Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Crypto.Com odwraca transakcje na LUNA z 12 maja

Crypto.Com odwraca transakcje na LUNA z 12 maja

Wiadomości
13 maja, 2022
335
crypto

W następstwie załamania cen Terra (LUNA), wiele giełd kryptowalutowych zaczęło uniemożliwiać użytkownikom kupno lub sprzedaż tokena. Jednak Crypto.com posunął się o krok dalej, decydując się na cofnięcie transakcji LUNA, które miały miejsce w określonym przedziale czasowym w dniu 12 maja.

Crypto.Com ogłosiła, że użytkownicy, którzy handlowali LUNA w godzinach od 12:40 do 13:39 (UTC), “otrzymali nieprawidłową cenę”.

Po wykryciu błędu obrót tokenem został wstrzymany i w chwili pisania tego tekstu nadal pozostaje zamrożony.

Giełda oświadczyła jednak, że wszystkie transakcje kupna i sprzedaży LUNA w ciągu tej godziny zostaną cofnięte, a użytkownicy, których to dotyczy, zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Dotknięci użytkownicy otrzymają 10 USD w CRO za spowodowane niedogodności.

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – również wstrzymała handel zarówno kontraktami terminowymi, jak i spot dla LUNA, podobnie jak kanadyjska giełda Coinberry.

Wartość kryptowaluty spadła w ciągu tygodnia do poziomu niższego niż jeden satoshi – najmniejsza jednostka Bitcoina.

Jest to spowodowane tym, że TerraUSD (UST) straciła zamierzone powiązanie z dolarem. W związku z tym wielu hodlerów wymieniło swoje udziały na LUNA w jednym momencie.

Podaż LUNA uległa hiperinflacji, wzrastając z szacowanych wczoraj 3,45 miliarda do ogromnych 6,5 biliona na dzień dzisiejszy.

Firma Terraform Labs została nawet zmuszona do tymczasowego zamrożenia blockchainu Terra, co uniemożliwiło posiadaczom wycofanie ich udziałów w LUNA z giełd.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.