Pobierz przeglądarkę Brave Browser

Ranking giełd kryptowalut

Ranking giełd kryptowalut w 2020

(Ostatnia aktualizacja: Lipiec 2020)

Każdy, kto zaczyna interesować się tematem kryptowalut, zadaje sobie pytanie, gdzie najlepiej kupić Bitcoiny – która forma jest najbardziej bezpieczna, najtańsza i najwygodniejsza. W celu kupowania i sprzedawania Bitcoinów, Ethereum czy Litecoinów (bądź każdej innej kryptowaluty) powinniśmy zarejestrować się na giełdzie kryptowalut – czyli platformie, która umożliwia ich wymianę na tradycyjne waluty – złotówki, dolary czy euro. W ten sposób zyskamy dostęp do ofert kupna i sprzedaży z całego świata, co pozwoli nam na inwestowanie, a także wykorzystanie kryptowalut jako środka płatniczego. Samodzielne porównanie warunków oferowanych na różnych giełdach może być jednak bardzo trudne. Z tego powodu na bieżąco analizujemy sytuację na różnych platformach i przygotowujemy nasz ranking giełd kryptowalut.

4.85 /5
Miejsce nr 2

Binance

Największa giełda na świecie

Brak wymogu weryfikacji

Ponad 150 kryptowalut

Niskie prowizje za handel

Wysokie standardy bezpieczeństwa

4.9 /5
Miejsce nr 1

BitBay

Giełda z polskimi korzeniami

Wpłaty i wypłaty w PLN

Ponad 35 kryptowalut

Wielokrotnie nagradzana

Najlepsze standardy bezpieczeństwa

Najpopularniejsza wśród polskich użytkowników

4.7 /5
Miejsce nr 3

BitPanda

Gratis €10 przy zakupie na min. €25

Prosty interfejs transakcyjny

Wpłaty i wypłaty za pomocą karty kredytowej

Europejska firma z licencjami

Ponad 30 kryptowalut

1. BitBay – pierwsze miejsce w rankingu giełd kryptowalut

Najlepsza giełd kryptowalut w naszym rankingu. BitBay to największa obecnie w Polsce giełda kryptowalut, która zajęła pierwsze miejsce w naszym rankingu, a która uznawana jest za jedną z czołowych europejskich platform. Działa na polskim rynku od 2014 roku i wyróżnia się nie tylko oferowanymi funkcjonalnościami, ale i ambitnym podejściem twórców, którzy bardzo chętnie wdrażają coraz to nowe nowinki technologiczne oraz otwarcie komunikują się z klientami, stawiając przede wszystkim na transparentność. Założyciel BitBaya, Sylwester Szustak, to wizjoner, który zasłynął jako popularyzator idei kryptowalut w Polsce. Na sukces firmy i miano najlepszej giełdy kryptowalut pracuje również zespół kilkudziesięciu osób – wybitnych specjalistów z zakresu IT.

Chociaż giełda stworzona została przede wszystkim z myślą o polskich użytkownikach i najpopularniejszą walutą, w której dokonywane są transakcje jest PLN, możemy również wymieniać EUR, USD i GBP. Oczywiście, dostępne są Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, ale i kilkadziesiąt innych, mniej znanych kryptowalut. Jeżeli pragniesz kupić lub sprzedać Lisk lub GameCredits, to właśnie idealne miejsce dla Ciebie. Te kryptowaluty są na BitBayu szczególnie popularne. Zwracając uwagę na prowizje, możemy zauważyć, że są one przystępne – jednak giełda nigdy nie starała się konkurować przede wszystkim ich wysokością. Oczywiście, znajdziemy platformy, gdzie opłaty są nieco niższe, ale to Bitbay cieszy się największą popularnością ze względu na wiele wygodnych możliwości dokonywania transakcji i wykorzystanie nowoczesnych technologii, które gwarantują bezpieczeństwo.

