Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ranking giełd kryptowalut

Ranking giełd kryptowalut w 2023

(Ostatnia aktualizacja: Styczeń 2023 – 03.01.2023)

Każdy, kto zaczyna interesować się tematem kryptowalut, zadaje sobie pytanie, gdzie najlepiej kupić Bitcoiny – która forma jest najbardziej bezpieczna, najtańsza i najwygodniejsza. W celu kupowania i sprzedawania Bitcoinów, Ethereum czy Litecoinów (bądź każdej innej kryptowaluty) powinniśmy zarejestrować się na giełdzie kryptowalut – czyli platformie, która umożliwia ich wymianę na tradycyjne waluty – złotówki, dolary czy euro. W ten sposób zyskamy dostęp do ofert kupna i sprzedaży z całego świata, co pozwoli nam na inwestowanie, a także wykorzystanie kryptowalut jako środka płatniczego. Samodzielne porównanie warunków oferowanych na różnych giełdach może być jednak bardzo trudne. Z tego powodu na bieżąco analizujemy sytuację na różnych platformach i przedstawiamy najlepsze giełdy kryptowalut w formie czytelnego rankingu.

4.3 /5
Miejsce nr 2

Binance

Największa giełda na świecie

Niskie prowizje za handel

Zarabianie na dostarczaniu płynności

Zarabianie przez staking

Dostępny handel z dźwignią

Darmowa karta VISA dla chętnych

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

4.8 /5
Miejsce nr 1

eToro

Aż 50 popularnych kryptowalut

Darmowy portfel kryptowalutowy

Wygodne opcje wpłat i wypłat – karty, przelewy, Paypal i inne;

Niskie minimum depozytu – $50

Darmowy dostęp do konta demo (sprawdź swoje umiejętności bez ryzyka utraty pieniędzy);

Regulowana giełda z licencjami i nadzorem CySec oraz FCA

Dostęp do dźwigni x30

CopyTrader™ – automatycznie kopiuj ruchy najlepszych graczy

4.1 /5
Miejsce nr 3

Zonda

Ponad 35 kryptowalut

Wielokrotnie nagradzana

Wpłaty i wypłaty w PLN

Wysokie standardy bezpieczeństwa

Popularna wśród polskich użytkowników

1. eToro – najlepsza giełda krypto

eToro jest firmą działającą na rynku od 2007 roku. Założyciele strony to bracia o izraelskim pochodzeniu. Podczas projektowania serwisu obrali sobie za cel stworzenie platformy handlowej z funkcjonalnością serwisów społecznościowych. Użytkownicy eToro mogą inwestować w wiele instrumentów finansowych (w tym kryptowaluty), a także swobodnie wymieniać się między sobą pomysłami i analizami lub korzystać z funkcji tak zwanego copy tradingu. Copy trading umożliwia im czerpanie wiedzy od bardziej doświadczonych inwestorów, ponieważ mogą podążać za ich portfelami (a w praktyce automatycznie kopiować ruchy graczy, którzy generują najlepsze stopy zwrotu). Mnogość innowacyjnych funkcji i prostota użytkowania stawia eToro na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych giełd kryptowalut.


eToro oferuje dostęp do ponad 50 najpopularniejszych kryptowalut
, przy czym oferta jest cały czas uzupełniana o nowe monety. Użytkownicy mogą inwestować w kryptoaktywa, trzymać je w dedykowanym portfelu, wypłacać i przesyłać na inne giełdy oraz grać na spadki i wzrosty, co jest wielkim wyróżnieniem na tle tradycyjnych giełd kryptowalutowych. eToro oferuje także możliwość gry na wirtualnych walutach z dźwignią sięgającą do 30x, a także udostępnia funkcjonalność stakingu tj. zarabiania odsetek od przechowywanych kryptowalut.

Kryptowaluty dostępne na platformie:

Aave (AAVE), Alogrand (ALGO), Basic Attention Token (BAT), Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Compound (COMP), Decentraland (MANA), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Enjin (ENJ), Eos (EOS), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Iota (MIOTA), Litecoin (LTC), Maker (MKR), Neo (NEO), Polygon (MATIC), Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), Stellar (XLM), Tezos (XTZ), Tron (TRX), Uniswap (UNI), Yearn.finance (YFI), Zcash (ZEC) oraz inne.

