Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bybit – giełda z dźwignią do 100x! Poradnik, opinie, opłaty

Bybit – giełda z dźwignią do 100x! Poradnik, opinie, opłaty

Giełdy i kantory
17 grudnia, 2019
4372
giełda bybit - dźwignia bitcoin

Bybit to giełda kryptowalut, oferująca handel na instrumentach pochodnych i koncentrująca się na parach walutowych BTC/USD, ETH/USD, EOS/USD oraz XRP/USD. Bybit umożliwia grę z dźwignią sięgającą nawet 100x! Według twórców, silnik stojący za platformą jest zdolny do obsługi nawet 100,000 transakcji na sekundę, co jest niezwykle imponujące i z pewnością giełda będzie w stanie obsłużyć zlecenia milionów użytkowników. Ponadto, Bybit nie wymaga weryfikacji za pomocą KYC.

Bonus $10 i $50 dla nowych użytkowników (uwaga, nowe promocje poniżej!)

Giełda ByBit oferuje 2 rodzaje bonusów dla nowych użytkowników. Po rejestracji ze specjalnego linka (kliknij tutaj lub na przycisk poniżej) można otrzymać całkowicie darmowe $10. Warunkiem przyznania gratisu jest wykonanie prostej akcji w serwisie społecznościowym (polubienie wskazanego posta itp.). Ponadto, po zasileniu konta odpowiednią kwotą (jej wartość wyświetli się w panelu) można automatycznie uzyskać bonus w postaci dodatkowych $50.


UWAGA! Nowe promocje i bonusy na ByBit – sumują się!

 1. Wpłać dowolne środki (bez wymaganego minimum) na giełdę za pomocą BTC i otrzymaj kupon na $10!
 2. Zyskaj do $100 wykonując zadania dostępne w zakładce Rewards Hub.
  3. Skorzystaj z tego linka, aby dodatkowo otrzymać od $15 do $1000 za wykonanie depozytu na konto (minimalny depozyt dla tej promocji to 0.01 BTC).
  4. Balance Booster – wybierz i zasubskrybuj ofertę z Balance Boostera aby otrzymać nawet 15% w stosunku rocznym od środków na koncie!

Wszystkie promocje się sumują. Maksymalna wartość nagród do odebrania to $1110 + 15% rocznie w Balance Booster. Promocje ważne do odwołania.


Darmowe $10 do wykorzystania na giełdzie + inne promocje.


Jak zarejestrować się na Bybit?

Zanim zaczniesz handel na Bybit, musisz założyć konto. Na szczęście jest to bardzo proste. Wchodząc na stronę internetową platformy www.bybit.com, zauważysz przycisk “Register” na górnym pasku nawigacyjnym. Jak tylko go klikniesz, przejdziesz do formularza rejestracyjnego.

Po wpisaniu adresu e-mail i hasła otrzymasz kod potwierdzający. Kiedy już go wpiszesz, będziesz mógł korzystać z platformy.

Uwaga: Na tym wczesnym etapie bardzo ważne jest upewnienie się, że prawidłowo zabezpieczysz swoje konto. Dlatego po zarejestrowaniu się należy wejść w ustawienia konta i kliknąć zakładkę “Account and Security”. Tam możesz ustawić autentykację e-mail, autentykację SMS, a także autentykację Google (2FA).

Bybit wykonał kawał dobrej roboty, upraszczając korzystanie z konta, ponieważ górny pasek nawigacyjny zawiera wszystko, co jest potrzebne do korzystania z giełdy, w tym handel, a także monitorowanie aktywów i bieżących cen rynkowych.

Ponadto, po udanej rejestracji z linka promocyjnego, użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnego bonusu $10, który można wykorzystać do gry na dowolnym dostępnym na Bybit aktywie.

Jak wpłacać i wypłacać środki na Bybit

Oczywiście, aby handlować na Bybit, najpierw musisz wpłacić środki. Wybierz zakładkę “Assets” na górnym pasku nawigacyjnym, a zobaczysz wszystkie dostępne portfele. Bybit jest platformą opartą o kryptowaluty, dlatego na ten moment można deponować środki jedynie w BTC, ETH, EOS i XRP. Oznacza to, że najpierw należy kupić kryptowaluty (np. na polskiej giełdzie BitBay lub w kantorze Coinbase za pomocą karty kredytowej)

W zakładce “Assets” możesz również śledzić wszystkie ważne wskaźniki służące do pomiaru wyników Twoich pozycji, w tym Niezrealizowany Profit & Loss (Unrealized P&L), Dostępny Depozyt Zabezpieczający (Available Balance)  i Depozyt Zabezpieczający Pozycję (Position Margin). Po prawej stronie zobaczysz również opcje wpłaty i wypłaty środków (Deposit / Withdraw).

