Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Binance przypadkowo miesza rezerwy bitcoinów “B-Token” i klientów

Binance przypadkowo miesza rezerwy bitcoinów “B-Token” i klientów

Wiadomości
25 stycznia, 2023
120
binance-gielda-bez-weryfikacji

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance, znalazła się pod obserwacją po ujawnieniu, że przechowuje aktywa klientów w tych samych portfelach, które stanowią zabezpieczenie dla jej tzw. “B-Tokenów”. Tak donosi Bloomberg na podstawie strony Proof of Collateral.

Bitcoin, Ethereum i XRP na łańcuchu BNB

B-Tokeny, czyli Binance Tokens, to kryptowaluty emitowane przez giełdę. Istnieją one na BNB Chain i reprezentują wszystkie rodzaje kryptowalut, w tym bitcoin (BTC), ethereum i ripple (XRP). W sumie jest to około 94 monet. Dla każdego wyemitowanego tokena musi być powiązany realny wariant kryptowaluty. W skrócie, aby uzyskać 1 BTC dostępny na BNB, Binance musi posiadać 1 realny BTC.

Bloomberg zauważył, że część zabezpieczeń dla tych tokenów znajduje się w zimnym portfelu “Binance 8”. Jest to portfel, który przechowuje również salda klientów.

W tym portfelu znajdują się podobno rezerwy około 40 B-Tokenów. W chwili pisania tego tekstu ich łączna wartość wynosi 539 milionów dolarów. Bloomberg donosi, że może to spowodować ewentualne problemy:

“Brak segregacji oznacza, że trudno jest śledzić, ile monet Binance trzyma w rezerwie, aby spełnić potencjalne wnioski o zwrot pieniędzy za liczbę stworzonych przez siebie B-Tokenów”.

Giełda kryptowalut Binance odpowiada

Binance od tego czasu odpowiedziało na ten incydent. Transakcje będące częścią zabezpieczenia dla wspomnianych tokenów zostały rzekomo wysłane na ten portfel przez pomyłkę:

“Binance jest świadomy tego błędu i jest w trakcie przenoszenia tych aktywów do dedykowanych portfeli”.

Giełda kryptowalut podkreśliła również, że pomimo błędu, aktywa wszystkich klientów były i nadal są zawsze pokryte 1:1.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.