Dołączając do społeczności eToro, możesz wiele się nauczyć. Z kolei mniej doświadczeni inwestorzy, którzy nie mają czasu na naukę, chętnie korzystają z gotowych strategii inwestycyjnych. Social trading to na pewno rozpoznawalna cecha serwisu. Mimo wszystko nie stanowi jedynej zalety, którą mogą pochwalić się właściciele eToro. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że na platformie znajdziemy ponad 2000 instrumentów finansowych z wielu różnorodnych kategorii. Na przestrzeni lat brokerzy zebrali na swojej liście zarówno najpopularniejsze akcje, fundusze ETF, jak i towary w postaci ropy lub metali szlachetnych.

Podsumowanie zalet brokera:

 • Ponad 50 najpopularniejszych kryptowalut (i ciągle przybywa więcej) – pełna lista
 • Jako użytkownik eToro zyskujesz dostęp do darmowego portfela kryptowalutowego eToro Wallet;
 • Minimalny depozyt wynosi jedynie 50$;
 • Dużo opcji wpłat i wypłat – przelewy, karty Visa/Mastercard, PayPal, Skrill i inne;
 • Funkcjonalność CopyTrader – automatycznie kopiuj najlepszych graczy na platformie
 • Otrzymujesz możliwość korzystania z dźwigni finansowej.
 • Darmowy dostęp do konta demonstracyjnego (możesz sprawdzić swoje umiejętności bez ryzyka utraty pieniędzy);
 • Opcja social tradingu pozwala ci uczyć się od doświadczonych inwestorów;
 • Ponad 2000 innych instrumentów finansowych (akcje, fundusze i kontrakty CFD);

Dzięki eToro możesz rozwinąć swoje umiejętności handlowe

Jesteś początkującym traderem? Zatem dobrze trafiłeś. Broker eToro charakteryzuje się ofertą idealną dla amatorów. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, zajrzyj na dział edukacyjny platformy. Właściciele serwisu stale aktualizują informacje w zakładce Trading Academy. Znajdziesz tam porady, wskazówki i najważniejsze informacje dotyczące aktualnych wydarzeń w świecie inwestycyjnym.

Co więcej, dzięki brokerowi eToro możesz dynamicznie przechodzić z rachunku demo na rachunek prawdziwy. Nie czujesz się na siłach, aby zainwestować swoje pieniądze? Obawiasz się utraty oszczędności? Nic prostszego! Skorzystaj z konta testowego. Za jego pomocą możesz przetestować różne strategie inwestycyjne bez obawy o utratę ciężko zarobionej gotówki. Ćwicz tak długo, aż uznasz, że zrozumiałeś działanie rynku. Następnie przejdź na konto główne i bogać się za pośrednictwem oferty eToro.

Estetyczna platforma inwestycyjna

Platforma brokera eToro charakteryzuje się estetycznym wykonaniem. Jest prosta w obsłudze i działa na podstawie intuicyjnego oprogramowania. Dzięki aplikacji mobilnej eToro możesz handlować dowolnymi aktywami finansowymi z każdego miejsca na świecie. Pobierz aplikację firmy na swój smartfon i handluj, kiedy chcesz.

Oprócz wysokiego poziomu estetycznego broker nie zapomina również o bezpieczeństwie. Spełnia wymagania rygorystycznych komisji rynkowych. Broker otrzymał zgodę na handel w postaci licencji CySec oraz FCA.

2. Binance.com

Jeżeli wolisz dużą zagraniczną giełdę kryptowalut, zwróć uwagę na Binance.com. To platforma założona w 2017 roku z siedzibą w Szanghaju, która już po pół roku od otwarcia stała się jedną z najważniejszych platform handlu kryptowalutami na świecie, a opinie o binance wskazują, że nie bez przyczyny jest ona jednym z liderów w branży. Obecnie z giełdy Binance korzysta już osiem milionów użytkowników. Niestety, giełda ta nie oferuje możliwości bezpośredniego dokonywania transakcji w złotówkach (za to oferuje zasilenia w PLN kartami kredytowymi / debetowymi), jednak korzystając z dolarów amerykańskich czy euro zyskujemy dostęp do aż 150 różnych kryptowalut. Obsługa transakcji jest bardzo prosta i przejrzysta, dlatego też nie trzeba obawiać się, że z czymś sobie nie poradzimy. Handel na Binance.com odbywa się za pomocą trzech rodzajów zleceń:

