Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Coinbase osiąga rekordowy przychód w wysokości 2 mld USD. 95% pochodzi z opłat transakcyjnych.

Coinbase osiąga rekordowy przychód w wysokości 2 mld USD. 95% pochodzi z opłat transakcyjnych.

Wiadomości
11 sierpnia, 2021
710

Giełda Coinbase w swoim liście do akcjonariuszy za drugi kwartał, wydanym w dniu 10 sierpnia, ujawniła swoje ogromne zyski. Platforma handlu kryptowalutami przyznała, że okres ten był bardzo silny pod względem wzrostu dzięki hossie na rynku kryptowalut.

Kluczową liczbą, którą należy wyciągnąć z raportu jest przychód netto za drugi kwartał. Wyniósł on 2 miliardy dolarów, co jest najwyższym wynikiem w historii firmy. W rezultacie zysk netto za ten okres wyniósł 1,6 miliarda dolarów. Zyski były ponad dwukrotnie wyższe niż w poprzednim kwartale, w którym firma zarobiła 771 milionów dolarów. Zysk Coinbase na akcję wyniósł 3,45 USD, co znacznie przewyższa szacunki analityków, którzy zakładali 2,33 USD.

Dane te nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Coinbase czerpie 95% swoich zysków z opłat transakcyjnych, które są najwyższe w branży. Firma odnotowała 1,9 miliarda dolarów przychodu z transakcji oraz ponad 100 milionów dolarów przychodu z subskrypcji i usług.

Wzrost liczby traderów detalicznych Coinbase

W raporcie odnotowano, że miesięczna liczba użytkowników dokonujących transakcji na platformie wzrosła do 8,8 miliona, co stanowi wzrost o 44% w porównaniu z I kwartałem 2021 r. Liczba zweryfikowanych użytkowników wyniosła 68 milionów na koniec okresu. Odnotowano także wzrost klientów instytucjonalnych:

Mamy teraz ponad 9 000 instytucji, które nadal pogłębiają i poszerzają swoją działalność w gospodarce kryptowalutowej, a także ponad 160 000 partnerów ekosystemu, którzy korzystają z naszych narzędzi i usług kryptowalutowych, aby angażować się w swoich własnych klientów.

Czytaj również:  Coinbase Pro do końca roku zakończy działalność

W raporcie dodano, że na dzień 30 czerwca aktywa na platformie wynosiły łącznie 180 miliardów dolarów. Kryptowaluty na platformie stanowiły 11,2% całkowitej kapitalizacji rynkowej. W momencie pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła do 1,94 biliona dolarów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.