Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

Wiadomości
14 grudnia, 2021
530
Zonda CTO

Warszawa, 14 grudnia 2021 r. – Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, ogłosiła dzisiaj mianowanie Jakoba Lundqvista na stanowisko Chief Technology Officer (CTO). To pierwsze zatrudnienie na wyższym stanowisku od czasu, gdy w ubiegłym miesiącu firma przeszła rebranding, w ramach którego powołała również nowego CEO oraz zarząd. Nowy CTO rozpocznie pracę z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Jakob był wcześniej architektem korporacyjnym i szefem działu rozwoju w firmie Bitcoin Suisse AG, oferującej brokering, staking, przechowywanie zasobów, pożyczki oraz inne usługi kryptowalutowo-finansowe. Odegrał kluczową rolę w budowaniu nowego krajobrazu systemowego Bitcoin Suisse, uzupełniając rdzenne systemy o istotne struktury. Jakob ma za sobą rozległą i zróżnicowaną karierę w dziedzinie rozwoju oprogramowania, w tym czas spędzony w kilku start-upach w Europie i USA oraz pracę jako główny architekt przy serii dużych projektów sektora publicznego w Danii. Założył również kilka start-upów odnoszących sukcesy, m.in. The Licensing Project, archiwum licencji kreatywnych z siedzibą w Nowym Jorku.

W Zondzie Jakob będzie odpowiedzialny za rozwój technologii, które pomogą wprowadzić cyfrowe waluty w przyszłość otwartą na każdego. Jednocześnie będzie wspierał również ambicje giełdy związane z dążeniem do bycia światowym liderem w zakresie regulacji. Zonda ściśle współpracuje z organami prawnymi w celu stworzenia otwartego i wspierającego ekosystemu, który daje użytkownikom poczucie ochrony przed oszustwami, bez uszczerbku dla niezależności lub innowacji na rynku. To właśnie technologia ma do odegrania kluczową rolę w tej misji.

Kamil Sikorski, Chief Growth Officer & Country Head Poland w Zondzie, powiedział: „Naszą misją w Zondzie jest zbudowanie przystępnej platformy, która umożliwi każdemu chętnemu uczestniczenie w ekosystemie kryptowalutowym. Skomplikowane interfejsy, niejasne procesy czy obawa o bezpieczeństwo zasobów – to praktycznie norma na dzisiejszym rynku. Chcemy to konsekwentnie zmieniać, zarówno poprzez ścisłe wdrażanie zaleceń regulatorów w krajach, w których działamy, jak również dzięki innowacyjnej technologii, która uprości dostęp do handlu cyfrowymi walutami. Z tego względu z przyjemnością witamy Jakoba, który łączy talent do projektowania architektury z pasją do biznesu i filozofią tworzenia produktów, w myśl której ludzie są najważniejsi.

Jakob Lundqvist dodał: „Zonda przechodzi okres szybkiego wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy w tak przełomowym momencie. Zonda znana jest z tego, że jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, ale jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie znacznie większego udziału w scenie globalnej. Sądzę, że technologia jest paliwem, które będzie napędzać ten wzrost. To ona może stanowić ogromne wsparcie, jeśli tylko projektuje się nowe wdrożenia z troską i pasją. I to jest dokładnie to, co planuję wnieść do Zondy w kolejnym rozdziale historii jej rozwoju.”

O Zonda:

Zonda (ex-BitBay), z ponad 1 milionem użytkowników, jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Giełda stosuje surową politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 50 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Zonda nieustannie rozwija i poszerza swoją działalność, co zaowocowało powstaniem takich produktów, jak Zonda FIAT Exchange oraz Zonda Pay.

Misją Zonda jest demokratyzacja dostępu do kryptowalut poprzez opracowanie prostych, intuicyjnych narzędzi, programów edukacyjnych i struktur regulacyjnych, które pomogą użytkownikom w pewnym i bezpiecznym inwestowaniu oraz korzystaniu z kryptowalut.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.