Pobierz przeglądarkę Brave Browser

Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Ledger Nano X – opinie, cena, gdzie kupić, specyfkacja

Portfele do kryptowalut
Sierpień 10, 2019
433
Portfel sprzętowy Ledger Nano X

Wraz z pojawieniem się i rozwojem kryptowalut, na rynku udostępniono tysiące portfeli do przechowywania walut cyfrowych w formie aplikacji (na komputer lub smartfon). Korzystanie z wszystkich z osobna, zwłaszcza w przypadku posiadania dużej ilości różnych monet prawdopodobnie nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy. Dodatkowo, trzymanie wirtualnych walut na urządzeniach podłączonych do internetu nie było, nie jest i nigdy nie będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego właśnie wymyślono portfele sprzętowe, które oferują wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych środków. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów i rozwiązań, ryzyko kradzieży spada praktycznie do zera.

Do niedawna portfele sprzętowe oferowały ograniczone funkcje urządzenia, głównie skupiające się na bezpiecznym przechowywaniu środków. Obecnie, dzięki wprowadzeniu Ledger Nano X przez francuską firmę Ledger, portfel sprzętowy nie tylko będzie się kojarzył z bezpieczeństwem, ale i także z niesamowitą wygodą.

Ledger Nano X, następca portfela Nano S został wypuszczony na rynek w 2018 roku. W odróżnieniu do swojego poprzednika, wersja oznaczona „X” posiada wbudowaną łączność Bluetooth oraz aplikację na telefon. Ponadto powiększono ilość dostępnej pamięci na aplikacje, umożliwiając posiadanie nawet 100 portfeli jednocześnie.

Przegląd portfela Ledger Nano X

Różnica w kształcie nie jest aż tak duża, ponieważ Nano X wygląda nieco mniej lub bardziej jak jego poprzednik – Nano S. W wyglądzie przypomina pendrive, posiada wbudowany ekran oraz przyciski, które zostały umieszczone na widocznej stronie urządzenia (przyciski w Ledger Nano S były umiejscowione na krótszej krawędzi).

Czytaj również:  Ledger Nano S / Ledger Nano X - obsługiwane kryptowaluty

Podczas gdy użytkownicy Nano S mieli do dyspozycji ograniczoną ilość jednocześnie zainstalowanych aplikacji, Nano X jest zupełnie inny. W przypadku portfela Ledger Nano X, użytkownicy mogą przechowywać do stu różnych aktywów w walucie kryptograficznej bez konieczności odinstalowywania oprogramowania kontrolującego daną kryptowalutę. Ponadto obsługuje on ponad 1000 różnych tokenów opartych na Ethereum.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń ze stajni Ledgera, klucze prywatne nigdy nie opuszczają portfela. Oznacza to, że jeżeli Twoje urządzenie mobilne lub komputer są podatne na ataki hakerów (np. poprzez zainfekowanie wirusem), złodzieje i tak nie będą w stanie położyć rąk na Twoich aktywach.

Nano X otrzymał nagrodę CES Innovation Awards Honoree w kategorii Cybersecurity and Personal Privacy (bezpieczeństwo cybernetyczne i prywatność osobista).

Wygoda z korzystania

Dzięki nowej funkcjonalności w postaci Bluetooth, Ledger Nano X może być używany w połączeniu z telefonem opartym o Androida lub iOS. Funkcja ta umożliwia całkowitą kontrolę nad środkami z poziomu aplikacji Ledger Live. Oznacza to m.in. że w razie chęci wysłania środków na inny portfel, wystarczy jedynie uruchomić aplikację i zlecić przelew na telefonie! – nie ma już potrzeby podłączania portfela do komputera i uruchamiania dedykowanych aplikacji.

Więcej pamięci

Posiada zwiększoną pojemność pamięci masowej i umożliwia korzystanie z nawet stu różnych kryptowalut jednocześnie. To jedna z nowości, na którą czekało wielu użytkowników.

Aplikacja mobilna

Dzięki funkcjonalności Bluetooth, Ledger Nano X łatwo łączy się z aplikacją mobilną Ledger Live . Aplikacja umożliwia użytkownikom przeglądanie sald początkowych, dokonywanie i odbieranie transakcji, konfigurowanie urządzenia czy zarządzanie aplikacjami. Odbywa się to bez podłączania urządzenia poprzez USB. Wszystko za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Czytaj również:  Ledger Nano S / Ledger Nano X - obsługiwane kryptowaluty

Specyfikacja techniczna

Ledger Nano X posiada następującą specyfikację techniczną.

 • Wymiary: 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm
 • Waga: 34 gramów.
 • Portfel wykorzystuje procesory ST33J2M0 oraz STM32WB55.
 • Ledger Nano X jest kompatybilny z 64-bitowym systemem operacyjnym (Windows 8+, MacOS 10.8+, Linux) z wyłączeniem ARM. Ponadto współpracuje bezproblemowo ze smartfonami z systemem iOS 9+ lub Android 7+).
 • Połączenie: USB Type-C; Bluetooth 5.0
 • Bateria: 100 mAh.
 • Obsługa ponad 1100+ kryptowalut

Powiązane artykuły

3 komentarze

 • Kapi

  Ledger Nano X to zdecydowanie najlepszy portfel kryptowalutowy na rynku. Po aktualizacji polegającej na jednoczesnej obsłudze do 100 kryptowalut (nawiązuje tutaj do starszej S-ki) nie ma już żadnej konkurencji. Firma Ledger cały czas pracuje nad wprowadzaniem nowych kryptowalut, a do tego można obsługiwać wszystkie środki z poziomu telefonu.
  Świetny opis i pozostaje mi tylko wystawić. Pozytywną opinię o Ledger Nano X. Daje 15/10 🙂

 • Afki

  Czy to prawda ze Ledger Nano X obsługuje Iote? Słyszałem, ze ona jest stosunkowo ciężka w implementacji i praktycznie żaden portfel sprzętowy nie będzie jej obsługiwał. Mogę się mylić ponieważ jestem świeży w temacie portfeli sprzętowych, ale właśnie chciałbym taki kupić i głównie Nano X odpowiada moim wymaganiom. Będę wdzięczny za pomoc!

Dodaj komentarz lub opinię