Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluta Monero – informacje, dane, opis

Kryptowaluta Monero – informacje, dane, opis

Opisy kryptowalut
24 marca, 2019
1534
Monero Kryptowaluta

Monero powstało w oparciu o algorytm CryptoNote. CryptoNote to jedna z najnowocześniejszych technologii mających otwarty kod.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły na temat CryptoNote, możemy powiedzieć, że chodzi o technologię, dzięki której tworzą się kryptowaluty odmienne od Bitcoina oraz jego altkoinów. Poza tym warto też wspomnieć o anonimowym i zarazem całościowym systemie przekazywania swoich coinsów (system ten jest udostępniany użytkownikom).

Anonimowość w Monero

Przechodząc do samej kryptowaluty Monero – jej cecha charakterystyczna to procedura przeanalizowania łańcucha bloków. Procedura ta jest bardzo, ale to bardzo skomplikowana. Dodatkowo nie ma możliwości powiązania ze sobą transakcji, czy też śledzenia płatności.

Mimo tego, że Monero musimy uznać za anonimową kryptowalutę, nie ma to swojego odzwierciedlenia przy zainteresowaniu nią. Co więcej – trudno powiedzieć o tym, abyśmy mieli do czynienia z jakąś konkurencją dla Monero (a skoro konkurencji nie ma to nie ma powodu do tego, aby zainteresowanie walutą stawało się coraz mniejsze.

Na koniec powiedzmy sobie może kilka słów na temat porównania Monero oraz Bitcoina. Główna cecha, która różni Monero od Bitcoina to brak możliwości zwrócenia uwagi na transakcję. Tymczasem w sieci Bitcoin każda transakcja mająca miejsce między użytkownikami sieci jest otwarta. Co do tajemnic Monero – każda transakcja finansowa jest szyfrowana i przypisywana na oddzielny portfel. Nie zdziwcie się też, jeśli usłyszycie o wykorzystywaniu techniki Mixed Coins (w kręgu kryptowalut przyjęło się, że dzięki tej technice można prać brudne pieniądze).Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.