 • Market – po wpisaniu kwoty od razu otrzymujemy ofertę, która najlepiej odpowiada naszym kryteriom;
 • Limit – wpisujemy odpowiednią ilość i kurs kryptowaluty, która nas interesuje – w tym przypadku czekamy dłużej;
 • Stop-limit – ustalamy interesujący nas kurs i czekamy, aż znajdzie się na giełdzie oferta, która go osiągnie.

binance - drugie miejsce w rankinguZalety giełdy Binance.com

 • Ponad 150 dostępnych kryptowalut, w tym mniej popularne;
 • Największy wolumen transakcyjny na świecie wg. serwisu CoinMarketCap
 • Przystępne opłaty i możliwość skorzystania z promocji
 • Największa giełda kryptowalut na świecie
 • Wygodne formy płatności i sprawny support w języku angielskim.

Wady giełdy Binance.com

 • Podobnie jak w przypadku innych giełd, występuje niewielkie ryzyko ataków hackerskich, jednak do tej pory nie odnotowano poważnych przypadków naruszenia.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy Binance

3. Zonda Exchange (ex. BitBay)

Zonda Exchange – polatforma handlu krypto, która zastąpiła znanego BitBay’a. W 2021 BitBay został przejęty przez amerykańskich inwestorów, po czym nastąpił rebranding. Zonda to największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu w PLN, która zajęła trzecie miejsce w naszym rankingu najlepszych giełd, a która uznawana jest za jedną z czołowych europejskich platform. Działała na polskim rynku od 2014 roku (pod marką BitBay) i wyróżnia się nie tylko oferowanymi funkcjonalnościami, ale i ambitnym podejściem twórców, którzy bardzo chętnie wdrażają coraz to nowe nowinki technologiczne oraz otwarcie komunikują się z klientami, stawiając przede wszystkim na transparentność.

Chociaż giełda stworzona została przede wszystkim z myślą o polskich użytkownikach i najpopularniejszą walutą, w której dokonywane są transakcje jest PLN, możemy również wymieniać EUR, USD i GBP. Oczywiście, dostępne są Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, ale i kilkadziesiąt innych, mniej znanych kryptowalut. Jeżeli pragniesz kupić lub sprzedać Lisk lub GameCredits, to właśnie idealne miejsce dla Ciebie. Te kryptowaluty są na Zonda Exchange szczególnie popularne. Zwracając uwagę na prowizje, możemy zauważyć, że są one przystępne – jednak giełda nigdy nie starała się konkurować przede wszystkim ich wysokością. Oczywiście, znajdziemy platformy, gdzie opłaty są nieco niższe, ale to Zonda cieszy się największą popularnością ze względu na wiele wygodnych możliwości dokonywania transakcji i wykorzystanie nowoczesnych technologii, które gwarantują bezpieczeństwo.

Giełda kryptowalut ZondaZalety giełdy kryptowalut Zonda Exchange

 • Największa płynność finansowa w PLN – popularność giełdy i ogromna liczba dokonywanych transakcji każdego dnia sprawia, że nie musisz się obawiać, że giełda z dnia na dzień przestanie działać;
 • Obsługa czterech walut tradycyjnych (w tym PLN) i duża liczba kryptowalut, duże możliwości handlu również mniej popularnymi cyfrowymi walutami;
 • Największe szanse na znalezienie chętnych zainteresowanych kupnem lub sprzedażą wybranej kryptowaluty;
 • Dogodne formy płatności (przelewy w PLN, wypłaty w bankomatach, wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej)

Wady giełdy Zonda Exchange

 • W przeszłości zdarzało się, że twórcy giełdy Bitbaya śpieszyli się z ogłaszaniem nowych, rewolucyjnych planów, których ostatecznie nie wdrażano, nijak nie powinno to jednak przeszkadzać w korzystaniu z dostępnych już funkcjonalności.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy Zonda Exchange

