Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Pojemność Lightning Network osiąga nowy rekord

Pojemność Lightning Network osiąga nowy rekord

Wiadomości
6 października, 2022
237
lightning network

Niedźwiedzie mogą mieć w tym roku pełną kontrolę nad kursem bitcoina (BTC). Nie oznacza to jednak, że sieć nie będzie nadal ewoluować. Przykładowo Lightning Network, druga warstwa na Bitcoinie, która ma skalować sieć do masowego użytku, w 2022 roku radzi sobie całkiem nieźl;e.

Wydajność sieci Lightning Network na poziomie 5 000 bitcoinów

Najbardziej uznane rozwiązanie skalowności dla bitcoina może teraz pochwalić się pojemnością 5000 bitcoinów. Niecałe cztery miesiące temu ta pojemność wynosiła 4000 bitcoinów, co oznacza, że sieć wzrosła w tym okresie o 25 procent. Takie informacje podała firma analityczna Messari.

Im większa pojemność w Lightning Network, tym większa płynność dla użytkowników. Oznacza to, że łatwiej jest przesyłać pieniądze tam i z powrotem przez sieć. Spadają też koszty transakcji.

Lightning Network stworzył swój własny rynek byka w ciągu ostatniego roku i całkowicie odizolował się od reszty rynku. Wszystkie główne statystyki sieci Lightning Network są na plusie, mimo że bitcoin stracił w tym roku już 57 procent wartości swojej ceny.

Cieszy fakt, że mimo spadków cen akcji branża nadal się buduje. Często można zauważyć, że przełomy technologiczne mają miejsce właśnie w takich momentach.

Czytaj również:  Prezes FTX uważa, że Bitcoin nie ma przyszłości jako system płatniczy

Nie tylko przepustowość Lightning Network wzrasta

Oprócz pojemności Lightning Network, w tym roku znacznie wzrosła również liczba węzłów i kanałów płatności. Liczba kanałów płatności wzrosła o 24 procent, a liczba węzłów o 14 procent. W związku z tym, te kluczowe wskaźniki wzrosły nieco mniej niż pojemność, ale nadal są to imponujące liczby dla Lightning Network.

Im bardziej ten trend będzie się rozwijał, tym szybciej będziemy mogli płacić za naszą kawę bitcoinem w Polsce. Ostatecznie taki jest cel Lightning Network, aby płacenie bitcoinem było proste, szybkie i tanie.

Problem leży przede wszystkim w wskaźniku adopcji w Polsce, który wciąż jest stosunkowo niski. W zasadzie McDonalds mógłby włączyć oprogramowanie, którego używają w Salwadorze i Lugano do płatności bitcoinami już dziś.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.