Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak zacząć handlować kryptowalutami?

Jak zacząć handlować kryptowalutami?

Komunikaty firm
16 lutego, 2022
346
9abee5a0a986c111fdffe976ebf860cc

Kryptowaluty to bardzo szeroki rynek inwestycyjny, który przy odpowiedniej wiedzy daje szerokie możliwości do pomnożenia swojego kapitału. Bardzo ważne w tym stwierdzeniu jest jednak wyrażenie “przy odpowiedniej wiedzy”. Żeby móc zacząć handlować kryptowalutami musimy najpierw odpowiednio się przygotować, musimy między innymi:

  • pozyskać informację na temat rynku, na który wchodzimy,
  • zarejestrować się na giełdzie
  • czy założyć portfel kryptowalut

W poniższym artykule wyjaśnimy krok po kroku co trzeba zrobić i jak się przygotować przed rozpoczęciem handlu kryptowalutami.

Zacznijmy od listy czynności, które trzeba wykonać aby zacząć inwestować w krypto:

  1. Badanie i analiza rynku oraz własnych zasobów.
  2. Wybór metody i platformy do handlu.
  3. Konfiguracja i odpowiednie zabezpieczenie portfela kryptowalutowego.

Kiedy wszystko będzie gotowe, możemy zacząć handlować.
 

Badanie i analiza rynku oraz własnych zasobów

Przed rozpoczęciem inwestycji dokładnie przeanalizuj rynek oraz własne zasoby.

Przed rozpoczęciem inwestycji dokładnie przeanalizuj rynek oraz własne zasoby.

Tak samo jak w przypadku każdej innej inwestycji, przy wyborze zanim poświęcimy swój kapitał na rzecz inwestycji niezbędne jest sprawdzenie rynku. W co warto inwestować, w jakim okresie, na jak długo.

W internecie można znaleźć niezliczoną ilość różnego rodzaju rad i sugestii od osób mniej lub bardziej znających się na temacie. Najlepszym sposobem jest jednak samodzielna analiza rynku. Jeśli inwestujemy własne pieniądze, to najlepiej polegać również na własnych badaniach.

Posługując się wyłącznie przeglądarką internetową bez problemu można znaleźć informacje o kapitalizacji rynkowej poszczególnych walut, o ich obecnych kursach oraz zmianach kursowych w wieloletnim ujęciu czasowym czy wykresy porównujące różne wskaźniki dotyczące różnych walut i wiele innych informacji. Wystarczy więc poświęcić odpowiednią ilość czasu, a na pewno znajdziemy odpowiednie informacje.

Warto również dokładnie przeanalizować dostępne środki jakie chcemy przeznaczyć na inwestycję. Ważne jest aby nie inwestować więcej niż jesteśmy w stanie stracić.
 

Wybór metody i platformy do handlu

Platformy do handlu kryptowalutami nie są regulowane prawnie w tym samym stopniu co tradycyjne instytucje finansowe dlatego szczególnie trzeba sprawdzać na jakim poziomie stoją zabezpieczenia giełdy kryptowalut, z której będziemy korzystać.

Aktualnie można korzystać z ponad 400 giełd kryptowalutowych oraz z wielu kantorów kryptowalut, ale duża część z nich nie jest regulowana w żadnym stopniu i nie stosuje wystarczających środków bezpieczeństwa.

Konieczne jest więc sprawdzenie licencji, przejrzystości i rodzaju zabezpieczeń giełdy, na której będziemy handlować. Inne czynniki, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze giełdy to m.in.: struktura opłat, obsługiwane waluty, czas obsługi transakcji.
 

Konfiguracja i odpowiednie zabezpieczenie portfela kryptowalutowego

Portfel kryptowalut jest odpowiednikiem konta bankowego. Umożliwia on przechowywanie, wysyłanie i odbieranie walut cyfrowych.

Portfele kryptowalutowe możemy podzielić na dwa rodzaje:

  1. Software’owe które są podłączone do internetu i łatwo dostępne dla transakcji.
  2. Hardware’owe, to takie, które nie są podłączone do internetu i przechowują zasoby cyfrowe w trybie offline. Nie są one przeznaczone do regularnych transakcji, a do przechowywania.

Większe giełdy kryptowalutowe typu Binance lub Zonda oferują również opcję portfela kryptowalut w ramach usługi działania giełdy.
 

Podsumowując:

Po odpowiedniej analizie rynku, wyborze bezpiecznej platformy i zabezpieczeniu swoich środków w portfelu możemy zacząć inwestować na rynku kryptowalut.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.