Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Do Kwon proponuje plan odbudowy ekosystemu Terra

Do Kwon proponuje plan odbudowy ekosystemu Terra

Wiadomości
13 maja, 2022
313
terra luna upadek

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, złożył propozycję zachowania ekosystemu Terra. Sytuacja ta ma mijesce po historycznym upadku algorytmicznego stablecoina UST i wynikającej z tego spirali śmierci, która doprowadziła token Terra (LUNA) praktycznie do zera.

W piątkowym wpisie na forum badawczym firmy Terra, Kwon stwierdził:

Społeczność Terra musi odtworzyć łańcuch, aby zachować społeczność i ekosystem deweloperów.

Jego propozycja, która była odpowiedzią na dyskusje grup walidatorów na temat możliwości rozwidlenia łańcucha Terra, zakłada rekompensatę dla posiadaczy UST i LUNA, którzy nie byli w stanie lub nie chcieli sprzedać swoich udziałów w czasie załamania cen w tym tygodniu.

Przywrócenie blockchaina

Kwon zaproponował, aby walidatorzy przywrócili stan posiadania sieci do 1 miliarda tokenów rozdzielonych pomiędzy posiadaczy LUNA i UST oraz pulę społecznościową, z której finansowany będzie przyszły rozwój. Konkretnie, 40% z nowo rozprowadzonych tokenów miałoby trafić do posiadaczy LUNA przed utratą powiązania z UST. 40% otrzymaliby posiadacze UST na zasadzie pro-rata w momencie aktualizacji sieci, 10% otrzymaliby posiadacze LUNA tuż przed wstrzymaniem działalności łańcucha, a pozostałe 10% zostałoby przeznaczone na pulę rozwojową.

Jeśli chodzi o wymianę UST na dolara amerykańskiego, Kwon powiedział, że prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, biorąc pod uwagę masowe przypadki utraty płynności w ekosystemie Terra w tym tygodniu. Innymi słowy, zaufanie do modelu stablecoin uległo trwałej erozji. Kwon wyjaśnił:

Nawet jeśli peg zostałby w końcu przywrócony po kapitulacji ostatnich krańcowych nabywców i sprzedawców, posiadacze LUNY zostali tak poważnie zlikwidowani i rozcieńczeni, że zabraknie nam ekosystemu, aby odbudować się z popiołów.

W szczytowym momencie, na początku kwietnia, kapitalizacja rynkowa LUNY wynosiła ponad 41 miliardów dolarów, jak podaje CoinMarketCap. Wartość UST firmy Terra, który nie może być już określany mianem stablecoina, osiągnęła szczyt na poziomie prawie 19 miliardów dolarów. Po utracie powiązania z dolarem UST spadł w piątek do najniższego poziomu około 0,13 dolara.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.