4. BitPanda

4 miejsce w naszym porównaniu najepszych giełd kryptowalut. BitPanda to giełda założona w 2014 roku w Wiedniu, z której obecnie korzysta ponad milion użytkowników na całym świecie. Przyjęła ona nieco inną strategię niż wcześniej omawiane platformy – przede wszystkim nastawiona jest na “szybkie” dokonywanie transakcji. Kryptowaluty kupujesz bezpośrednio od giełdy, płacąc jedną, stałą, ustaloną prowizję. To rozwiązanie, które wielu ceni za prostotę – nie musisz tracić czasu na wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert, porównywanie ich i czekanie, aż znajdzie się ktoś, komu odpowiada Twoja cena. To sprawia, że nie znajdziesz być może tak atrakcyjnych okazji, jak na innych giełdach, ale za to transakcja przebiega błyskawicznie i jest bardzo prosta. To dobre rozwiązanie także dla początkujących inwestorów, którzy boją się, że z braku wiedzy zdecydują się na niekorzystne oferty. Co ciekawe, Bitpanda umożliwia także inwestowanie za pomocą kryptowalut w złoto i srebro.

 

bitpanda - 4 miejsce w rankingu giełd bitcoinZalety giełdy BitPanda

 • Prostota i szybkość zawieranych transakcji – platforma odpowiednia dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników;
 • Przy pomocy czterech walut: EUR, USD, CHF i GBP możesz dokonywać transakcji, kupować i sprzedawać kilkadziesiąt kryptowalut:
 • Stała, stosunkowo niska prowizja;
 • Rejestrując się przy pomocy linka polecającego, możesz skorzystać z promocji, w której otrzymasz darmowe 10€ za zakup kryptowalut na kwotę powyżej 25€.

Wady giełdy BitPanda

 • BitPanda nie oferuje wielu funkcjonalności tradycyjnych giełd kryptowalut, takich jak transakcje między użytkownikami. Pod wieloma względami przypomina raczej kantor kryptowalut.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy BitPanda

5. Coinbase

Giełda Coinbase to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych platform handlu kryptopwalut – funkcjonuje na rynku od 2012 roku, posiada siedzibę w San Francisco i cieszy się dużym zaufaniem milionów użytkowników. Przede wszystkim możemy tu handlować Bitcoinami, Litecoinami, Eternaum i Bitcoin Cash, ale na platformie dostępne są także inne kryptowaluty. Rozpoczęcie handlu możliwe jest po przejściu weryfikacji przy pomocy konta z banku, dowodu tożsamości i numeru telefonu. Transakcje dokonywane są za pomocą euro.

 

Zalety giełdy Coinbase

Wady Coinbase

 • Wymagana dokładna weryfikcja Twoich danych;
 • Stosunkowo wysokie prowizje;
 • Transakcje obsługiwane wyłącznie za pomocą euro.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy Coinbase

6. KuCoin.com

KuCoin to giełda zarejstrowana w 2017 roku w Hong Kongu (najprawdopodobniej jednak jej rzeczywista siedziba znajduje się na terenie Chin), która cieszy się dużym zaufaniem w Europie. W tym przypadku nie są wykorzystywane żadne waluty tradycyjne, podstawową walutą w rozliczeniach jest Bitcoin, co stanowi duże utrudnienie dla początkujących użytkowników, Aby zyskać dostęp do transakcji w kilkudziesięciu kryptowalutach, musisz korzystać najpierw ze swojego portfela kryptowalut.

 

Zalety giełdy KuCoin.com

 • Niskie prowizje;
 • Wysoki poziom zabezpieczeń i prywatności;
 • Zawody i turnieje dla inwestorów

Wady giełdy KuCoin.com

 • Brak transakcji z wykorzystaniem tradycyjnych walut – na czym najbardziej zależy części użytkowników;
 • Wątpliwości co do faktycznej siedziby firmy.

Przejdź do oficjalnej strony giełdy KuCoin

7. Kriptomat.io

Kriptomat.io oferuje kupno i wymianę kryptowalut w prosty oraz bezpieczny sposób. Platforma umożliwia handel na wielu popularnych walutach cyfrowych. Giełda chwali się niskimi i przejrzystymi prowizjami, obsługą w j. Polskim oraz wieloma metodami płatności m.in. karta kredytowa, przelew SEPA, Skrill, NETELLER, Sofort.