bitbay - zwycięzca rankingu giełd kryptowalutZalety giełdy kryptowalut BitBay

 • Największa płynność finansowa – popularność giełdy i ogromna liczba dokonywanych transakcji każdego dnia sprawia, że nie musisz się obawiać, że giełda z dnia na dzień przestanie działać;
 • Obsługa czterech walut tradycyjnych (w tym PLN) i duża liczba kryptowalut, duże możliwości handlu również mniej popularnymi kryptowalutami; największe na świecie obroty kryptowalutą GameCredits;
 • Największe szanse na znalezienie chętnych zainteresowanych kupnem lub sprzedażą wybranej kryptowaluty;
 • Dogodne formy płatności (przelewy w PLN, wypłaty w bankomatach, wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej)

Wady giełdy BitBay

 • W przeszłości zdarzało się, że twórcy giełdy Bitbaya śpieszyli się z ogłaszaniem nowych, rewolucyjnych planów, których ostatecznie nie wdrażano, nijak nie powinno to jednak przeszkadzać w korzystaniu z dostępnych już funkcjonalności.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy BitBay

2. Binance.com

Drugie miejsce w rankingu najlepszych giełd kryptowalut. Jeżeli wolisz dużą zagraniczną giełdę, zwróć uwagę na Binance.com. To platforma założona w 2017 roku z siedzibą w Szanghaju, która już po pół roku od otwarcia stała się jedną z najważniejszych platform handlu kryptowalutami na świecie. Obecnie z giełdy Binance korzysta już osiem milionów użytkowników. Niestety, giełda ta nie oferuje możliwości dokonywania transakcji w złotówkach, jednak korzystając z dolarów amerykańskich czy euro zyskujemy dostęp do aż 150 różnych kryptowalut. Obsługa transakcji jest bardzo prosta i przejrzysta, dlatego też nie trzeba obawiać się, że z czymś sobie nie poradzimy.  Handel na Binance.com odbywa się za pomocą trzech rodzajów zleceń:

 • Market – po wpisaniu kwoty od razu otrzymujemy ofertę, która najlepiej odpowiada naszym kryteriom;
 • Limit – wpisujemy odpowiednią ilość i kurs kryptowaluty, która nas interesuje – w tym przypadku czekamy dłużej;
 • Stop-limit – ustalamy interesujący nas kurs i czekamy, aż znajdzie się na giełdzie oferta, która go osiągnie.

binance - drugie miejsce w rankinguZalety giełdy Binance.com

 • Ponad 150 dostępnych kryptowalut, w tym mniej popularne;
 • Pełna anonimowość. Giełda nie wymaga weryfikacji tożsamości;
 • Największy wolumen transakcyjny na świecie wg. serwisu CoinMarketCap
 • Przystępne opłaty i możliwość skorzystania z promocji: 10% zniżki w przypadku rejestracji z linku polecającego (kliknij na przycisk poniżej aby skorzystać)
 • Wygodne formy płatności i sprawny support w języku angielskim.

Wady giełdy Binance.com

 • Podobnie jak w przypadku innych giełd, występuje niewielkie ryzyko ataków hackerskich, jednak do tej pory nie odnotowano poważnych przypadków naruszenia.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy Binance

Sprawdź recenzje Binance i opinie o giełdzie

3. BitPanda

3 miejsce w naszym porównaniu najepszych giełd kryptowalut. BitPanda to giełda założona w 2014 roku w Wiedniu, z której obecnie korzysta ponad milion użytkowników na całym świecie. Przyjęła ona nieco inną strategię niż wcześniej omawiane platformy – przede wszystkim nastawiona jest na “szybkie” dokonywanie transakcji. Kryptowaluty kupujesz bezpośrednio od giełdy, płacąc jedną, stałą, ustaloną prowizję. To rozwiązanie, które wielu ceni za prostotę – nie musisz tracić czasu na wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert, porównywanie ich i czekanie, aż znajdzie się ktoś, komu odpowiada Twoja cena. To sprawia, że nie znajdziesz być może tak atrakcyjnych okazji, jak na innych giełdach, ale za to transakcja przebiega błyskawicznie i jest bardzo prosta. To dobre rozwiązanie także dla początkujących inwestorów, którzy boją się, że z braku wiedzy zdecydują się na niekorzystne oferty. Co ciekawe, Bitpanda umożliwia także inwestowanie za pomocą kryptowalut w złoto i srebro.

