Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kurs bitcoina w 2021 roku – prognozy

Kurs bitcoina w 2021 roku – prognozy

Wiadomości
23 maja, 2021
929
btc

Choć druga połowa 2021 roku jeszcze przed nami, to bitcoin zdążył już zaliczyć kilka zawirowań kursu, w tym spektakularny spadek wyceny nazywany “czarnym czwartkiem kryptowalut”. Mimo to bitcoin wciąż utrzymuje pierwszą pozycję an rynku wirtualnych walut, a większość ekspertów wciąż widzi przed nim świetlaną przyszłość. Przyjrzyjmy się, jakie są najpopularniejsze prognozy kursu bitcoina na 2021 rok!

Czarny czwartek kryptowalut a kurs BTC

2021 rok okazał się być przełomem dla rynku finansowego – rząd USA ogłosił największy w historii Ameryki pakiet stymulacyjny oraz zwiększenie inflacji. Przełożyło się to na znaczący wzrost zainteresowania bitcoinem wśród inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych, co było bezpośrednią przyczyną wzrostu cen na początku roku. Co prawda ostatnio miał miejsce wspomniany “czarny czwartek kryptowalut”, a bitcoin stracił wówczas na wartości o niemal 30%, ale już po kilku dniach kryptowaluta nadrobiła większość strat i niemal wróciła do dawnego kursu. Sytuacja ta pokazuje, że choć rynek wciąż jest niestabilny i podatny na zmiany, to inwestorzy wciąż są zainteresowani rozwojem kryptowalut i dostrzegają drzemiący w nich potencjał. Co istotne, jako że najsilniejszą pozycję na rynku ma obecnie bitcoin kurs tej kryptowaluty najbardziej zyskuje w przypadku wzrostu wartości całości rynku.

Kurs bitcoina w 2021 roku – zagrożenia i szanse

W pozostałej części 2021 roku na bitcoina czyha wiele zagrożeń, które skumulowane mogą odwrócić trend wzrostowy. Dużym problemem jest reakcja władz chińskich na rozwój branży kryptowalut w tym kraju – zapowiadane są dodatkowe ograniczenia prawne i większa kontrola, która może odstraszyć niektórych chińskich inwestorów. Warto też zwrócić uwagę na kwestię Elona Muska, który najpierw ogłosił przyjmowanie przez Teslę płatności w bitcoinie, a następnie wycofał się z tej deklaracji. Zmiana ta była bezpośrednią przyczyną niedawnych spadków i nie wpłynie pozytywnie na marketingową wiarygodność bitcoina. W końcu Elon Musk jest nie tylko multimiliarderem, ale też popularnym celebrytą uważanym powszechnie za wyrocznię w kwestiach nowoczesnych technologii. Nie należy przy tym się załamywać – tempo implementacji bitcoina przez coraz to kolejne firmy rośnie, tak samo zresztą jak popularność kryptowaluty wśród użytkowników. Kluczowe dla dalszego wzrostu bitcoina jest upowszechnienie się go jako normalnej waluty, za którą można zakupić produkty i usługi, a proces ten obecnie wydaje się przyspieszać.

Gdy spojrzeć na niedawne wydarzenia na rynku kryptowalut, trudno nie podejść do bitcoina z pewną dawką sceptycyzmu. Co prawda udało się już nadrobić niedawne spadki, ale ich gwałtowność zaskoczyła i przestraszyła niedawnych inwestorów. Mimo to kurs bitcoina pozostaje w silnym trendzie wzrostowym, który zachęca, by w przyszłość patrzeć z umiarkowanym optymizmem.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.