Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda kryptowalut Gate.io

Giełda kryptowalut Gate.io

Giełdy i kantory
24 marca, 2022
542
1628073447372302773gateio_h_3

Jeżeli poszukujesz platformy, która umożliwi Ci handel kryptowalutami bez ograniczeń i dostęp do nowoczesnych usług finansowych, warto wypróbować jedną z najstarszych i największych giełd działających na rynku: Gate.io.  Została ona założona w 2013 roku w Chinach przez Lin Han i szybko zdobyła popularność na całym świecie. Po przebrandowaniu w 2017 roku jest jedną z najszybciej rozwijających się platform z ogromną ilością kryptowalut, handlem marżowym z dźwignią i możliwością zaciągania pożyczek marżowych. Przetestowaliśmy dla Ciebie tę giełdę – przeczytaj recenzję Gate.io i poznaj jej wady i zalety.

Gate.io – inwestuj na jednej z najstarszych giełd

Choć nazwa Gate.io może nie wszystkim być znana, to jedna z najstarszych i największych giełd kryptowalut na świecie. Założona w 2013 roku w Chinach przez Lin Han do 2017 roku dostępna była pod adresem Bter.com.  Zmieniła nazwę, domenę i model działania w związku z wprowadzeniem regulacji na rynku chińskim, które zakazywały handlu w modelu fiat-to-crypto, czyli wymiany walut fiducjarnych (tradycyjnych) na kryptowaluty. Gate.io zarejestrowana jest na Kajmanach i umożliwia handel w modelu crypto-to-crypto, czyli wymianę jednych kryptowalut na inne (podstawową jednostką rozliczeniową jest Bitcoin). Oprócz tego oferuje szereg nowoczesnych usług finansowych, między innymi transakcje z wykorzystaniem dźwigni. Gate.io może się pochwalić wolumenem około 3500 BTC dziennie, co oznacza, że możemy handlować na tej giełdzie, bez obaw, że w najbliższym czasie straci płynność.

Gate.io – środki bezpieczeństwa

Przy wyborze giełdy kryptowalut zawsze podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować, są kwestie bezpieczeństwa. Niskie opłaty i promocje nie będą miały żadnego znaczenia, jeżeli utracisz wszystkie swoje środki w wyniku ataku hakerskiego lub wyłudzenia danych. Na szczęście, platforma Gate.io od początku bardzo poważnie podchodzi do zabezpieczeń. Przede wszystkim giełda wdrożyła znane z tradycyjnej bankowości dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA) z Google Authenticator i uwierzytelnianie SMS (2FA). Każde logowanie musi zostać dodatkowo zweryfikowane, dlatego też nie ma obaw, że ktoś niepowołany włamie się na nasze konto. Aby wypłacić środki, konieczne jest podanie dodatkowego hasła. Aby jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo inwestorów, na platformie stosowane są kody anty-phising i ślepe logowanie IP. Aby zyskać dostęp do wyższych planów depozytowych, konieczne jest przejście dodatkowej weryfikacji.To wszystko powoduje, że nie powinniśmy obawiać się korzystania z giełdy – poziom zabezpieczeń jest większy, niż przy korzystaniu z usług większości polskich banków.

Gate.io – metody płatności i opłaty

Transakcje kupna kryptowalut na Gate.io możliwe są za pomocą karty kredytowej lub debetowej oraz przelewu bankowego, co z pewnością ułatwia rozpoczęcie inwestycji za pomocą tej giełdy. Obsługuje ona oczywiście także handel pomiędzy ogromną liczbą kryptowalut.

Samo przelanie środków na platformę jest bezpłatne, natomiast pewne opłaty są pobierane w momencie, gdy chcesz je wycofać – są one inne dla każdej kryptowaluty, zwykle stosunkowo niewielkie i pokrywają one opłaty dla górników. Zwróć uwagę również na fakt, że giełda wprowadziła dzienne limity wypłaty depozytów. Po przejściu dodatkowej weryfikacji istnieje możliwość ich podniesienia. Oczywiście marżę zapłacimy również od każdej transakcji spot – na Gate.io jest to 0,2%. Najbardziej aktywni użytkownicy mogą liczyć na zniżki, na platformie również zdarzają się promocje i można zyskać dodatkowe bonusy.

Korzyści z inwestowania w kryptowaluty za pośrednictwem Gate.io

+ Duża ilość dostępnych kryptowalut – bez wątpienia Gate.io zapewnia ogromne możliwości doświadczonym inwestorom, którzy dzięki tej platformie zyskują dostęp aż do 1300+ różnych kryptowalut, także bardzo niszowych. Podczas gdy na innych giełdach często w praktyce trudno zrealizować transakcje w mniej popularnych kryptowalutach, tutaj nie powinno to być problemem;

+ Opcje płatności FIAT – możliwosć kupna kryptowalut za pomocą kart płatniczych oraz przelewów bankowych w EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, JPY

+ Idealna dla doświadczonych użytkowników – nie tylko daje bardzo szeroki dostęp do rynków, ale i umożliwia korzystanie z szeregu instrumentów finansowych takich jak kontrakty ETF, Futures czy transakcje z dźwignią, a także pożyczki w kryptowalutach.

+ Wygoda i funkcjonalność – pod względem interfejsu i sposobu obsługi, platforma Gate.io jest bardzo intuicyjna, zbliżona do głównych konkurentów takich jak Binance czy KuCoin. Choć początkowo różnorodność funkcji może nieco przytłaczać, to wszystko jest uporządkowane i łatwo znajdziesz interesujący Cię rynek czy funkcjonalność. Możesz śledzić wykresy w trybie uproszczonym lub profesjonalnym.

+ Umiarkowane i przejrzyste opłaty – w przypadku niektórych kryptowalut Gate.io jest najtańszą giełdą na rynku.

+ Sprawny support – podczas testowania giełdy kilkukrotnie kontaktowaliśmy się z supportem za pomocą okienka czatowego lub mailowo, za każdym razem udało nam się uzyskać odpowiedzi na nasze pytania.

Wady giełdy Gate.io

Platforma w języku angielskim, do obsługi przydatna przynajmniej podstawowa znajomość.

Pełny dostęp do funkcjonalności giełdy uzyskujesz po przeprowadzeniu dodatkowej weryfikacji – konieczne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość – paszportu lub dowodu osobistego. Obecnie jest to standardowa procedura wymaga przez większość giełd.

Gate.io – opinia użytkowników

Po przetestowaniu giełdy Gate.io mamy bardzo pozytywne wrażenie. Choć na początku ilość dostępnych funkcjonalności może nieco przytłaczać, obsługa jest intuicyjna. Nie ma żadnego problemu z realizowaniem transakcji ani z wypłatami. Opłaty nie są wygórowane – 0,2% od transakcji + niewielkie opłaty przy wycofywaniu środków z giełdy powinno być akceptowalne dla większości użytkowników. Specyfika giełdy i ogrom funkcjonalności powoduje jednak, że jest to platforma raczej dla doświadczonych inwestorów, chociaż z pewnością duża część początkujących użytkowników także się tam odnajdzie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.