Po kliknięciu w przycisk “Deposit” wyświetli Ci się Twój osobisty adres do wpłaty Bitcoin, Ethereum, EOS oraz XRP. Jeżeli wpłacisz kwotę o równowartości ok. 0.5 BTC (zamiennie na inne kryptowaluty) to otrzymasz bonus w wysokości $50.

Proces wypłaty środków jest również bardzo prosty. Dla własnego bezpieczeństwa, wypłaty wymagają włączenia funkcji 2FA (autoryzacji email, sms lub Google Authenticator). Po spełnieniu tego banalnego wymogu będziesz mógł wskazać adres do wypłaty i przelać kryptowaluty na inny adres.


Odbierz bonus $10 w prosty sposób. Rejestracja jest szybka i w pełni darmowa!


Jak handlować, grać na Bybit

Bybit jest w zasadzie platformą kryptowalutowych kontraktów terminowych, a giełda umożliwia użytkownikom zlecanie długich i krótkich pozycji. Złóż zlecenie długie (tzw. long), jeśli uważasz, że cena wzrośnie, bądź skorzystaj ze zlecenia krótkiego (tzw. short), jeżeli uważasz, że cena spadnie.

Czytaj również:  Bybit redukuje personel w związku z bessą

Dodatkowo, istnieją pewne zaawansowane typy zleceń: Limit, Market i Conditional

Limit order (zlecenie z limitem ceny)

Za pomocą zlecenia z limitem ceny można ustawić kwotę, po której zlecenie zostanie zrealizowane. Powiedzmy, że Bitcoin obecnie znajduje się na poziomie cenowym wynoszącym $7,800 i chcesz zagrać pozycje długą pod wzrost wartości, ale uważasz, że cena jest odrobinę zbyt wysoka. Możesz ustawić zlecenie z limitem ceny (Limit) na zakup Bitcoin na poziomie $7,500, a kiedy wartość rynkowa BTC spadnie i osiągnie docelową kwotę, Twoje zlecenie zostanie zrealizowane.

limit order bybit

Market order (po cenie rynkowej)

Jest to najprostszy typ zlecenia. Wybierasz ilość kryptowalut, którą chcesz kupić lub sprzedać, a następnie naciskasz odpowiednio przycisk Long lub Short. Zlecenie zostanie zrealizowane po najlepszej dostępnej cenie w księdze zamówień.

market order bybit

Conditional order (zlecenie warunkowe)

Zlecenia warunkowe najlepiej nadają się dla bardziej doświadczonych traderów. Kiedy ustawiasz zlecenie warunkowe, musisz wprowadzić cenę progową wraz z ceną graniczną. Wyzwalaczem jest wartość, po której zlecenie zostanie wprowadzone do księgi zamówień. Tak więc, kiedy cena wywoławcza zostanie osiągnięta, tylko wtedy zamówienie zostanie dostarczone na rynek (niezależnie od tego, czy jest to limit czy market).

Otwieranie i zamykanie pozycji

Jak widać, otwarcie pozycji na Bybit jest dość proste. Po wybraniu typu zamówienia, wystarczy tylko wprowadzić wymagane wartości (wielkość pozycji, dźwignia, cena). Kiedy to zrobisz, możesz otworzyć swoją pozycje, klikając na przycisk “Buy / Long” lub “Sell / Short“, w zależności od tego, czy chcesz zagrać na wzrost wartości bądź spadek.

Po tym, jak utworzysz zlecenie, Twoja pozycja pojawi się w wyznaczonym miejscu, gdzie możesz monitorować jej aktywność i zakończyć ofertę (np. w przypadku osiągnięcia satysfakcjonującego zysku).

Prowizje i opłaty

Bybit pobiera dwa rodzaje opłat w zależności od tego, czy jedna z nich kwalifikuje się jako animator rynku tzw. maker (otworzenie zlecenia z ceną, która nie jest obecnie najatrakcyjniejsza), czy taker (zakup/sprzedaż po cenie rynkowej).

Market Makers: Opłata wynosi 0,025% Twojej transakcji. Aby zakwalifikować się jako animator rynku, Twoje zamówienie musi zostać złożone w księdze zamówień oczekującej na realizację. Dzieje się tak w przypadku, gdy użytkownik decyduje się na złożenie zlecenia z limitem ceny.

Market Takers: Opłata  wynosi 0,075%. Kiedy jesteś wykonawcą rynku, Twoje zamówienie jest natychmiast wypełniane bez konieczności umieszczania go w księdze zamówień. Ma to zastosowanie, gdy zdecydujesz się złożyć zlecenie rynkowe (Market).

