Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Biden mianuje byłego doradcę Ripple na stanowisko wiceprzewodniczącego Fed

Biden mianuje byłego doradcę Ripple na stanowisko wiceprzewodniczącego Fed

Wiadomości
16 kwietnia, 2022
303
98798789++

Profesor prawa Michael Barr, były doradca firmy Ripple, został wybrany przez prezydenta Bidena na stanowisko kolejnego wiceprzewodniczącego ds. nadzoru w Rezerwie Federalnej – wynika z komunikatu Białego Domu.

Na tym stanowisku, utworzonym w 2010 r. na mocy ustawy Dodda-Franka, Barr byłby odpowiedzialny za opracowywanie rekomendacji politycznych dotyczących nadzoru i regulacji banków dla zarządu Fed.

Posunięcie to wzbudziło zainteresowanie zarówno entuzjastów kryptowalut, jak i przeciwników, zważywszy na powiązania Barra z branżą.

Barr dołączył do rady doradczej Ripple w 2015 roku po pracy w amerykańskim Departamencie Skarbu jako konsultant prezydenta Billa Clintona oraz jako asystent sekretarza ds. instytucji finansowych za czasów prezydenta Baracka Obamy.

“Jestem podekscytowany, że dołączam do rady doradczej Ripple Labs” – powiedział Barr w komunikacie prasowym z 2015 roku, kiedy dołączył do Ripple.

Nasz globalny system płatności jest mocno przestarzały. Uważam, że innowacje w płatnościach mogą pomóc uczynić system finansowy bezpieczniejszym, zmniejszyć koszty oraz poprawić dostęp i wydajność zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw.

Firma Ripple Labs stworzyła XRP w 2012 roku. Jest to obecnie szósta co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową 37,5 miliarda dolarów.

Po informacji o zbliżającej się nominacji Barra, XRP wzrósł o 8% w piątek rano, będąc jedną z niewielu monet z pierwszej dziesiątki, które nie straciły na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin.

Powiązania Barra z Ripple

W 2020 r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła pozew przeciwko firmie Ripple za pozyskanie 1,3 mld USD poprzez sprzedaż XRP w ramach “niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych”.

SEC rozpoczęła postępowanie sądowe przeciwko Ripple w grudniu 2021 roku.

Na początku tego tygodnia sędzia prowadzący sprawę SEC orzekł, że regulator będzie musiał ujawnić wewnętrzne e-maile, które rzekomo zawierają dowody na konflikt interesów.

Maile, które zostały uzyskane przez organizację non-profit Whistleblower Empower Oversight, pokazują, że były urzędnik SEC został kilkakrotnie poinformowany, aby nie spotykał się ze swoim byłym pracodawcą, Simpsonem Thatcherem, który zasiada w Ethereum Enterprise Alliance.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.