Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sędzia federalny odmawia Ripple dostępu do historii handlu pracowników SEC

Sędzia federalny odmawia Ripple dostępu do historii handlu pracowników SEC

Wiadomości
22 września, 2021
570
ripple sec

 Ripple już od dłuższego czasu prowadzi zaciętą batalię z SECem. Teraz wygląda na to, że firma z San Francisco znajduje się na przegranej pozycji. Sąd federalny odrzucił bowiem wniosek Ripple, aby zmusić SEC do przedstawienia dokumentów, które ujawniłyby transakcje XRP pracowników SEC.

Z akt sądowych wynika, że sędzia federalny Sarah Netburn odrzuciła wniosek Ripple o dostęp do historii handlu pracowników SEC. Ripple argumentowało, że indywidualne decyzje handlowe, ujawniłyby przynajmniej brak jasności SEC w sprawie statusu XRP. SEC odrzucił takie rozwiązanie twierdząc, że nie może udostępniać prywatnych danych finansowych swoich pracowników. Sąd zauważa:

Ponieważ wstępny proces nie uwzględnia tego, czy dany składnik aktywów jest papierem wartościowym, pozwani nie wykazali, że takie indywidualne decyzje handlowe mają wpływ na kwestie w tej sprawie. Chociaż zasady SEC (lub ich brak) mogą dostarczyć istotnych dowodów dotyczących uczciwego informowania lub lekkomyślności, to sposób, w jaki doradca ds. etyki postrzegał decyzję handlową, jest bardziej prawdopodobne, że spowoduje zamieszanie lub stworzy poboczne spory sądowe.

Ponadto, ponieważ dane związane z decyzjami Doradcy ds. Etyki dotyczącymi wstępnego zezwolenia nie są wystarczająco prawdopodobne, nie mogą one uzasadniać ingerencji w zachowanie finansowe pracowników SEC, nawet jeśli zostaną zanonimizowane lub zagregowane.

Na ratunek SEC przyszła ustawa o ochronie prywatności, która chroni wszelkiego rodzaju bezpośrednie i pośrednie informacje z systemu rejestrów. Ripple odpowiedziało na wniosek. Firma zauważyła, że jej prośba o udostępnienie historii handlu nie zawiera “żadnych przeszkód wynikających z ustawy o ochronie prywatności, aby Sąd nakazał udostępnienie tych informacji.”.

Czytaj również:  Telegram i problemy z SEC

Jednakże, zgodnie z Ustawą o Prywatności, pozwany musi uzasadnić ujawnienie kluczowych szczegółów, czego Ripple nie mogło zrobić.

Odrzucenie odwołania Ripple w sprawie rocznego certyfikatu

Wcześniej, Kongres wydał zakaz “ujawniania takich informacji finansowych poprzez federalne ustawy o prywatności i przepisy w celu zachowania prywatności pracowników rządowych”. W rezultacie, roczne odwołanie certyfikacyjne Ripple również zostało odrzucone.

Sędzia Netburn powiedział jednak, że SEC powinien dostarczyć niezbędny dokument, który potwierdza, że powstrzymał swoich pracowników od handlu XRP w 2019 roku.

Jest to duże mikro zwycięstwo w sprawie dla regulatora papierów wartościowych. Ripple i SEC są zaangażowane w regulacyjną awanturę od grudnia ubiegłego roku 2020. Regulator papierów wartościowych złożył sprawę przeciwko Ripple za sprzedaż XRP jako papieru wartościowego za pośrednictwem swojego ICO z 2013 roku.

Zespół prawny Ripple potwierdził niedawno, że nie planuje ugody z SEC. Na razie nie jest jasne, jak dalej potoczy się sprawa. Ponieważ żadna ze stron nie chce dojść do porozumienia, może to doprowadzić do dalszego jej przeciągania.2 komentarze

  • a
    ajo

    Co jak co ale ta batalia prawna pomiędzy Ripple i SEC wywołała takie wahania, że zarobiłem chyba z 20 razy na górkach i dołkach. Dzięki SEC, dzięki Ripple!

  • x
    xrparmy

    Ripple to ponadczasowy projekt. Pomimo tak dużej sprawy, cena XRP ciągle pnie się w górę. Niesamowite.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.