Bezpieczeństwo

W swoim stosunkowo krótkim czasie działania, Bybit udowodnił, że jest bezpieczną platformą do handlu. Giełda utrzymuje fundusz podobny do funduszu ubezpieczeniowego, aby radzić sobie z niedoborami w rozliczeniach kontraktów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo konta osobistego, Bybit oferuje uwierzytelnienie 2FA dostarczane przez Google.

Pomoc i obsługa klienta

Bybit oferuje wysokiej jakości wsparcie klienta, co jest rzadkością w przypadku giełd podobnej klasy. Bybit zapewnia obsługę na czacie 24 godziny na dobę, co odróżnia go od wielu jego konkurentów.

Ponadto, firma świadczy pomoc mailową oraz udostępnia bazę wiedzy z zakresu funkcjonowania giełdyOpinie o ByBit

Giełda kryptowalutowa ByBit w krótkim czasie zdobyła szerokie uznanie wśród inwestorów i traderów z całego świata. Wielu z nich dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami w sieci, co pozwala na lepsze zrozumienie, jakie korzyści przynosi korzystanie z tej platformy. Analizując opinie o ByBit, można zauważyć kilka kluczowych aspektów, które wyróżniają tę giełdę na tle konkurencji.

Przede wszystkim, użytkownicy chwalą ByBit za jej intuicyjny i nowoczesny interfejs. Dzięki niemu, nawet osoby początkujące w świecie kryptowalut mogą łatwo dokonywać transakcji i analizować rynek. Zaawansowane narzędzia analityczne, dostępne na platformie, są często podkreślane w opiniach o giełdzie ByBit jako jedne z najlepszych w branży. Umożliwiają one dokładną analizę rynku i efektywne podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Jednakże, nie tylko funkcje techniczne przyciągają użytkowników do ByBit. Wielu traderów docenia transparentność platformy, podkreślając uczciwość i przejrzystość w kwestii opłat oraz szybkość realizacji transakcji. Ponadto, programy lojalnościowe i bonusy oferowane przez giełdę są często wskazywane jako duży atut, zachęcający do długoterminowej współpracy.

Oczywiście, jak każda platforma, ByBit nie jest wolna od krytyki. W niektórych opiniach o ByBit pojawiają się uwagi dotyczące obsługi klienta czy sporadycznych problemów technicznych. Niemniej jednak, ogólny konsensus wśród użytkowników jest taki, że ByBit oferuje solidne i konkurencyjne usługi na rynku kryptowalutowym.

Podsumowując, opinie o giełdzie ByBit są w dużej mierze pozytywne. Wielu użytkowników docenia jej funkcje, bezpieczeństwo i transparentność. Jeśli rozważasz dołączenie do społeczności ByBit, warto zapoznać się z dostępnymi opiniami i samodzielnie przetestować platformę.

 3 komentarze

 • s
  slyxx

  Czytałem opinie o Bybit w Internecie (głównie eng.) i skusiłem się na założenie konta. Przeszedłem z BitMEX, ponieważ denerwowały mnie czasowe lagi. Jak na razie jestem zadowolony, giełda chodzi stabilnie, opłaty dla górników za wypłaty krypto są mniejsze niż u konkurencji. Osobiście gram na dźwigni 5x i nie polecam wyższej początkującym użytkownikom. Jak na razie jestem trochę na plus i oby było jeszcze lepiej 😉

  PS. ostatnimi czasy uruchomili kilka nowych promocji dla użytkowników. Warto od czasu do czasu sprawdzać je, ponieważ Bybit praktycznie cały czas organizuje jakieś ciekawe eventy w którym można zgarnąć od kilkudziesięciu do nawet set dolków.

 • M
  MarcinG.

  Ta giełda jest naprawdę bardzo stabilna i udowadnia to zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do nagłych, nieprzewidywalnych i gwałtownych ruchów cen. Znam inne platformy, które w takich sytuacjach stają się niestabilne – ale nie bybit.com! 🙂
  Denerwuje mnie jedynie jedna kwestia – widoku. Powinna istnieć możliwość ręcznego ustawiania kolumn, tzn. przesuwania ich. Ponieważ jeśli mam otwartych i rozmieszczonych na ekranie kilka okien lub wykresów, to poszczególne okna są relatywnie mniejsze i kolumny są nieco “zniekształcone”. Byłoby dobrze, gdyby kolumny można było przesuwać i zmieniać ich wielkość według własnych upodobań, podobnie jak w programie MS Excel. Jeżeli chodzi o inne kwestie, to jestem zadowolony (póki co).

 • N
  NVM

  Mimo że musiałem obejrzeć samouczek kilka razy aby w pełni zrozumieć, jak to wszystko działa, to i tak bybit jest o wiele bardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika niż jakakolwiek inna platforma transakcyjna, z którą się zetknąłem. Moja ocena 7.5/10.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.