Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Salwador kupuje 100 BTC po promocyjnej cenie na Black Friday

Salwador kupuje 100 BTC po promocyjnej cenie na Black Friday

Wiadomości
26 listopada, 2021
502
salwador

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ponownie kupił dip, inwestując ponad 5 milionów dolarów w Bitcoina, gdy cena spadła dziś poniżej 54 000 dolarów.

W piątkowym tweecie, prezydent Salwadoru powiedział, że kupił 100 Bitcoinów (BTC) po wyprzedaży globalnego rynku w odpowiedzi na nowy wariant COVID-19 odkryty w Afryce Południowej. Od osiągnięcia ceny wszech czasów 69 000 USD w dniu 10 listopada, Bitcoin spadł o ponad 20%. W momencie pisania tego tekstu kosztuje on 54 343 USD. Oznacza to 8% spadek w ciągu 24 godzin.

Bukele po raz pierwszy ogłosił, że Salwador dokona dużego zakupu BTC w przeddzień wejścia w życie krajowej ustawy 7 września. Kupił wtedy 200 BTC, gdy cena wynosiła około 52 000 USD. Następnie tweetował za każdym razem, że rząd kupił monety podczas spadku cen. Przed najnowszych zakupem Salwador posiadał 1120 BTC. Obecnie jego udziały są warte około 66,3 mln dolarów.

Od czasu uczynienia Bitcoina legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze w czerwcu, Bukele zaproponował kilka inicjatyw w kraju dotyczących adopcji i wydobycia. Rząd rozpoczął budowę infrastruktury do obsługi państwowego portfela Chivo, a ostatnio ujawnił plany uruchomienia własnego bitcoinowego miast. Będzie ono położone u podstawy wulkanu i początkowo zostanie sfinansowane przez 1 miliard dolarów w bitcoinowych obligacjach.

Jednak wielu Salwadorczyków sprzeciwiło się inicjatywom kryptowalutowym, szczególnie protestując przeciwko Bukele i Bitcoinowi. We wrześniu mieszkańcy zniszczyli jeden z bitomatów Chivo. Krajowy Ludowy Blok Oporu i Rebelii, a także grupa składająca się z emerytów, weteranów, rencistów i innych pracowników również przeprowadziły demonstracje przeciwko kontrowersyjnej ustawie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.