Przejdź do oficjalnej strony giełdy Kriptomat.io

Jak widać, oferta giełd kryptowalut jest szeroka i różnorodna. W naszym porównaniu giełd kryptowalut przedstawiamy te platformy, które cieszą się naszym zaufaniem, wysokim poziomem zabezpieczeń, funkcjonalnością i niskimi opłatami. Każdy użytkownik ma jednak nieco inne potrzeby, dlatego nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, gdzie warto kupować kryptowaluty. Mamy jednak nadzieję, że przygotowany przez nas ranking najlepszych giełd kryptowalut okaże się pomocny przy wyborze platformy indywidualnie dopasowanej pod każdego inwestora kryptowalutowego.

Czynniki, które uwzględnialiśmy tworząc nasz ranking giełd krypto.

 1. Wielkość i wiek giełdy – jeszcze do niedawna dominowało podejście, że warto przede wszystkim wybierać duże i długo funkcjonujące na rynku giełdy kryptowalut, gdyż korzystanie z nich miało wiązać się z większym bezpieczeństwem. Rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała te oczekiwania – w 2019 roku na skutek braku płynności upadła najstarsza polska giełda kryptowalut Bitmarket, a klienci stracili 2,3 tys BTC – czyli, według ówczesnego kursu, około 60 milionów złotych. Od tego czasu apelujemy, by nie trzymać pieniędzy długo na żadnej giełdzie – po dokonaniu transakcji powinny być one od razu przesyłane do Twojego portfela kryptowalut. Mimo wszystko korzystanie z nowych, zupełnie nieznanych giełd zawsze jest ryzykiem, dlatego polecamy skorzystać z naszego rankingu (tylko najlepszych) giełd kryptowalut.
 2. Płynność finansowa – giełda może utrzymać swoją płynność finansową jedynie w sytuacji, gdy obsługuje dużą ilość transakcji. Jeżeli na giełdzie, z której korzystasz ofert kupna sprzedaży jest bardzo mało, może to oznaczać, że czekają ją poważne kłopoty finansowe.
 3. Wysokość pobieranych prowizji i promocje   jest oczywistym, że inwestując w kryptowaluty chcemy zarabiać, a nie tracić pieniądze na prowizje dla właścicieli platformy. Z tego powodu zawsze warto dokładnie sprawdzać regulamin giełdy kryptowalutowej i tak samo, jak w przypadku wszelkiego rodzaju innych usług finansowych szukać informacji o ukrytych opłatach. Promocje na giełdach kryptowalut mogą być doskonałą okazją na dodatkowy zarobek.
 4. Zabezpieczenia strony – zabezpieczenia strony powinny wyglądać jak te, które znasz z tradycyjnej bankowości internetowej, koniecznością jest szyfrowany protokół https.
 5. Ilość oferowanych par (krypto)walutowych i dostępne formy płatności  – upewnij się, czy waluty i kryptowaluty, którymi jesteś zainteresowany są dostępne na giełdzie i że odpowiadają Ci dostępne formy płatności. Najlepsze giełdy kryptowalut posiadają szeroką ofertę par walutowych i sposobów deponowania środków.

Giełdy kryptowalut – czym są?

Kryptowaluty od wielu lat są coraz bardziej popularnym wirtualnym pieniądzem. Podlega on oczywiście obrotowi i sporo osób traktuje to nawet jako zarobek. Giedy krypto są więc ważnym miejscem, w którym można sprzedać oraz zakupić tokeny i waluty cyfrowe. Mają one na celu sprzedanie ich w sposób jak najprostszy, a przede wszystkim bezpieczny. Zdarzają się przecież przypadki, w których to oszuści tylko czekają na to, by nieświadomych użytkowników złapać w swoje sidła.

Giełdy krypto są miejscem, w którym można dowiedzieć się najwięcej o poszczególnych instrumentach. Niekoniecznie trzeba sprzedać czy nabyć kryptowalutę, ale można poznać aktualne ceny, by przeanalizować czy dany moment na sprzedaż jest po prostu odpowiedni. W dodatku dostępne są wszelkie wskaźniki ułatwiające analizę kursów, na bazie której będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję.

To jednak nie wszystkie cechy, dzięki którym warto korzystać z giełdy kryptowalut. Nie można zapomnieć również o materiałach edukacyjnych, które pozwalają nabyć wiedzy szczególnie osobom niedoświadczonym w branży, ale też tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej. Wszelkie giełdy działają za pomocą internetu, tak więc nie ma fizycznej możliwości kupowania żadnej z kryptowalut.

