Biden mianuje byłego doradcę Ripple na stanowisko wiceprzewodniczącego Fed

Biden mianuje byłego doradcę Ripple na stanowisko wiceprzewodniczącego Fed

Wiadomości
16 kwietnia, 2022
38
michael barr

Profesor prawa Michael Barr, były doradca firmy Ripple, został wybrany przez prezydenta Bidena na stanowisko kolejnego wiceprzewodniczącego ds. nadzoru w Rezerwie Federalnej – wynika z komunikatu Białego Domu.

Na tym stanowisku, utworzonym w 2010 r. na mocy ustawy Dodda-Franka, Barr byłby odpowiedzialny za opracowywanie rekomendacji politycznych dotyczących nadzoru i regulacji banków dla zarządu Fed.

Posunięcie to wzbudziło zainteresowanie zarówno entuzjastów kryptowalut, jak i przeciwników, zważywszy na powiązania Barra z branżą.

Barr dołączył do rady doradczej Ripple w 2015 roku po pracy w amerykańskim Departamencie Skarbu jako konsultant prezydenta Billa Clintona oraz jako asystent sekretarza ds. instytucji finansowych za czasów prezydenta Baracka Obamy.

„Jestem podekscytowany, że dołączam do rady doradczej Ripple Labs” – powiedział Barr w komunikacie prasowym z 2015 roku, kiedy dołączył do Ripple.

Nasz globalny system płatności jest mocno przestarzały. Uważam, że innowacje w płatnościach mogą pomóc uczynić system finansowy bezpieczniejszym, zmniejszyć koszty oraz poprawić dostęp i wydajność zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw.

Firma Ripple Labs stworzyła XRP w 2012 roku. Jest to obecnie szósta co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową 37,5 miliarda dolarów.

Po informacji o zbliżającej się nominacji Barra, XRP wzrósł o 8% w piątek rano, będąc jedną z niewielu monet z pierwszej dziesiątki, które nie straciły na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin.

Powiązania Barra z Ripple

W 2020 r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła pozew przeciwko firmie Ripple za pozyskanie 1,3 mld USD poprzez sprzedaż XRP w ramach „niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych”.

SEC rozpoczęła postępowanie sądowe przeciwko Ripple w grudniu 2021 roku.

Na początku tego tygodnia sędzia prowadzący sprawę SEC orzekł, że regulator będzie musiał ujawnić wewnętrzne e-maile, które rzekomo zawierają dowody na konflikt interesów.

Maile, które zostały uzyskane przez organizację non-profit Whistleblower Empower Oversight, pokazują, że były urzędnik SEC został kilkakrotnie poinformowany, aby nie spotykał się ze swoim byłym pracodawcą, Simpsonem Thatcherem, który zasiada w Ethereum Enterprise Alliance.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.