bitpanda - 4 miejsce w rankingu giełd bitcoinZalety giełdy BitPanda

 • Prostota i szybkość zawieranych transakcji – platforma odpowiednia dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników;
 • Przy pomocy czterech walut: EUR, USD, CHF i GBP możesz dokonywać transakcji, kupować i sprzedawać kilkadziesiąt kryptowalut:
 • Stała, stosunkowo niska prowizja;
 • Rejestrując się przy pomocy linka polecającego, możesz skorzystać z promocji, w której można otrzymać darmowe 10€ za zakup kryptowalut na kwotę powyżej 25€. Aby skorzystać z promocji kliknij na przycisk poniżej.

Wady giełdy BitPanda

 • BitPanda nie oferuje wielu funkcjonalności tradycyjnych giełd kryptowalut, takich jak transakcje między użytkownikami. Pod wieloma względami przypomina raczej kantor kryptowalut.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy BitPanda

4. Coinbase

Giełda Coinbase to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych platform handlu kryptopwalut – funkcjonuje na rynku od 2012 roku, posiada siedzibę w San Francisco i cieszy się dużym zaufaniem milionów użytkowników. Przede wszystkim możemy tu handlować Bitcoinami, Litecoinami, Eternaum i Bitcoin Cash, ale na platformie dostępne są także inne kryptowaluty. Rozpoczęcie handlu możliwe jest po przejściu weryfikacji przy pomocy konta z banku, dowodu tożsamości i numeru telefonu. Transakcje dokonywane są za pomocą euro.

Zalety giełdy Coinbase

Wady Coinbase

 • Wymagana dokładna weryfikcja Twoich danych;
 • Stosunkowo wysokie prowizje;
 • Transakcje obsługiwane wyłącznie za pomocą euro.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy Coinbase

5. KuCoin.com

KuCoin to giełda zarejstrowana w 2017 roku w Hong Kongu (najprawdopodobniej jednak jej rzeczywista siedziba znajduje się na terenie Chin), która cieszy się dużym zaufaniem w Europie. W tym przypadku nie są wykorzystywane żadne waluty tradycyjne, podstawową walutą w rozliczeniach jest Bitcoin, co stanowi duże utrudnienie dla początkujących użytkowników, Aby zyskać dostęp do transakcji w kilkudziesięciu kryptowalutach, musisz korzystać najpierw ze swojego portfela kryptowalut.

Zalety giełdy KuCoin.com

 • Niskie prowizje;
 • Wysoki poziom zabezpieczeń i prywatności;
 • Zawody i turnieje dla inwestorów

Wady giełdy KuCoin.com

 • Brak transakcji z wykorzystaniem tradycyjnych walut – na czym najbardziej zależy części użytkowników;
 • Wątpliwości co do faktycznej siedziby firmy.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy KuCoin

Jak widać, oferta giełd kryptowalut jest szeroka i różnorodna. W naszym rankingu / porównaniu giełd kryptowalut przedstawiamy te platformy, które cieszą się naszym zaufaniem, wysokim poziomem zabezpieczeń, funkcjonalnością i niskimi opłatami. Każdy użytkownik ma jednak nieco inne potrzeby, dlatego nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, gdzie warto kupować kryptowaluty. Mamy jednak nadzieję, że przygotowany przez nas ranking najlepszych giełd kryptowalut okaże się pomocny przy wyborze platformy indywidualnie dopasowanej pod każdego inwestora kryptowalutowego.

