Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Aktualny kurs Bitcoin BTC | Notowania i wykresy online

Aktualny kurs Bitcoin BTC | Notowania i wykresy online

Opisy kryptowalut
9 kwietnia, 2019
1875
bitcoin

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą, która wykorzystuje technologię blockchain w celu wykonywania i odbierania transakcji. Każdy użytkownik może założyć swój własny portfel Bitcoin, który może być używany do przechowywania bitcoinów oraz wysyłania i odbierania płatności. Technologia blockchain wykorzystywana przez Bitcoin jest tak naprawdę rozproszoną i publiczną księgą rozrachunkową, która jest wykorzystywana i przetwarzana przez całą sieć Bitcoina. Wykorzystywana technologia jest zabezpieczona przez kryptografię – czyli wysoko efektywne szyfrowania za pomocą skomplikowanych algorytmów, praktycznie niemożliwych do złamania.

Aktualny Kurs Bitcoin BTC

[ccpw id=”128″]
 

Bitcoin jest pierwszą walutą opartą na kryptografii. Pierwsza specyfikacja Bitcoin i dowód koncepcji została opublikowana w 2009 roku. Koncepcja została przedstawiona przez osobę lub grupę usób znaną pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Prawdziwa tożsamość Nakamoto do tej pory pozostaje tajemnicą.

Bitcoin jest na wczesnym etapie wdrażania i choć jest już akceptowany jako środek płatniczy przez wielu handlowców, musi jeszcze stać się bardziej popularny i “mainstreamowy”. Może się to jednak szybko zmienić, ponieważ coraz to więcej użytkowników jest zainteresowanych bitcoinem z powodu potencjalnych korzyści, jakie może przynieść (m.in. rosnący kurs bitcoina przekładający się na zyski inwestorów).

Bitcoin oferuje użytkownikom kilka ważnych korzyści. Na wysoki kurs Bitcoina mają wpływ m.in. takie cechy jak:

  • Niskie ceny transakcji: Bitcoin może stanowić tańszą alternatywę dla innych tradycyjnych metod płatności, takich jak przelewy bankowe czy płatności kartą kredytową. W przypadku osób fizycznych lub firm, które muszą dokonywać regularnych transakcji, oszczędności te mogą się znacznie zwiększyć.
  • Bitcoin jest globalny: Korzystając z sieci Bitcoin, płatności mogą być wysyłane lub otrzymywane w dowolnym miejscu na świecie. Takie płatności mogą zapobiec kosztownym opłatom za przelewy, a także potencjalnie wyeliminować konieczność uiszczania opłat za transakcje zagraniczne kartami kredytowymi.
  • Bitcoin jest szybki: Transakcje dokonywane przy użyciu sieci Bitcoin są szybkie i szybko się rozliczają. Może to wyeliminować konieczność czekania na rozliczenie środków, które czasami mogą przekroczyć 14 dni (w przypadku czeków czy przelewów elektrynicznych)
  • Bitcoin jest bezpieczny: Jedną z głównych zasad działania sieci Bitcoin jest bezpieczeństwo. Technologia blockchain okazuje się być bardzo bezpiecznym sposobem na ułatwienie płatności, a zdecentralizowany charakter sieci może również uczynić ją bardziej bezpieczną.
  • Decentralizacja: Bitcoin jest zdecentralizowany – oznacza to, że nie jest prowadzony ani zarządzany przez żaden organ centralny. Może to nie tylko potencjalnie zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo sieci, ale również jej integralność.
  • Bitcoin może reagować inaczej na inflację/deflację: Bitcoin różni się znacznie od walut fiat, ze względu na fakt, że liczba bitcoinów do wydobycia jest ograniczona. Z drugiej strony, pieniądz papierowy może być tworzony przez banki centralne według uznania. Ze względu na ograniczoną podaż, Bitcoin może potencjalnie utrzymywać swoją wartość (kurs) lepiej niż pieniądz papierowy, który technicznie może mieć nieograniczoną podaż.

Kryptowaluta stała się bardzo popularna w 2017 r. z racji gwałtownie rosnącego kursu bitcoina. Cena bitcoina waha się codziennie i można zauważyć znaczną zmienność cen. Na kurs bitcoina mogą mieć wpływ różne czynniki. Niektóre z nich to: popularyzacja i globalna akceptowalność, rosnąca ilość nowych giełd bitcoin, regulacje, osłabienie wartości waluty FIAT.

