Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Najlepsza anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Najlepsza anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Giełdy i kantory
23 sierpnia, 2021
1335
binance-gielda-bez-weryfikacji

Kryptowaluty to temat, który od kilku lat rozpala wszystkie dyskusje związane z nowoczesnymi finansami. Mimo sukcesu części z kryptowalut (tu jako przykład podawany jest najczęściej słynny Bitcoin), wciąż wielu spośród nas traktuje je z podejrzliwością. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc takie giełdy kryptowalut, które nie potrzebują zbyt zaawansowanej weryfikacji podczas zakładania konta. Jedną z nich jest najpopularniejsza giełda kryptowalut — Binance. Czym jest ta platforma? Poznasz najważniejsze informacje o tej giełdzie kryptowalut, czytając poniższy artykuł.

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji, czyli…?

Co właściwie oznacza informacja, że Binance to giełda kryptowalut bez weryfikacji?

Cechą charakterystyczną Binance jest fakt, że jest to giełda bez KYC. Zapewne każdy interesujący się tym, jak działa Bitcoin oraz inne waluty wirtualne, wie, że skrót KYC oznacza „Know Your Customer”. KYC jest standardową procedurą, której istota jest prosta: pozyskanie najważniejszych danych (danych wrażliwych) na temat klientów korzystających z kryptowalut. Cel tego działania jest szczytny (to znaczy: uniemożliwienie działania tzw. „słupów”, finansowania terroryzmu itp.), z drugiej jednak strony budzi pewne obiekcje oraz obawy części użytkowników. Nic w tym dziwnego, skoro w przypadku większości giełd obsługujących kryptowaluty wymaga się od nowych użytkowników przesłania skanu dowodu osobistego lub paszportu. Tymczasem, aby móc korzystać z tej giełdy, tego typu weryfikacja nie jest konieczna. I właśnie z tego powodu jest to anonimowa giełda kryptowalut.

Oczywiście, nie oznacza to, że swobodne korzystanie z funkcjonalności giełdy kryptowalut nie jest warunkowane wykonaniem pewnych działań weryfikacyjnych. Warto jednak tu zauważyć, że są to jedynie takie informacje, jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz data urodzenia użytkownika. Jest to podstawowy wariant weryfikacji, który nakłada na użytkownika limit wypłat 300 euro na dzień. Podsumowując — bez przesyłania dokumentów (dowodu osobistego, paszportu czy rachunków potwierdzających adres zamieszkania), bez wykonywania procedury KYC & AML konto może pozostać anonimowe i nie wymaga żadnej weryfikacji.

Dla tych, którzy są zainteresowani uzyskaniem wyższego limitu dziennego transakcji, istnieje możliwość weryfikacji twarzy (etap ten jest przeprowadzany z użyciem kamery internetowej zainstalowanej na komputerze, laptopie bądź smartfonie) i tożsamości (dopiero w tym rozbudowanym wariancie konieczne jest przesłanie kopii dokumentu ewidencyjnego) – dzięki temu użytkownik otrzymuje limit transakcji 50 000 euro dziennie. Najbardziej rozbudowany wariant, uprawniający do wykonywania transakcji na giełdzie do limitu wynoszącego aż 200 000 euro dziennie, wymaga – oprócz ukończenia pozostałych sposobów weryfikacji, także potwierdzenia adresu. W tym celu należy skontaktować się z działem obsługi klienta oraz przekazać dowód poświadczający adres zamieszkania.

W przeciwieństwie do większości znanych giełd kryptowalut korzystanie z giełdy Binance.com w podstawowym zakresie nie oznacza zatem konieczności przesyłania skanów dokumentów tożsamości (tymczasem, to właśnie ten wymóg jest najbardziej krytykowany przez użytkowników kryptowalut). Takie rozwiązanie jest korzystne także pod względem bezpieczeństwa (z wyciekiem danych wskutek ataków hakerskich musi się niestety liczyć każdy, kto bierze udział w handlu kryptowalutami).

Czym właściwie jest ta platforma? Krótka historia

Zanim zostaną omówione najważniejsze zalety i wady oraz sposób korzystania z najpopularniejszej anonimowej giełdy bez weryfikacji, warto przytoczyć najważniejsze informacje na jej temat. Platforma istnieje na rynku już kilka lat (od 2017 roku) – na tak nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się rynku, jakim są waluty wirtualne, jest to dość długi okres. Co ważne, już pierwsze kilka miesięcy funkcjonowania giełdy przyniosło gwałtowny wzrost zainteresowania ze strony użytkowników i sprawiło, że stała się ona jedną z ważniejszych giełd kryptowalut na całym świecie. Początkowo, siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju, następnie zaś była kilkukrotnie przenoszona (między innymi na Maltę oraz do Hongkongu, obecnie zaś siedziba położona jest na Kajmanach). Dowiedź się więcej o giełdzie w recenzji opublikowanej tutaj.

