Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

83% millenialsów posiada kryptowaluty, 48% chce kupić więcej w 2022 roku

83% millenialsów posiada kryptowaluty, 48% chce kupić więcej w 2022 roku

Wiadomości
17 grudnia, 2021
526
Grafika kryptowaluty, bitcoin, miasto i blockchain.

Preferencje dotyczące wykorzystania kryptowalut jako inwestycji i przechowywania wartości nadal utrzymują różnicę pokoleniową, z millenialsami na czele w korzystaniu ze zdecentralizowanych technologii – zwłaszcza inwestorzy milionerzy.

Według najnowszej edycji badania CNBC Millionaire Survey, większość milionerów z pokolenia millenialsów zainwestowała w kryptowaluty i spodziewa się zwiększyć swoje udziały w nadchodzących miesiącach.

Milenialsi kochają Bitcoina

Ankieta mierzy nastroje rynkowe w różnych obszarach gospodarki. Wyniki pokazują, że inflacja jest głównym zmartwieniem wśród millenialsów, którzy postrzegają to zjawisko jako zagrożenie dla wzrostu gospodarki. Drugim najważniejszym zagrożeniem jest, jak na ironię, dysfunkcja rządu USA. Oba te czynniki stanowią 23% wszystkich głosów.

Badanie wykazało, że 83% milionerów milenialsów posiada kryptowaluty, a 48% oczekuje, że w 2022 roku kupi ich jeszcze więcej. Tylko 6% spodziewa się zmniejszyć swoje udziały.

Wyniki pokazały również, że 53% milionerów z tego pokolenia posiada ponad 50% swojego majątku w kryptowalutach. W tym samym czasie jedna trzecia millenialsów stwierdziła, że zainwestowała w cyfrowe aktywa 75% lub więcej majątku.

Jeśli chodzi o inflację, większość millenialsów uważa, że będzie to zjawisko stałe, przy czym 45% millenialsów wykazuje większe obawy. Jednak większość jest optymistycznie nastawiona do przyszłości gospodarki. 59% wierzy w zdolność Fedu do radzenia sobie z inflacją.

Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest fakt, że milionerzy postrzegają zagrożenie inflacją inaczej niż większość populacji. Robert Frank, redaktor CNBC Wealth, wyjaśnia, że podczas gdy zwykli ludzie obawiają się rosnących cen, milionerzy mają tendencję do martwienia się o rosnące stopy procentowe i o to, jak to wpływa na ich inwestycje.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.