Czym się kierować wybierając giełdę kryptowalut? Czynniki, które uwzględnialiśmy tworząc nasz ranking giełd.

 1. Wielkość i wiek giełdy – jeszcze do niedawna dominowało podejście, że warto przede wszystkim wybierać duże i długo funkcjonujące na rynku giełdy kryptowalut, gdyż korzystanie z nich miało wiązać się z większym bezpieczeństwem. Rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała te oczekiwania – w 2019 roku na skutek braku płynności upadła najstarsza polska giełda kryptowalut Bitmarket, a klienci stracili 2,3 tys BTC – czyli, według ówczesnego kursu, około 60 milionów złotych. Od tego czasu apelujemy, by nie trzymać pieniędzy długo na żadnej giełdzie – po dokonaniu transakcji powinny być one od razu przesyłane do Twojego portfela kryptowalut. Mimo wszystko korzystanie z nowych, zupełnie nieznanych giełd zawsze jest ryzykiem, dlatego polecamy skorzystać z naszego rankingu (tylko najlepszych) giełd kryptowalut.
 2. Płynność finansowa – giełda może utrzymać swoją płynność finansową jedynie w sytuacji, gdy obsługuje dużą ilość transakcji. Jeżeli na giełdzie, z której korzystasz ofert kupna sprzedaży jest bardzo mało, może to oznaczać, że czekają ją poważne kłopoty finansowe.
 3. Wysokość pobieranych prowizji i promocje   jest oczywistym, że inwestując w kryptowaluty chcemy zarabiać, a nie tracić pieniądze na prowizje dla właścicieli platformy. Z tego powodu zawsze warto dokładnie sprawdzać regulamin giełdy kryptowalutowej i tak samo, jak w przypadku wszelkiego rodzaju innych usług finansowych szukać informacji o ukrytych opłatach. Promocje na giełdach kryptowalut mogą być doskonałą okazją na dodatkowy zarobek.
 4. Zabezpieczenia strony – zabezpieczenia strony powinny wyglądać jak te, które znasz z tradycyjnej bankowości internetowej, koniecznością jest szyfrowany protokół https.
 5. Ilość oferowanych par (krypto)walutowych i dostępne formy płatności  – upewnij się, czy waluty i kryptowaluty, którymi jesteś zainteresowany są dostępne na giełdzie i że odpowiadają Ci dostępne formy płatności. Najlepsze giełdy kryptowalut posiadają szeroką ofertę par walutowych i sposobów deponowania środków.

Najczęściej zadawane pytania

Niektórzy użytkownicy poszukują w internecie giełd bitcoin, jednak warto mieć na uwadzę, że Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą dostępną do handlu i z reguły na platformach wymiany dostępne są również inne cyfrowe waluty. Bitcoiny (BTC) można kupować i sprzedawać na każdej dostępnej dobrej giełdzie kryptowalut – dokładnie tak samo jak np. Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Tezos (XZT), LISK (LSK). Najlepsza giełda kryptowalut charakteryzuje się m.in. szeroką ofertą par handlowych.

Oczywiście. Nasz ranking najlepszych giełd kryptowalut jest aktualizowany na bieżąco. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone w lipcu 2020.

Tak, jedną z takich giełd jest BitBay. Co prawda jest ona formalnie zarejestrowana w Estonii (lepsze warunki gospodarcze), jednak jest reprezentowana i tworzona przez polaków.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami polecamy 2 najlepsze według nas giełdy – BitBay oraz Binance. Pierwsza oferuje wygodne wpłaty za pomocą złotówek oraz handel w PLN, a druga udostępnia możliwość handlu na dużo większej ilości par (krypto)walutowych. Często giełda BitBay służy do kupna Bitcoinów za złotówki, które następnie są transferowane na Binance w celu handlu na parach (krypto)walutowych niedostepnych na BitBay.