Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Chiny mają zaprezentować swój odpowiednik ChatGPT w marcu tego roku

Chiny mają zaprezentować swój odpowiednik ChatGPT w marcu tego roku

Wiadomości
8 lutego, 2023
155
baidu

Globalny wyścig o AI nabiera rozpędu. Microsoft “naciska” na swoich deweloperów ChatGPT, Google ma swojego chatbota Bard, a wraz z nimi swoją odpowiedź szykują Chiny.

Aplikacja od dewelopera Baidu nazywa się Ernie. I jest to zdecydowanie najbardziej realny projekt PRC wśród chatbotów napędzanych przez AI.

Firma po raz pierwszy zapowiedziała realizację projektu w marcu ubiegłego roku. Jest on oparty na wielkoskalowym modelu uczenia maszynowego, którego zbudowanie kosztowało miliardy dolarów.

Baidu zapowiedziało, że wewnętrzne testy platformy zostaną zakończone w przyszłym miesiącu. Spółka dokona wówczas publicznej prezentacji.

Chatbot Ernie w wyszukiwarce Baidu

W pierwszej fazie Ernie pojawi się w systemie wsparcia wyszukiwarki Baidu. Komunikacja z asystentem będzie odbywała się w taki sam sposób jak na OpenAI.

Następnie, jeśli publiczny test zakończy się sukcesem, firma wprowadzi pełnoprawnego chatbota opartego na tym modelu. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

Akcje Baidu wzrosły do HK$159.80 (+13.48% na rynku azjatyckim) przed wczorajszym otwarciem rynku. To nowe maksimum od połowy lutego ubiegłego roku, kiedy to pojawiły się pierwsze plotki o stworzeniu takiego rozwiązania ze strony firmy.

Wcześniej JPMorgan opublikowała badanie, w którym przepytała o AI inwestorów intytucjonalnych. Większość z nich stwierdziła, że to AI będzie nowym trendem na giełdzie, a nie blockchain.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.