Wykres Bitcoina


Wykresy mogą być bardzo użytecznym narzędziem dla tych, którzy chcą handlować lub inwestować w Bitcoin. Ceny są dostępne w wielu przedziałach czasowych, od zaledwie minuty do wykresów miesięcznych czy rocznych. Inwestorzy krótkoterminowi aby czerpać zyski z kupna i sprzedaży Bitcoina mogą korzystać z wykresów krótkoterminowych. Inwestorzy długoterminowi mogą korzystać z wykresów o większych interwałach w celu zidentyfikowania obszarów wsparcia i oporu. Kiedy kurs bitcoin spada do poziomu wsparcia, inwestorzy mogą to postrzegać jako solidną okazję do zakupu.

Kurs Bitcoina

Cena Bitcoina odnotowała ogromny szczyt w 2017 roku, wzrastając o kilka tysięcy procent w ciągu roku. Po tym czasie kurs bitcoina spadł do poziomu ok. $3000, po czym ostatnimi czasy można zauważyć na wykresach odwrócenie trendu i wzrost cen wielu kryptowalut, w tym oczywiście bitcoina.

Szalone wahania kursu Bitcoina

wykresKwestia często zmieniającego się kursu Bitcoin jest tak powszechna, że stała się nawet wspomnieniem w kulturze internetowej!

Zmienność cen na rynkach finansowych nie jest niczym niesamowitym. Wahania kursów są powszechne między innymi w przypadku takich aktywów jak akcje, a nawet nieruchomości. Jest to normalna część każdego wschodzącego rynku, przez co kurs Bitcoina na wykresie może się mocno wahać (m.in z powodu pewnego rodzaju niepewności inwestorów). Warto wspomnieć, że istnieje duża szansa na dalszy wzrost ceny Bitcoina, ponieważ po okresie spadków, projekty kryptowaluty mogły się w większym spokoju skupić na rozwoju i ulepszaniu swoich projektów. Można zatem liczyć na wiele nowych innowacyjnych funkcjonalności, które bedą mogły pozytywnie zaskoczyć użytkowników i inwestorów.

Kurs bitcoina: przedmiot manipulacji?

Nie potrzeba ogromnych pieniędzy i wysiłku aby zmanipulować cenę bitcoina. Bitcoin, w porównaniu do innych rynków finansowych, takich jak np. FOREX nie posiada wystarczającego wolumenu, aby był stabilnym i pewnym rynkiem dla spekulantów. Ponadto nie jest on kontrolowany i w pełni uregulowany.

Historia Bitcoina wspomina okresy oczywistej manipulacji na rynku przez tzw. “wieloryby” (organizacje i fundusze z ogromnym kapitałem) i granie przez nich na wzrost kursu lub spadek ceny (tzw. long i short).

Być może organizację takie chciały obniżyć kurs bitcoina w celu późniejszego tańszego wykupu po wystąpieniu paniki i wyprzedaży przez “ulicę” (pod wpływem tzw. “FOMO“). Działa to mniej więcej na takiej zasadzie, że duża organizacja w pewnym momencie inwestuje ogromne środki i gra na spadek. Rynek zauważa, że kurs bitcoina zaczyna gwałtownie spadać. W tym momencie następuje okres paniki i wyprzedaż aktywów przez inwestorów indywidualnych, sprowadzając kurs na niski poziom. W tym momencie ta sama organizacja angażuje środki w wykup Bitcoinów, przez co ma możliwość nabycia kryptowaluty po niesamowicie niskiej cenie.

Porównanie kursu bitcoina (BTC) do kursu złota

Złoto od setek lat było powszechnie wykorzystywane jako mechanizm transakcyjny. Podobnie

złoto

jak Bitcoin, złoto ma również ograniczoną ilość i występuje tutaj znawisko popytu i podaży.

Jednocześnie złoto obecnie ma większą użyteczność niż Bitcoin, ponieważ jest zaufaną formą waluty, była używana przez długi okres czasu, a jej ceny są stosunkowo stabilne. Podobnie jak Bitcoin, złoto ma pewien niedobór. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoin, całkowita podaż złota nie jest całkowicie znana. Dlatego właśnie Bitcoin w tej kwestii wygrywa – jego ilość jest z góry ustalona. W przypadku złota za to może się okazać, że odkryto nowe potężne złoża surowca, przez co jego kurs gwałtownie spadnie.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.