Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sąd zezwala Bittrex na wypłatę środków dla klientów z USA

Sąd zezwala Bittrex na wypłatę środków dla klientów z USA

Wiadomości
15 czerwca, 2023
45
bittrex

15 czerwca amerykańska giełda Bittrex otworzy wypłaty dla klientów po korzystnym orzeczeniu sądu upadłościowego w Delaware. Informację tę podał CoinDesk.

W kwietniu Bittrex ogłosił zakończenie działalności w USA, powołując się na niepewność regulacyjną. Następnie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko firmie za naruszenia przepisów.

8 maja giełda złożyła wniosek o ogłoszenie niewypłacalności w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z pozwem, aktywa i zobowiązania spółki wahają się od 500 milionów do 1 miliarda dolarów, a liczba wierzycieli przekracza 100 000. Platforma poinformowała, że przechowuje aktywa klientów z USA, którzy nie wycofali ich do 30 kwietnia.

Po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Bittrex zwrócił się do sądu o umożliwienie użytkownikom wypłaty środków bez kosztów i wydatków związanych z restrukturyzacją.

Petycja została jednak odrzucona przez władze, które powołały się na niespłacony dług firmy wobec FinCEN w wysokości 5 milionów dolarów. Te 5 milionów stanowi część około 30 milionów dolarów, które Bittrex zgodził się zapłacić w październiku 2022 r. w ramach ugody w sprawie zarzutów naruszenia amerykańskiego systemu sankcji.

Bittrex otrzymuje zgodę

Rozprawa odbyła się 13 czerwca. Sędzia Brendan Shannon w orzeczeniu upoważnił Bittrex US i podmioty stowarzyszone do “umożliwienia klientom z bezspornymi, bezwarunkowymi i wycenionymi pieniężnie roszczeniami wypłaty kryptowalut i aktywów fiducjarnych”.

Postanowienie sądu nie definiowało kategorii użytkowników uprawnionych do ubiegania się o zwrot pieniędzy od Bittrex. Niie ustalono również, czy spłaty na rzecz władz mają pierwszeństwo przed innymi roszczeniami.

Czytaj również:  Ośmiu amerykańskich ustawodawców handlowało kryptowalutami w ciągu ostatniego roku

Patricia Tomasko, partner w firmie prawniczej Quinn Emmanuel, która reprezentuje giełdę, potwierdziła w publikacji, że “platforma otworzy wypłaty w czwartek, 15 czerwca”.

Przypomnijmy, że 13 czerwca sąd federalny w Dystrykcie Kolumbii nakazał SEC i Binance.US osiągnięcie kompromisu w celu ochrony aktywów klientów z możliwością dalszego normalnego funkcjonowania platformy.

Orzeczenie to było odpowiedzią na powiązany wniosek organu regulacyjnego w pozwie przeciwko Binance i jego dyrektorowi generalnemu Changpengowi Zhao.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.