Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Recenzja kantoru kryptowalut Koinal.io

Recenzja kantoru kryptowalut Koinal.io

Giełdy i kantory
29 marca, 2022
419
koinak

Koinal.io jest platformą do konwersji kryptowalut w czasie rzeczywistym. Ten kantor kryptowalut szczyci się uproszczoną i wyjątkowo szybką procedurą zakupów, przy jednoczesnej drobiazgowej dbałości o bezpieczeństwo. Teoretycznie, taka informacja mogłaby posłużyć jako opis dowolnego innego kantoru. Czy Koinal.io rzeczywiście w pełni zasłużył na ten opis? Jak wyglądają procedury weryfikacji i późniejsze transakcje w serwisie? Przyjrzyjmy się mu bliżej i oceńmy, jak sprawdza się w praktyce.

Koinal.io – wprowadzenie 

Koinal to dziecko SG Veteris EU EOOD, spółki zarejestrowanej w Bułgarii w 2017 roku przez Krajową Agencję Podatkową. Jej misją i mottem jest “zapewnianie elastyczności i szybkości w szybko zmieniającym się świecie kryptowalut”. Platforma ta, nazywana powszechnie kantorem, umożliwia kupno kryptowalut i dokonywanie płatności kartami debetowymi i kredytowymi. W praktyce można więc kupić tam kryptowaluty za pomocą kart płatniczych.

Dlaczego Koinal przyspiesza transakcje kryptowalutowe

Jak wyjaśniają twórcy platformy, kryptowaluty stanowią nadal pewną nowość w świecie finansów i w wielu przypadkach do ich zakupu używa się głównie przelewów SEPA i Swift. To jednak dosyć powolna metoda, bywa, że nastręczająca przy okazji problemów. Jeśli już udaje się zrealizować przelew, trzeba czekać co najmniej 1 dzień roboczy na jego zaksięgowanie i możliwość skorzystania ze swoich środków. Płatności kartami, które udostępnia Koinal, potwierdzane są natychmiastowo, dzięki czemu można korzystać z zakupionych walut niemal od razu. Proces ten trwa maksymalnie kilka minut, reklamowany jest jako “zakup w trzech krokach” i literalnie tak to właśnie wygląda.

Doprowadzenie do zintegrowania płatności za pomocą kart bankowych i systemu zakupów kryptowalut wymagało nie lada wiedzy specjalistycznej – to dość skomplikowany proces. Koinal ma więc powody, żeby szczycić się tym osiągnięciem. Doceniono to na całym świecie. Usługi Koinal połączone są z ponad 50 giełdami partnerskimi z całego świata, między innymi Stormgain, Okex, czy Huobi.

Weryfikacja w Koinal  

Skoro samo dokonywanie zakupów jest takie proste, to czy na drodze do szybkiej zamiany gotówki w kryptowaluty nie stanie nam wydłużony okres weryfikacji, jak to ma miejsce w niektórych serwisach? W przypadku Koinal i ten proces jest uproszczony do granic  i zawiera się w zasadzie w trzech krokach.

Po kliknięciu ‘sign up’ w prawym górnym rogu serwisu wpisujemy e-mail, wybieramy hasło, klikamy CAPTCHA i potwierdzamy przeczytanie regulaminu. Serwis wysyła nam maila weryfikacyjnego, gdzie klikamy ‘aktywuj’. Mamy na to godzinę. Następnie konfigurujemy uwierzytelnianie dwuskładnikowe i przechodzimy do uzupełnienia danych osobowych i właściwej weryfikacji.

W celu zainicjowania tego procesu musimy utworzyć zamówienie zakupu, podążając za instrukcjami na ekranie. Pojawia się komunikat z prośbą o przesłanie dowodu tożsamości, selfie z dowodem osobistym oraz dowodu adresu. Jako dowód tożsamości akceptowane są m.in. prawo jazdy, dowód osobisty lub międzynarodowy paszport. Ważne, żeby dokument zawierał zdjęcie, imię i nazwisko, datę urodzenia i numer seryjny.  Jako dokument potwierdzający adres można wgrać opłacony przez nas rachunek za media lub energię, czy wyciąg z konta bankowego. Powinien on zawierać imię i nazwisko, dane adresowe i datę, maksymalnie do 3 miesięcy od obecnej daty.

Weryfikacja przebiega szybko, team Koinal celuje w to, żeby nie trwała dłużej niż 6 godzin. W razie jakichkolwiek problemów można zgłosić się do supportu, który dostępny jest 24h/7 i bardzo przyjaźnie podchodzi do użytkowników.

Bezpieczeństwo transakcji w Koinal 

Koinal zapewnia, że stosuje najnowsze technologie szyfrowania i stale aktualizuje sposoby zapobiegania oszustwom, monitorując pod tym kątem każdą weryfikację i transakcję za pomocą zaawansowanych algorytmów. Sama strona Koinal.io jest chroniona certyfikatem 256 Go Daddy SSL Hasła tworzone przez użytkowników muszą być złożone z liter różnych wielkości, cyfr i znaków specjalnych, minimalnie na 8 znaków.

Proces logowania jest zintegrowany z CAPTCHA, odsiewając roboty, a jego bezpieczeństwo zwiększa uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Maile i pozostałe dane użytkowników są ręcznie weryfikowane przez obsługę w ramach procesu KYC (Know Your Customer).

Użytkownicy mogą skorzystać z opcji store my card, żeby nie wklepywać danych karty za każdym razem. Funkcja ta jest obsługiwana za pomocą jednokierunkowego szyfrowania. Numery CVV nie są przechowywane – nigdy. Płatności kartą wymagają dodatkowej weryfikacji SMSem.

Koinal w 7 punktach – podsumowanie

  • Maksymalny czas oczekiwania na weryfikację: 6 godzin.
  • Moneta po zakupie trafia do portfela w ciągu kilku minut.
  • Aktualnie można zakupić 13 monet:  Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP),  ALGO (ALGO), TRON (TRX), IOTA, Stellar (XLM), Chainlink (LINK), EOS, Cardano (ADA) i Tether (USDT). Trwają prace nad wprowadzeniem kolejnych monet.
  • Koinal dostępny jest również w postaci aplikacji mobilnej.
  • Zespół obsługi klienta dostępny jest 24 godziny na dobę
  • Opłaty za transakcje zaczynają się już od 0%.
  • Minimalna kwota na jaką można dokonać zakupu to 50 USD.

Przejdź do zakupu kryptowalut na KoinalDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.