Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluta Litecoin – informacje, dane, opis

Kryptowaluta Litecoin – informacje, dane, opis

Opisy kryptowalut
27 marca, 2019
1549
Litecoin-LTC-Price-2019

Litecoin jest kryptowalutą i jednocześnie otwarto-źródłowym projektem na licencji X-11. Warto od razu powiedzieć o względzie technicznym. Otóż, pod względem technicznym Litecoin jest niemal idealnie taki sam jak Bitcoin. Gdyby kogoś interesowały różnice między Litecoinem a Bitcoinem to należałoby powiedzieć o trzech punktach:

1. Przetwarzanie bloku

2. Produkcja

3. Oparcie na Scrypt jako matematycznym dowodzie wykonywanych działań

Warto rozwinąć dwa pierwsze punkty. W przypadku sieci Litecoin przetwarzanie bloku odbywa się dokładnie co 2,5 minuty (podczas gdy Bitcoin potrzebuje 10 minut). Jeżeli chodzi o produkcję to sprawa jest w pewnym sensie analogiczna. Sieć Litecoin jest wstanie wyprodukować 84 miliony Litecoinów czyli dokładnie 4 razy więcej niż ma to miejsce przy Bitcoinach.

Jeśli myślicie, że wymienienie różnic na linii Litecoin – Bitcoin było przypadkowe, popełniacie błąd. Litecoin niejednokrotnie kojarzony jest jako młodszy brat Bitcoina (poza tym słyszy się też o cyfrowym srebrze, czy chińskiej zabawce).

Powiedzmy sobie kilka słów na temat powstania. Pojawienie się Litecoina miało miejsce 7 października 2011 roku. Jak łatwo policzyć – mijały właśnie 3 lata od momentu wydobycia Bitcoina. Twórca Litecoina to Charlie Lie. Charlie Lie to były pracownika Google. Cel jaki miał twórca to stworzenie pary do „cyfrowego złota” (dla niezorientowanych – cyfrowym złotem określało się Bitcoina). Podczas swojego istnienia kryptowaluta zmagała się z różnymi momentami. Już dosłownie na koniec zwróćcie uwagę na to, że mamy do czynienia z bardzo specyficzną walutą. Zwolenników i zdecydowanych przeciwników jest dosłownie tyle samo.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.