Binance jako anonimowa giełda – zalety

Platforma ta zyskuje w ostatnich latach na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta: takie stan rzeczy wynika stąd, iż korzystanie z tej oznacza dla jej użytkownika wiele korzyści. Do głównych zalet związanych z korzystaniem z giełdy można zaliczyć między innymi następujące cechy:

 • duża ilość obsługiwanych kryptowalut. Obecnie, jest to kilkaset dostępnych rodzajów walut wirtualnych, w tym m.in. takie najpopularniejsze kryptowaluty, jak: Bitcoin oraz Ethereum. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mają dużą dowolność w zakresie tego, jakimi walutami wirtualnymi będą obracać;
 • niskie prowizje;
 • sprawne działanie panelu do handlu walutą wirtualną i jego niska awaryjność;
 • możliwość zakupu walut wirtualnych za pomocą karty płatniczej (także w PLN) – w tym przypadku będzie wymagana weryfikacja;
 • dostępność takich usług, jak: obsługa walut FIAT oraz Stable Coiny;
 • dostępność opcji zlecenia OCO, która umożliwia jednoczesne otwieranie pozycji sprzedaży oraz kupna na tej samej wartości kapitału;
 • brak konieczności weryfikacji konta i przesyłania dokumentów, anonimowość (ten aspekt opisano już wcześniej);
 • możliwość prowadzenia handlu z dźwignią;
 • brak jakichkolwiek opłat związanych z założeniem oraz prowadzeniem konta na giełdzie;
 • dostępność polskiej wersji językowej i obsługi w j. polskim, co może stanowić duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które mają słabą znajomość języka angielskiego.
Czytaj również:  Coin98 zyskuje 1200% po wejściu na giełdę Binance

Przedstawione powyżej zalety to jeszcze nie wszystkie spośród atutów wynikających z handlu kryptowalutami za pośrednictwem tej platformy. Warto wspomnieć także o takich aspektach, jak na przykład dobra jakość pracy działu obsługi klienta oraz wsparcia technicznego (są oni dostępni przez całą dobę oraz wszystkie dni w tygodniu). Ponadto, dla użytkowników giełdy dostępne są promocje, w tym między innymi dziesięcioprocentowa zniżka na prowizje.

Binance jako anonimowa giełda – wady

Aby prowadzić anonimowy handel na giełdzie i nie być zmuszonym do weryfikacji tożsamości należy operować jedynie na kryptowalutach. Opcje zakupu cyfrowych walut za pomocą kart kredytowych czy przelewu bankowego wymagają przejście przez etap weryfikacji.

Część spośród początkujących użytkowników zwraca uwagę na fakt, że panel dla klienta wydaje się być mało przejrzysty oraz nieprzystępny dla nowych użytkowników.

Jak w przypadku właściwie każdej giełdy obsługujących kryptowaluty – także w przypadku tej giełdy należy liczyć się ryzykiem ataków hakerskich. Na szczęście, właściciele giełdy starają się rozwijać ją w taki sposób, by zminimalizować ryzyko wycieku danych.

Jak otworzyć anonimowe konto?

Wielu użytkowników, którzy zamierzają kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem anonimowej giełdy Binance, zadaje sobie pytanie: w jaki sposób należy otworzyć konto?

Czynności wymagane w celu uruchomienia konta nie różnią się mocno od tych spotykanych w przypadku innych platform. Aby to zrobić, należy:

 • wejść na stronę internetową https://www.binance.com/pl oraz wybrać żółty, prostokątny przycisk „Załóż konto”;
 • w formularzu, który się pojawi, wpisać adres e-mail oraz hasło (w celu zapewnienia bezpieczeństwa, powinno się ono składać z liter, cyfr oraz znaków specjalnych). W tej sekcji można zapoznać się z regulaminem korzystania z usługi. W celu ukończenia rejestracji należy też przejść zabezpieczenie antyspamowe wykonane np. w formie graficznej oraz kliknąć link aktywacyjny przesłany na naszą skrzynkę pocztową (w zależności od ustawień naszej poczty, może on znaleźć się w folderze Spam).

To właściwie już wszystko, jeśli chodzi o zakładanie konta na giełdzie – operacja ta nie powinna zająć więcej niż kilka minut.

Jak wykonać pierwszą transakcję?

Odnośnie obsługi panelu użytkownika, to w celu wykonania pierwszej transakcji wystarczy:

Najłatwiejsza opcja

 • Przejść do zakładki Handluj i wybrać z listy opcję Konwersja.
  Opcja ta pozwala na błyskawiczny handel pomiędzy najpopularniejszymi kryptowalutami

Opcja standardowa

 • Wybrać zakładkę Spot (Handluj —> Klasyczny),
 • W efekcie, oczom użytkownika ukaże się wykres przestawiający kurs danej kryptowaluty (po lewej stronie), otwarte zlecenia (na dole panelu; początkujący użytkownik nie zobaczy tam żadnych otwartych pozycji), formularze kupna-sprzedaży (prawy dolny róg),
 • W celu zakupu pierwszej kryptowaluty wystarczy wybrać ją z dostępnej listy po prawej stronie ekranu, kliknąć, następnie zaś – w formularzu kupna – wybrać wolumen transakcji oraz proponowaną cenę zakupu. Panel jest wyposażony w kalkulator, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko wprowadzić informację, jaki procent posiadanych środków możemy wykorzystać do zakupu danej kryptowaluty.

Chociaż panel użytkownika może z początku wydawać się skomplikowany, to ostatecznie ani otworzenie konta, ani wydawanie zleceń transakcji nie jest szczególnie trudne dla osoby, która posiada umiejętność przynajmniej podstawowej obsługi programów komputerowych.

Podsumowanie

Wybór tej giełdy bez weryfikacji oznacza dla miłośnika kryptowalut wiele korzyści, w tym między innymi dobrą jakość obsługi oraz niskie prowizje. Wydaje się jednak, że tym czynnikiem, który sprawił, że z platformy korzystają miliony użytkowników, jest fakt, że korzystanie z tej giełdy nie wymaga tak rozbudowanej weryfikacji, jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań i oferuje pełną anonimowość (z pewnymi limitami związanymi z kwotą dziennej wypłaty). Ponadto anonimowy handel ogranicza się do par walutowych bazujących jedynie na kryptowalutach. Opcje handlu na walutach tradycyjnych wymagają już weryfikacji.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.