Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Atari rozpoczyna partnerstwo z Fundacją Litecoin

Atari rozpoczyna partnerstwo z Fundacją Litecoin

Wiadomości
20 maja, 2020
1272
Atari_logo

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów konsol i automatów do gier, a także autor słynnego Pong’a, firma Atari ogłosiła podjęcie partnerstwa z Fundacją Litecoin.

ICO i wirtualne kasyno Atari

W marcu odbyła się przedsprzedaż tokenów Atari. Firmie udało się zebrać ponad 3 miliony euro, a środki mają zostać wykorzystane do produkcji nowych gier (w tym także uruchomienia wirtualnego kasyna) oraz zwiększenia budżetu marketingowego ich nowej konsoli Atari VCS. Większość zebranych środków pochodziła bezpośrednio od partnerów Atari. Zaskakującym krokiem wydaje się, że właśnie ta firma próbuje podbić rynek wirtualnego, kryptowalutowego hazardu. W końcu trochę ciężko wyobrazić sobie kultowego Missile Command czy Asteroids w postaci gry typu slot machine… Kłopotów spółce może także przysporzyć niska rozpoznawalność, ponieważ marka ta swoje największe tryumfy święciło w latach 80. ubiegłego wieku. Z drugiej strony samo Atari wydaje się być pewne własnych kart i nie boi się wystawić do gry swojego największego asa.

Nowa konsola Atari VCS z litecoinową zniżką

Atari VCS to nowoczesny system gamingowy z nutką nostalgii. Korzystając z tej konsoli gracze na całym świecie będą mogli na nowo przeżywać swoje najlepsze chwile, tylko tym razem w rozdzielczości 4k. Sam system ma być nowoczesną hybrydą konsoli i komputera PC, a na jego pokładzie będzie znajdować się procesor Ryzen najnowszej generacji wraz z grafiką Radeon. Urządzenie ma stanowić centrum domowej rozrywki. Dzięki niemu będziemy mogli zarówno grać, jak i korzystać z popularnych serwisów pokroju Netflixa, YouTube, czy Disney+.

Sam CEO Atari jest przekonany, że dzięki bliskim relacjom ze społecznością Litecoin pozyska nową grupę odbiorców. Dodatkowo, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup konsoli w przedsprzedaży i zapłaci za nią za pomocą LTC, to otrzyma zniżkę. Premiera konsoli odbędzie się w 2020 roku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.