Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Pomimo załamania cen Hash Rate i trudność wydobycia wciąż na ATH

Pomimo załamania cen Hash Rate i trudność wydobycia wciąż na ATH

Wiadomości
21 stycznia, 2022
396
bitcoin 100 000 USD

Podczas gdy cena bitcoina przeszła kolejną gwałtowną korektę w ciągu ostatnich 24 godzin, wytrzymałość sieci tylko wzrasta. Hash rate BTC ostatnio osiągnął nowy rekord wszech czasów, podczas gdy trudność wydobycia przeszła 9% pozytywną korektę.

Od lata 2021 roku, kiedy chińskie władze wygnały górników bitcoina, a hash rate spadł o 60% w ciągu kilku tygodni, metryka stopniowo odzyskuje utracony grunt. Doprowadziło to do zbliżenia się, a ostatecznie przekroczenia poprzedniego szczytu.

Hash rate, kluczowy wskaźnik pokazujący solidność sieci BTC, nadal często rejestruje nowe ATH, z ostatnim na poziomie ponad 210 Ehash/s, według BitInfoCharts.

Rosnący hash rate oznacza, że jest więcej górników wykorzystujących swoje urządzenia obliczeniowe do pracy nad największym na świecie blockchainem. Chociaż na papierze brzmi to dobrze, w rzeczywistości mogłoby to zaszkodzić zyskom górników, ponieważ w końcu sprawiłoby, że niezwykle trudno byłoby im zdobywać nagrody.

Satoshi Nakamoto przewidział jednak podobny możliwy scenariusz podczas tworzenia sieci i wprowadził funkcję zwaną dostosowaniem trudności wydobycia. Zasadniczo utrudnia ona (lub ułatwia) pracę górnikom w zależności od tego, ilu z nich jest aktualnie online. Regulacja następuje co 2 016 bloków (mniej więcej co dwa tygodnie).

Pozytywne korekty oznaczają, że liczba górników wzrosła i odwrotnie. Na przykład po chińskim zakazie sieć doświadczyła poważnych opóźnień, ponieważ było mniej górników i musiała się negatywnie dostosować kilka razy z rzędu.

Obecnie krajobraz jest jednak zupełnie inny. W ciągu ostatnich 14 korekt, tylko jedna była negatywna (-1,5%) w dniu 28 listopada. Ostatnia pozytywna, która miała miejsce kilka godzin temu, zwiększyła trudność o 9,32%, co doprowadziło do nowego rekordu wszech czasów dla tej metryki.

Czytaj również:  Bitcoin spada poniżej 56 000 USD

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.