger Nano X posiada następującą specyfikację techniczną.

 • Wymiary: 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm
 • Waga: 34 gramów.
 • Portfel wykorzystuje procesory ST33J2M0 oraz STM32WB55.
 • Ledger Nano X jest kompatybilny z 64-bitowym systemem operacyjnym (Windows 8+, MacOS 10.8+, Linux) z wyłączeniem ARM. Ponadto współpracuje bezproblemowo ze smartfonami z systemem iOS 9+ lub Android 7+).
 • Połączenie: USB Type-C; Bluetooth 5.0
 • Bateria: 100 mAh.
 • Obsługa ponad 1100+ kryptowalut

Zawartość pudełka

Zawartość pudełka składa się z urządzenia Ledger Nano X, kabla USB typu C, instrukcji, a także karty „Recovery sheet” służącej do przechowania zapasowego hasła „seed”.6 komentarzy

 • K
  Kapi

  Ledger Nano X to zdecydowanie najlepszy portfel kryptowalutowy na rynku. Po aktualizacji polegającej na jednoczesnej obsłudze do 100 kryptowalut (nawiązuje tutaj do starszej S-ki) nie ma już żadnej konkurencji. Firma Ledger cały czas pracuje nad wprowadzaniem nowych kryptowalut, a do tego można obsługiwać wszystkie środki z poziomu telefonu.
  Świetny opis i pozostaje mi tylko wystawić. Pozytywną opinię o Ledger Nano X. Daje 15/10 🙂

 • A
  Afki

  Czy to prawda ze Ledger Nano X obsługuje Iote? Słyszałem, ze ona jest stosunkowo ciężka w implementacji i praktycznie żaden portfel sprzętowy nie będzie jej obsługiwał. Mogę się mylić ponieważ jestem świeży w temacie portfeli sprzętowych, ale właśnie chciałbym taki kupić i głównie Nano X odpowiada moim wymaganiom. Będę wdzięczny za pomoc!

 • M
  Maciek

  Ledger Nano X – czy on po każdej transakcji / otrzymaniu / krypto generuje kolejny adres? do przelewu.
  Co ze starym adresem on też jest aktywny i ktoś może na niego też wysyłać krypto ja tego dokonał wcześniej?

 • m
  masterz

  Przejrzałem recenzję Trezora i obu Ledgerów. Trafiło na X ponieważ bardzo podoba mi się obsługa prosto z telefonu.

  Czy mógłby ktoś udzielić informacji gdzie można kupić w miarę szybko portfel Ledger Nano X?

  • M
   MaksymilianC

   Ja kupiłem swojego z oficjalnej strony i przyszedł w 4 dni. Jakby nie było, jest to chyba najbezpieczniejsza opcja.

   Przy okazji mam pytanie odbiegające od tego tematu – czy ktoś z Was korzystał już z funkcjonalności 'Lend’ dostepnej w Ledger Manager? Mam u siebie trochę wolnych stablecoinów i widzę, że w zakładce można utworzyć lokaty na względnie fajne oprocentowanie (2-3% rocznie). Czy ktoś korzysta z tej opcji i może się podzielić wrażeniami? Jak z bezpieczeństwem środków i czy istnieje możliwość wypłaty stablecoinów w dowolnym momencie, czy może są blokowane na określony czas?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.