# Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

10 najlepszych portfeli Litecoin

10 najlepszych portfeli Litecoin

Poradniki Portfele do kryptowalut
9 stycznia, 2020
2416
portfel litecoin

Litecoin jest pierwszym na świecie open-source’owym altcoinem P2P, który dzięki dużej kapitalizacji rynkowej utrzymał swoją wysoka pozycję. Portfel Litecoin jest aplikacją, która pozwala na bezpieczne przechowywanie, wysyłanie i odbieranie kryptowaluty Litecoin. Niektóre z portfeli Litecoin (LTC) koncentrują się bardziej na bezpieczeństwie, inne łatwości obsługi, a inne na funkcjonalności i designie.

Na początek musisz wiedzieć, że najbezpieczniejszym portfelem jest ten, którego klucz prywatny należy do Ciebie. Nie posiadanie klucza prywatnego może prowadzić do utraty środków w ramach ataku hakerskiego czy upadku giełdy lub firmy zarządzającej Twoimi kryptowalutami. Nie zaleca się przechowywania kryptowalut na giełdach, ponieważ tylko ona posiada fizyczny dostęp (w postaci klucza prywatnego) do Twoich środków.

Na co należy zwrócić uwagę przed wyborem portfela Litecoin?

  • Portfel powinien być bezpieczny
  • Społeczność związana z portfelem powinna być aktywna, a firma która jest jego deweloperem musi mieć nieposzlakowaną opinię
  • Portfel powinien posiadać opcję stworzenia i odtworzenia kopii zapasowej
  • Portfel powinien być łatwy w użyciu
  • Portfel powinien być kompatybilny z urządzeniami i systemem operacyjnym używanym przez użytkownika
  • Wyłącznym właścicielem środków na portfelu powinien być użytkownik, tzn. kontrola nad kluczem prywatnym spoczywa na użytkowniku.

Porady jak bezpiecznie przechowywać Litecoin

  • Chroń go za pomocą dwuskładnikowej autoryzacji (np. za pomocą Google Authenticator)
  • Najlepiej, abyś odseparował portfel od Internetu (zainstalował go na urządzeniu, które nie jest przez Ciebie używane na codzień)
  • Spróbuj mądrze wybrać portfel po zapoznaniu się z jego zawartością i społecznością, która za tym stoi.

Lista najlepszych portfeli Litecoin w 2019 / 2020 roku

Porównaj i wybierz najlepszy dla siebie portfel Litecoin. Możesz wybrać pośród portfeli sprzętowych, portfeli na komputer (Windows, OSX, Linux) czy portfeli na telefon (Android i iOS).

Portfel sprzętowy Ledger Nano S

Ledger Nano S to sprzętowy portfel kryptowalut w rozmiarze pendrive USB, który jest najlepszy do przechowywania kryptowaluty Litecoin pod względem bezpieczeństwa. Ledger Nano S umożliwia przechowywanie kryptowaluty Litecoin oraz jej wysyłanie i odbieranie (za pomocą aplikacji na komputer). Urządzenie sprzętowe obsługuje również dziesiątki innych kryptowalut. Jest bezpieczny, stosunkowo niedrogi i prosty w obsłudze, a co najważniejsze – zabezpiecza przed atakami hakerskimi i złośliwym oprogramowaniem, które może być zainstalowane na urządzeniu.


Nie masz jeszcze swojego Ledgera Nano S?

     lub     

Portfel sprzętowy Trezor

Trezor jest offline’owym portfelem sprzętowym, przeznaczonym m.in. dla kryptowaluty Litecoin. Działa również jak urządzenie USB podłączane do komputera. Trezor oferuje zabezpieczenia w postaci kodu PIN, tworzenia i odzyskiwania backupu oraz izolacji od środowiska komputerowego. Obsługuje on również wiele innych kryptowalut (niestety mniej, aniżeli konkurencyjny Ledger Nano S). Zaletą Trezora jet łatwość z użytkowania oraz prosty interface.

 

Freewallet – portfel przez WWW oraz aplikacja na telefon

Freewallet to internetowy portfel wielowalutowy oraz aplikacja na telefon (Android i iOS). Środkami można zarządzać jednocześnie przez stronę www, jak i telefon. Poza Litecoinem obsługuje ponad 30 innych kryptowalut. Plusami rozwiązania, jakim jest portfel Freewallet są wygoda, łatwość korzystania, możliwość bezpośredniego zakupu kryptowaluty za pomocą karty kredytowej, czy możliwość ustawienia dwu składnikowej autoryzacji. Bardzo dużym minusem jest brak kontroli nad kluczami prywatnymi, dlatego nie zaleca się przechowywania dużych środków na Freewallet.

 

Exodus – portfel na komputer

Exodus to jeden z najlepszych portfeli Litecoin na komputer. Obsługuje prawie trzydzieści różnych kryptowalut, w tym Litecoin, Bitcoin, Dash, Zcash, Ethereum. Ponieważ Exodus to lekki portfel (tzw. light wallet), nigdy nie musisz przechowywać całego łańcucha blokowego na swoim dysku (to wielki plus). Mówi się, że Exodus jest jednym z najlepszych programów na komputer do przechowywania Litecoinów.

 

Jaxx Liberty – aplikacja na telefon i komputer

Jaxx Liberty to stosunkowo nowy krypto-portfel, który oferuje wsparcie dla siedmiu walut kryptograficznych, a mianowicie Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, REP i wielu innych. Jaxx daje pełną kontrolę nad portfelem i kluczami prywatnymi, a także jest łatwo dostępny dzięki kompatybilności z komputerami stacjonarnymi oraz smartfonami. Pozwala na szybką konwersję pomiędzy Bitcoin, Litecoin, Ethereum i innymi. Jaxx Liberty jest dostępny w postaci aplikacji desktopowej (programu na komputer), aplikacji na Androida i iPhone’a oraz rozszerzenia Chrome.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.