Juventus ze swoją kryptowalutą

Juventus ze swoją kryptowalutą

Wiadomości
4 grudnia, 2019
1219
hd-juventus-2253806

Byli już zawodnicy otrzymujący wypłaty w kryptowalutach, są i kluby sportowe z własnymi tokenami. W połowie października było głośno na temat Sacramento Kings (koszykarska drużyna z NBA). Dlaczego? Ponieważ drużyna rozpoczęła współpracę z CryptoKaiju w celu emisji kolekcjonerskich aktywów.

Dziś do zacnego grona możemy dołączyć włoski klub piłkarski Juventus Turyn. Wyemitowali oni dla swoich kibiców token o początkowej wartości 2 euro za sztukę. Dostępny jest on na platformie Socios.com, która służy do głosowania (głównie na pytania związane ze światem sportu). Mimo to, ograniczona liczba tokenów będzie dostępna za darmo w ramach funkcji poszerzonej rzeczywistości – Token Hunt.

Do czego token ma służyć? Fani drużyny za jego pomocą będą mogli głosować na drobne zmiany, np. to, jaka piosenka będzie lecieć po golu ich ulubionej drużyny. Trzeba przyznać, że to sprytny sposób na to, by zainteresować swoich najwierniejszych kibiców do jeszcze większej interakcji i zarobić dodatkowe środki na mało znaczących (dla klubu) zmianach.

Co ciekawe, podobne kroki poczyniły takie drużyny jak PSG (również współpracująca z Socios.com), czy Bayern Monachium. Niemiecki klub podjął już nawet współpracę z Stryking Entertainment. Można więc domniemywać, że wiele innych popularnych drużyn sportowych, rozpoczęło już pracę nad swoimi projektami. Nie poinformowali jednak jeszcze o tym swoich fanów.

Czy według Was kryptowaluty oferujące kibicom interakcje z ulubionym klubem sportowym, będą miały wpływ na rozwój branży? Po komentarzach można wnioskować, że projekt i pomysł zostały przyjęte bardzo ciepło przez kibiców. Czy Wy macie zamiar skorzystać z tej opcji? Zapraszamy serdecznie do komentowania i podzielenia się z nami opiniami.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.