Najlepsza giełda kryptowalut – jak wybrać?

Temat wyboru najlepszej kryptowaluty jest dość istotny. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby wybrać podmiot, który ma odpowiednią renomę i zaufało mu już wiele osób. W internecie czai się sporo oszustów, którzy tylko czekają na skorzystanie z okazji i kradzież kryptowalut. Dlatego warto zawsze dobrze prześledzić doświadczenia klientów i oprzeć się na ich sugestiach. Mogą być to opinie specjalistów, ale też jeżeli obracamy się w otoczeniu osób, które miały okazję sprzedawać czy kupować kryptowaluty, to skorzystanie z ich opinii będzie korzystne.

Szukając najlepszej giełdy kryptowalut do obrotu cyfrowymi walutami, należy zwrócić uwagę na to, jak wiele par walutowych jest dostępnych do handlu. Najlepsze instrumenty handlowe pozwalają na sprzedaż i zakup nawet do kilkuset produktów. Niestety, są również takie, które oferują tylko najbardziej popularne i posiadacze tych mniej rozpoznawalnych nie mają możliwości ich sprzedaży.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który pozwoli na wybranie jak najlepszej giełdy krypto jest obsługa walut. To znacząca informacja dla tych, którzy inwestują w cyfrowy pieniądz po raz pierwszy i chcą zapłacić bądź uzyskać zapłatę w dolarach, funtach, euro czy w naszym złotym. Pozostając jeszcze na chwilę w temacie pieniędzy, to nie można zapomnieć o tym, że niektóre giełdy pobierają prowizję za zrealizowane wpłaty bądź wypłaty. Warto mieć to na uwadze, jeżeli nie chcemy się rozczarować.

Jakie są największe giełdy kryptowalut?

Pierwszą z największych giełd zajmujących się handlem kryptowalutami jest eToro. Co ciekawe, pochodzi ona z Izraela i na rynku działa dość długo, bo już od 2007 roku. Ogromnym plusem eToro jest to, że można korzystać z porad bardziej doświadczonych traderów i dokonywać takich samych wyborów jak oni. Copy trading to spora zaleta, która może pomóc w osiągnięciu sukcesu. Każdy z użytkowników ma możliwość handlowania prawie do 40 najbardziej popularnych krypto jak Bitcoin, Chainlink, Tron czy Neo.

Drugą najbardziej popularną giełdą krypto jest Binance. To podmiot, który swoją siedzibę ma w Szanghaju i na rynku jest od 2017 roku. Ma świetne opinie i cała procedura handlowa odbywa się na 3 poziomach:

 • market – po wpisaniu kwoty na naszym oczach ukazuje się oferta, z której możemy skorzystać
 • limit – wpisujemy konkretną ilość nas interesującą; można czekać dłużej, jeżeli nie ma takiej oferty
 • shop-limit – podajemy kurs i czekamy, aż pojawi się ktoś z ofertą, która nas zadowoli

Cała obsługa Binance jest naprawdę bardzo prosta, a w dodatku użytkownicy mają okazję do handlu aż 150 kryptowalut.

Ostatnią z największych giełd jest Zonda Exchange, która wcześniej funkcjonowała jako BitBay. Dużym jej plusem jest to, że istnieje możliwość zapłacenia w polskich złotówkach i są dostępne mniej popularne kryptowaluty. Jest to więc miejsce dla tych, którzy liczą na to, że niewielkie cyfrowe pieniądze w przyszłości będą mogły zostać solidnie spieniężone, a z Zonda Exchange jest to możliwe. Co ciekawe, można na nią wpłacić pieniądze nawet poprzez pocztę.

Q & A – Najczęściej zadawane pytania

Tak, istnieją platformy handlowe, które nie narzucają obowiązku weryfikacji tożsamości. Jedną z nich jest Mandala Exchange czy Kanga.Exchange

Jedną z platform, która oferuje handel w parze z PLN jest Zonda Exchange. Obsługuje ona wpłaty złotówkowe między innymi za pomocą przelewu bankowego i karty kredytowej.

