Jaka kryptowaluta w 2023 roku?

Jaka kryptowaluta w 2023 roku?

Komunikaty firm
12 stycznia, 2023
81
kanchanara-FRB3yYl9ZMY-unsplash

Wielu analityków finansowych podkreśla, że niepewne inwestycyjnie czasy ciągle się nie skończyły. Ale to wbrew pozorom dobre wiadomości dla traderów krypto – czeka nas sporo niespodzianek, a na niektórych z nich będzie można sporo zarobić. Poniżej podpowiadamy, które kryptowaluty kupić na początku 2023. Są wśród nich zarówno bezdyskusyjni giełdowi liderzy, jak i nowe propozycje, które już teraz budzą nadzieje na konkretne zwroty.

Kryptowaluty w 2023 – Bitcoin wciąż w grze

Bitcoin to niewątpliwie najbardziej znane krypto. Utarło się, że każdy poważny trader trzyma go w swoim portfelu, a stoi za tym dużo więcej, niż tylko sentyment. Na potencjał Bitcoina w nadchodzącym roku wskazują konkretne dane, zaczerpnięte z indeksów giełdowych tej kryptowaluty z ostatnich lat. BTC potrafi wykazać się wysoką nieprzewidywalnością, więc trudno się spodziewać, że obejdzie się bez strat.

Dlatego też po Bitcoina warto sięgnąć, jeśli nie zrażają nas duże wahania kursu. Mimo wszystko to znakomity wybór dla inwestorów długoterminowych, o ile nie przywiązują się oni do chwilowych spadków i niestabilności, jakie obserwowaliśmy w 2022. Historia krypto pokazuje, że nie było jeszcze takiej sytuacji, z której BTC nie wyjdzie po pewnym czasie zwycięsko.

Binance Coin – krypto, które rośnie w siłę

Ten autorski token szeroko znanej giełdy Binance to kolejny pewniak na nadchodzący rok. Indeks na koniec 2022 wskazuje, że BNB wykazuje tendencję wzrostową w stosunku do złotówki – za jeden BNB trzeba będzie niedługo zapłacić 1100 zł! Za jego perspektywami stoi przede wszystkim sama marka, jaką od 2017 giełda Binance zdążyła sobie wyrobić wśród traderów.

Jako jedna z niewielu giełd może się ona pochwalić zabezpieczeniami, z którymi jak dotąd nie poradziły sobie światowe zastępy hakerów. Możemy też przewidywać, że intensywna promocja, jaką Binance prowadzi w stosunku do swojego flagowego tokena, nie przestanie przynosić efektów.

ShibaInu w 2023 – tu zrobi się gorąco!

O ShibaInu już od pierwszej chwili powstania krypto w 2020 było tak głośno, jak o poprzedzającym je Dogecoinie, który jest niemal równie dobrym zakupem na nadchodzący rok. ShibaInu wyróżnia przede wszystkim zdecentralizowany charakter całej społeczności, której zaangażowanie i entuzjazm nieustannie napędza wzrosty kursu tokena.

Warto tu podkreślić, że SHIB charakteryzuje się też duży współczynnikiem spalania, co oznacza, że co jakiś czas część tokenów planowo wycofywana jest z obiegu. Wbrew pierwszemu wrażeniu, to bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych traderów tego krypto. Oznacza bowiem, że ShibaInu nie utraci gwałtownie wartości, a zatem można polecić jego zakup jako tokena odpornego na inflacje.

Ethereum – ciągle mocny token na 2023

Jako drugi po Bitcoinie token – zarówno pod względem wolumenu, jak i stabilności – ETH to w dalszym ciągu pożądany dodatek do solidnych porfteli tradingowych. Nadchodzący rok z pewnością nie zmieni tego na gorsze.

Co więcej, po niedawnych spadkach analitycy przewidują intrygujące skoki w wartości tej kryptowaluty. Zdecydowanie warto być przygotowanym na taką ewentualność, kupując konkretną ilość tokenów ETH jeszcze zanim rozpocznie się nowy rok.

Ripple XRP – potencjalny token przyszłości?

Ripple jako rewolucyjny system rozliczeń w czasie rzeczywistym od początku swojego istnienia budzi zarówno kontrowersje, jak i ekscytację na rynku krypto. Token XRP notuje obecnie spadki, ale w perspektywie następnego roku prawie na pewno zaskoczy każdego, kto nie obserwuje uważnie obecnych działań tej marki.

Toczący się w USA proces o sprzedawanie XRP jako nielicencjonowanych papierów wartościowych, którego stroną oskarżoną jest Ripple, skończy się dla XRP raczej wygraną. Z tego powodu traderzy mogą liczyć na imponujące zyski na tej walucie w 2023. Zauważyli to już wszyscy wytrawni gracze na największych giełdach – token wykupywany jest na potęgę. Zdecydowanie warto wykorzystać te okoliczności do swoich celów i nieźle zarobić!Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.