Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zobacz, jak rozpocząć inwestowanie na polskiej giełdzie

Zobacz, jak rozpocząć inwestowanie na polskiej giełdzie

Komunikaty firm
13 maja, 2021
929
3bd0eee5a0a05e5d81de70d3be460f2c

Zastanawiasz się, jak inwestować w mBanku? Zacznij od założenia konta maklerskiego. Będzie ono odpowiednie nie tylko dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w inwestowaniu, ale również bardziej zaawansowanych graczy.

MBank biuro maklerskie – czym jest i jakie kwestie regulują jego działalność?

Dom Maklerski mBank stanowi jeden z kluczowych biur maklerskich funkcjonujących na rodzimym rynku kapitałowym. Zgodę na jego działalność została wyrażona przez Komisję Nadzoru Finansowego. Bank oferuje swoim klientom rachunek inwestycyjny z dostępem do rynków zagranicznych, sprzężony z serwisem analitycznym. W przypadku osób, które mają już doświadczenie w inwestowaniu istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia przypisanego maklera. Klient może również zamówić usługę w pełni zintegrowaną ze swoim rachunkiem rozliczeniowym. Natomiast osoby młode, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia mogą liczyć na dodatkową ofertę. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej https://money24.pl/oferta-biura-maklerskiego-mbanku-jak-zalozyc-konto-maklerskie-w-mbank/.

Gdzie znajdziesz rachunek eMakler?

Należy najpierw zalogować się do mBanku. W aplikacji należy wybrać zakładkę „Moje finanse”, następnie „Inwestycje”, a potem „Giełda”. Klientowi, który do tej pory nie aktywował usługi maklerskiej, wyświetli się przycisk „Aktywuj eMaklera”. Ponadto klient ma możliwość aktywowania rachunku maklerskiego w formie konta emerytalnego (IKE eMakler, czyli Indywidualnego Konta Emerytalnego) lub IKZE, czyli Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Zakładając pierwsze z tych kont klient jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych. W przypadku IKZE natomiast wiąże się z uzyskaniem ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych. Po przejściu do zakładki „Operacje” można szybko podejrzeć wszystkie zlecone dyspozycje. W przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu więcej informacji, sprawdzi się funkcjonalność „Wszystko”.

Serwis informacyjny – jakie elementy się tu znajdują?

W panelu „Serwis informacyjny” pozwala manewrować w wielu różnych obszarach, takich jak: „Notowania”, „Analizy i rekomendacje”, „Informacje z rynku” czy „Edukacja”. Z perspektywy inwestora ważna jest przede wszystkim zakładka „Analizy i rekomendacje”. W „Analizie fundamentalnej” można znaleźć „Rekomendacje”, będące konkretnym zaleceniem inwestycyjnym oraz potencjalną cenę docelową. Pozostałe ważne informacje na temat spółki znajdziesz w zakładce „Analizy spółek”. Przykładowe rekomendacje kupna akcji znajdziesz na swoim koncie maklerskim.

 



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.