Niektórzy użytkownicy poszukują w internecie giełd bitcoin, jednak warto mieć na uwadzę, że Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą dostępną do handlu i z reguły na platformach wymiany dostępne są również inne cyfrowe waluty. Bitcoiny (BTC) można kupować i sprzedawać na każdej dostępnej dobrej giełdzie kryptowalut – dokładnie tak samo jak np. Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Tezos (XZT), LISK (LSK). Najlepsza giełda kryptowalut charakteryzuje się m.in. szeroką ofertą par handlowych.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami polecamy 2 najlepsze według nas giełdy – eToro oraz Zonda Exchange. Pierwsza oferuje wygodne wpłaty kartami kredytowymi, PayPal, Skrill, przelew. Druga z nich – Zonda Exchange oferuje wpłaty i wypłaty w PLN.

Najpopularniejszymi giełdami służącymi do handlu lewarowanego na bitcoinie i innych cyfrowych walutach są:

 • Bybit – maksymalna dźwignia do 100x, wiele bonusów dla nowych użytkowników, dobre opinie.
 • BitMEX – najpopularniejsza platforma handlu lewarowanego. Obsługa wielu kryptowalut, maksymalna dźwignia 100x.
 • Binance Futures – platforma należąca do potentata branży, firmy Binance.
 • PrimeXBT – nowość na rynku. Giełda w pełni oparta o kryptowaluty.
 • eToro – najpopularniejsza platforma handlu społecznościowego, umożliwiająca kopiowanie ruchów najlepszych graczy a także inwestycje w gotowe portfolia. Maksymalna dźwignia to 25x.
 • OKEx – maksymalna dźwignia do 125x

14 komentarzy

 • M
  Marek

  Witam. Interesuje mnie rozpoczęcie inwestycji w btc i inne crypto i chciałbym zapytać, czy nie ma większego problemu z przetransferowaniu środków z BitBay na Binance? (Chciałbym wpłacić pieniądze z konta bankowego w PL i obracać nimi na Binance, ale widzę, że ta druga niestety nie obsługuje depozytów w pln, a na niej są krypto które chciałbym kupić )

 • K
  KonradT

  Marek, Binance chyba pomału się przymierza do udostępnienia możliwości wpłaty z konta bankowego w złotówkach. Ostatnio z ciekawości przetestowałem sobie możliwość wpłaty w FIAT i widziałem, że w formularzu pojawiła się opcja “PLN”, chociaż nigdzie nie prowadziła. To może znaczyć, że już za niedługo będzie można słać siano bezpośrednio na Binance 😉

  Na ten moment masz dwie opcje – jeżeli masz karte do konta bankowego, to możesz zasilić swoje konto na giełdzie kredytówką / debetówką i policzą Ci w złotówkach (bez konieczności przewalutowania). Druga opcja to kupno na BitBay np. XRP za PLN i przelew na Binance. Koszt to jakieś grosze, a środki są dostępne do kilku minutach. Oczywiście po otrzymaniu transferu na Binance będziesz sobie musiał przekonwertować np. Ripple do USDT i tam handlować sobie na czym chcesz 🙂 Mam nadzieje, że pomogłem.

 • M
  Mistrzu_n1

  Brakuje mi w tym zestawieniu Crypto com, ponieważ ostatnimi czasy działają prężnie, dodają nowe funkcjonalności i waluty, a dodatkowo weszli w trend NFT. Osobiście umieściłbym ją na 3 lub 4 miejscu w tym rankingu. Może administracje weźmie ich pod uwagę, nie wiem – to tylko propozycja 😉 Jedyny minus Crypto com to wyższe prowizje niż Binance (prawie o drugie tyle np. taker na Crypto to 0.16% (0.144 przy zapłacie przy pomocy CRO) a Binance 0.1% (0.075 przy zapłacie za pomocą BNB). Dodatkowo przy Binance dochodzi zniżka jak się korzysta z polecenia.

 • n
  nikodem94

  Witam . A co powiecie o inwestowaniu w kryptowaluty na Revolut ? W aplikacji dostępnych jest łącznie 10 popularnych monet.. czy warto tam podziałać??

