Bitcoin spada poniżej 56 000 USD

Bitcoin spada poniżej 56 000 USD

Wiadomości
20 listopada, 2021
414
spaki bitcoina

Korekta na rynku kryptowalut przyspieszyła wraz ze zbliżającym się końcem tygodnia. Cena Bitcoina spadła do miesięcznego minimum.

Ostatni raz BTC spadł poniżej 56 000 USD w dniu 13 października, ale szybko odzyskał swój rekord wszechczasów na poziomie 69 000 USD w dniu 10 listopada.

Ceny Bitcoina spadły do najniższego miesięcznego poziomu 55 650 dolarów podczas piątkowej sesji azjatyckiej. Spadek ten oznacza stratę 6,7% w ciągu dnia.

W momencie pisania tego tekstu, aktywo odzyskało część wartośći i oscyluje w granicy 56 220 dolarów. Niemniej jednak od początku tego tygodnia stale wykazuje tendencję spadkową. Bitcoin spadł teraz poniżej 50-dniowej średniej ruchomej i obecnie znajduje się w pobliżu poziomów wsparcia.

Spadek poniżej tego poziomu może spowodować, że aktywo upadnie do następnej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach 53 000 USD.

Reakcja analityków

Obserwatorzy branżowi i analitycy techniczni nie byli zbyt zaniepokojeni cofnięciem. Większość z nich sugeruje zrobienia zakupów.

Gospodarz CNBC i trader kryptowalutowy Ran Neuner przypisał lewarowane pozycje do obecnych spadków.

Chciałbym, aby ten rynek po prostu spadł do 53 000 USD, abyśmy mogli pozbyć się całej dźwigni i ruszyć dalej… ta powolna droga w dół nie działa!.

Z kolei Dylan LeClair obserwuje salda giełd i twierdzi, że wszystko wygląda tam zdrowo.

Krajobraz finansowy został nieodwracalnie zmieniony podczas reakcji na COVID, a bitcoin został odpowiednio przyjęty przez coraz większą liczbę osób, instytucji, a nawet rządów.

Bitcoin obecnie traci 18,5% od swojego ATH osiągniętego zaledwie dziewięć dni temu. Nikt nie wydaje się jednak zbyt zaniepokojony tym faktem.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.