Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Waluty przyszłości

Waluty przyszłości

Komunikaty firm
9 marca, 2021
1069
20210309145348_pexels-photo-1447418.jpeg

Pewną alternatywą dla tradycyjnych sposobów inwestowania jest stosunkowo nowy sposób pomnażania pieniędzy. Wirtualne waluty, które można przenosić ze sobą zarówno na papierze, jak i w formie cyfrowej – np. na nośniku danych. Rosnąca popularność kryptowalut stwarza nowe sposoby zarobku, ale niesie także ze sobą pewne zagrożenia.

Prekursor w cenie

Pierwszą kryptowalutą, która pojawiła się i wyznaczyła trend był znany dziś wszystkim Bitcoin. Jego twórcą jest Satoshi Nakamoto i jako dodatkową informację warto wiedzieć, że najmniejsza część (czyli 1/100 000 000) wymyślonej przez niego waluty, nazwano właśnie na jego cześć. Bitcoin charakteryzuje się tym, że nie jest w żaden sposób kontrolowany przez żaden organ centralny, więc jest odporny na wszelkie zawirowania na arenie międzynarodowej. Początkowo ten nowy środek płatniczy używany był w sieci ukrytej, a jego użytkownicy cieszyli się olbrzymią anonimowością transakcji. Wartość Bitcoina znacząco wzrosła, przez co szybko pojawiły się osoby zainteresowane inwestowaniem w nowy twór pana Satoshiego, a w następstwie tego powstały całe giełdy kryptowalut. Na dzień dzisiejszy 1 BTC (skrót od Bitcoin) to ponad 187 000 PLN.

Wymiana waluty

Po olbrzymim sukcesie szybko powstały kolejne waluty cyfrowe, a nabyć je można na kilka sposobów:

1. Bezpośrednio od innej osoby; to najbardziej logiczny sposób kupowania czegokolwiek od zainteresowanego transakcją człowieka, jednak w przypadku walut oferujących sporą anonimowość ciężko znaleźć osobę chętną do wykonania transakcji.
2. Kantor kryptowalut; zasady działania kantoru nie trzeba nikomu tłumaczyć, gdyż w tym przypadku działa to analogicznie do swojego pierwowzoru. Kantory mają jednak sporą prowizję od wykonanej transakcji, ale w zamian oferują często doradztwo w wyborze.
3. Bitomaty; w Polsce praktycznie nie używa się automatów do kupna i sprzedaży kryptowalut. Dla przykładu w USA jest to bardzo popularny sposób, a urządzeń systematycznie przybywa.
4. Giełda kryptowalut; najbardziej popularny i bardzo bezpieczny sposób zakupu i sprzedaży walut cyfrowych. Marża jest dużo niższa niż w przypadku kantorów i posiadają one wiele mechanizmów pomagających w inwestowaniu. Dla bezpieczeństwa swojego oraz innych użytkowników giełdy wymagają podania bardzo wielu danych w celu weryfikacji.

No to gramy!

Najczęściej wybierany sposób zakupu cyfrowych pieniędzy to rejestracja w serwisie giełdy kryptowalut. Na początku warto uzbroić się jednak w sporą ilość cierpliwości, gdyż proces rejestracji może okazać się dla niektórych stosunkowo wymagający. W celu bronienia się przed wprowadzeniem do obrotu waluty pochodzącej z nielegalnego źródła giełdy starają się zweryfikować swoich członków. Najczęściej po za standardowymi danymi, które podaje się w formularzach do rejestracji użytkownika wymagane jest także zdjęcie dowodu osobistego i skan faktury lub wyciągu bankowego. Proces weryfikacji może trwać nawet kilka dni.

Oczywistym jest, że żeby zarobić na giełdzie trzeba kupić walutę po niższej cenie i po wzrośnięciu ceny sprzedać z zyskiem. Programy w internecie oferują podgląd na wykresach, dzięki czemu kolejne posunięcia można oprzeć o ich analizę. Warto także interesować się wydarzeniami z życia osób zainteresowanych kryptowalutami, gdyż potrafią one czasem powiedzieć ważną informację, która poprzedzać będzie duży wzrost wartości którejś z walut.

Niemal każda giełda kryptowalut oferuje kilka mechanizmów, które mają na celu usprawnienie działań inwestorów. Istnieją sposoby zabezpieczenia się przed nadmiernym obniżeniem wartości któregoś z posiadanych środków cyfrowych. Poprzez ustawienie odpowiedniego limitu ceny można wprowadzić automatyczną sprzedaż. Można wykorzystać to zarówno żeby chronić swój majątek lub żeby pozbyć się waluty po osiągnięciu zakładanego zysku. Giełdy kryptowalut takie, jak Bitbay oferują sprzedaż do kantoru, dzięki czemu nie trzeba czekać aż zakupu dokona inny użytkownik, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej giełdy papierów wartościowych.

Zarabiaj z najlepszymi

Podstawowy wybór przed jakim postawiona zostaje osoba zainteresowana inwestowaniem w kryptowaluty jest wybór giełdy. Najbardziej popularne niezaprzeczalnie Bitbay oraz Binance, ale istnieją również takie jak: Bitclude, EXMO, Kriptomat, Tokeneo, Coinbase, Livecoin i niezliczona liczba dużo pomniejszych. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na to jaki procent narzutu zostaje narzucony przy zakupie, a jaki przy sprzedaży kryptowaluty. Pod adresm: https://jakikurs.pl/gieldy-kryptowalut/ dostępna jest lista wraz z opisami najpopularniejszych. Jeśli nie ma się pewności warto przeczytać opinie osób inwestujących, chodzi w końcu o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. W końcu największym ryzykiem jest wpłacenie środków na konto firmy, która nagle przepadnie bez śladu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.