Rynek nieruchomości a tokenizacja

Rynek nieruchomości a tokenizacja

Wiadomości
4 listopada, 2019
1413
nieruchomosci

Kryptowaluty oraz blokchain to pojęcia, które od zawsze wywołują spore kontrowersje. Mimo tego z roku na rok powstają nowe pomysły oparte na inwestowaniu na tym systemie. Tokenizacja nieruchomości to stosunkowo świeży temat. Wydaje się jednak, że może on przynieść prawdziwą rewolucję w tym sektorze.

Czym jest tokenizacja nieruchomości?

Tokenizacja nieruchomości jest niczym innym jak rozwinięciem rozwiązania ICO. Oferuje ono cyfrową metodą inwestowania w firmy bez pomocy pośredników, ale z wykorzystaniem systemów blokchain.

Najnowsza zaś forma pozyskiwania środków – STO, podlega krajowym przepisom prawnych o obrocie papierów wartościowych. Unia Europejska pozwala emitować STO dla całej Europy na fundamentach prawa estońskiego, maltańskiego, niemieckiego i także litewskiego.

Publiczne i prywatne STO

W przypadku STO rozróżniamy jego dwie odmiany: prywatną – skierowaną do wąskiego grona inwestorów, jak też publiczną – dostępną dla każdego. Żeby tokenizować nieruchomości potrzebujemy stworzyć prospekt emisyjny i dokument dotyczący obszaru działalności firmy.

Jeżeli uda nam się otrzymać wiarygodny status nasz token będzie prawdziwym instrumentem finansowym według na przykład prawa maltańskiego.

Zalety tokenizacji nieruchomości

Niewątpliwie system blockchainu dokona wielkiej rewolucji w obrocie nieruchomości. Dzięki niemu nawet mali przedsiębiorcy mogą stać się współwłaścicielami ogromnych, ważnych obiektów ma całym świecie.

Rynek taki działa 365 dni w roku, o każdej porze dnia. Tokenami można handlować z każdego miejsca bez pośredników, prawników, czy tez agencji. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale także unikniemy dodatkowych, niechcianych opłat.

Czytaj również:  Maltańska firma deweloperska zaakceptuje Cardano za hipernowoczesne apartamenty

Czy tokeny są bezpieczne?

Wiele osób może się zapewne zastanawiać, czy taki rodzaj inwestycji jest bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że każdy system blockchain niesie ze sobą czynnik ryzyka. Tokeny działają na takich samych prawach, jak akcje. Także ich wartość jest uzależniona od ceny samej nieruchomości.

Aby jednak dana firma prowadziła tego rodzaju działalność, musi spełnić określone wymagania. Na tym etapie sprawdzany jest zarówno stan budynków, ale też jego obciążenia finansowe, jak i prawa własności. Jeżeli wszystko pozostaje w tych kwestiach jasne, można zacząć emitować tokeny.

Warto przy tym podkreślić, że tokenizacja tego rodzaje jest bezpieczną transakcją, zgodną z krajowym prawem i zwiększa rentowność samego zakupu. Konieczność ujawnienia ewentualnych obciążeń finansowych, nie dopuszcza do zatajenia istotnych informacji, czy też dokonania oszustw.

Bezpieczeństwo oraz zaufanie i współpraca to fundamenty nowoczesnej ekonomii. System blokchainu wytycza nowe szlaki inwestorom i pozwala na posiadanie nieruchomości na całym świecie. Otwiera to globalny rynek i całe spektrum możliwości. Mogą z niego skorzystać zarówno wielcy przedsiębiorcy, jak też mali, początkujący inwestorzy. Warto więc śledzić na bieżąco rynek tokenizacji nieruchomości, aby być świadkiem prawdziwej rewolucji i być może także wziąć w niej udział.

Dowiedz się więcej na stronie TokenlabDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.