 • m
  maksymPL

  nikodem94 – inwestowanie na Revolucie jest wygodne, ale są 2 duże (w mojej ocenie) negatywy:
  1. kupujesz jedynie ekspozycje na kryptowaluty. Oznacza to, że fizycznie nie kupujesz kryptowalut (czyli nie możesz ich przesyłać np. na portfel BTC). Możesz je kupować i sprzedawać (czyli spekulować na różnice kursowe np. kupie taniej, sprzedam drożej, ale nic więcej). Na giełdach za to kupujesz ‘prawdziwe’ krypto.
  2. prowizja za kupno lub sprzedaż to 2.5%. Oznacza to, że łącznie zapłacimy 5% prowizji przy operacji kupna, a potem sprzedaży. To sporo…`W porównaniu, na Binance zapłacilibyśmy łącznie bodajże max. 0.2%

 • k
  kama89

  ja skorzystałam z bitpandy i jest super. jedynie to weryfikacja problematyczna ale za to otrzymałam darmowe 10 euro. zarejestrowałam też konto na binance, ale ta platforma wydaje mi się trochę bardziej skomplikowana, także będę musiała na spokojnie siąść i spróbować ją ogarnąć 🙂 dopiero zaczynam, także wszystko na ten moment jest dla mnie nieco skomplikowane, ale mam nadzieje, że trochę lektury i testów i będę śmigać :))

 • M
  Marco77

  Witam. Czy istnieją licencjonowane giełdy nadzorowane przez nasz polski KNF, najlepiej z funduszem ubezpieczeniowym (BFG?)

  • b
   bonzai

   Z tego co wiem, to BitClude ma jakiś rodzaj licencji wydanej przez KNF (giełda wpisana jest na listę małych instytucji płatniczych – cokolwiek to znaczy). Nie mam pojęcia jak wygląda kwestia gwarancji, chociaż bardzo w to wątpię, aby jakakolwiek giełda krypto oferowała protekcję BFG. Co do BitClude – nie korzystałem z tej giełdy, ponieważ płynność jest bardzo mała. Z polskich odpowiedników to tylko BitBay, a tak to z reguły korzystam z Binance, KuCoin czy OKEX.

 • a
  akronim

  Witam. Czy wiadomo kiedy zostanie przywrócona możliwość przelewów FIAT na giełdzie Binance? Widzę, że już przywrócili funkcjonalność zasilania kartą, jednak mnie interesuje jedynie przelew (najlepiej EUR).

 • M
  Marry

  Czy ktoś ma doświadczenie z firmą handlującą kryptowalutami Bitmarkets.com?
  Dziękuję.
  Maria

  • K
   Kamil

   Szczerze powiedziawszy, to pierwsze słyszę o tej giełdzie. Osobiście bym nie kombinował, tylko trzymał się tych najpopularniejszych – w końcu na rynku istnieje wiele cenionych i sprawdzonych platform typu Etoro, Kraken, Zonda, Gemini, OKEx, Kucoin itp. Szkoda marnować czas i pieniądze na testowanie nowych ‘tworków’. Tym bardziej, że nieznane miejsca mogą się okazać oszustwem. Kieruj się tymi znanymi i będzie dobrze 🙂

 • c
  chic

  Bardzo przydatny ranking giełd kryptowalut. Osobiście znam wszystkie z wymienionych platform i z każdą miałem już do czynienia. Wszystkie mają wady i zalety, jednak jak najbardziej są godne polecenia. Dodałbym do niego także Crypto.com – multiplatformę kryptowalutową, która się składa z aplikacji na telefon (bardzo wygodne kupowanie crypto za pomocą m.in. kart bankowych, portfel w którym możemy trzymać nasze waluty oraz stakować), dodatkowo zintegrowana giełda dostępna przez komputer (“Exchange”) na której można kupować setki różnych aktywów ze stosunkowo małymi prowizjami (chociaż wyższymi, niż np. wymieniony Binance). Dodatkowo firma oferuje wiele innych produktów jak portfele na rózne platformy, platformy DeFi itp. Ponadto umieściłbym tutaj zamiast Kriptomat -> Bybit, mojego ulubieńca ostatnimi czasy. NIskie prowizje, bardzo czytelny interface, wygodna obsługa i możliwość gry z dźwignią (obsługują rynek Spot i Margin).

 • M
  MAks

  Witam. Chciałbym rozpocząć inwestowanie w waluty cyfrowe i skłaniam się w kierunku Binance lub Etoro, jednak czy ktoś byłby w stanie mi powiedzieć jak wygląda kwestia podatków i rozliczeń z handlu na w/w stronach?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.