Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Edward Snowden: CBDC jest wypaczeniem kryptowaluty

Edward Snowden: CBDC jest wypaczeniem kryptowaluty

Wiadomości
11 października, 2021
582
Edward_Snowden_(51367548826)

Niesławny amerykański informator – Edward Snowden – skrytykował potencjalny wpływ CBDC na sieć finansową. Określił je jako “perwersję kryptowaluty” i “kryptofaszystowską walutę”. Jak twierdzi mogą one przyznać dużo władzy rządom i pozostawić mniej wolności ludziom.

CBDC – “kryptofaszystowska waluta”

Programista komputerowy, który pracował jako podwykonawca dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – Edward Snowden – wyraził zdecydowaną opinię przeciwko potencjalnym przypadkom użycia cyfrowych walut banków centralnych. W ostatniej notatce zatytułowanej “Your Money and Your Life”, sprzeciwił się on przekonaniu, że CBDC będzie reprezentacją cyfrowego dolara, wyjaśniając:

Powiem wam, czym CBDC NIE jest – NIE jest to, jak może powiedzieć Wikipedia, cyfrowy dolar. W końcu większość dolarów jest już cyfrowa, istniejąc nie jako coś złożonego w portfelu, ale jako wpis w bankowej bazie danych, wiernie zażądany i oddany pod szkłem telefonu.

Snowed dalej wyjaśnił na Twitterze główne wady cyfrowych walut banków centralnych:

CBDC jest perwersją kryptowaluty, a przynajmniej zasad założycielskich i protokołów kryptowaluty – kryptofaszystowską walutą.

Dodał, że uruchomienie tego narzędzia finansowego postawiłoby rząd “w centrum każdej transakcji”, co oznacza mniejszą własność pieniędzy od ogółu ludności, a tym samym mniejszą wolność.

Jako przykład swojej wypowiedzi, Snowden wskazał Chiny. Tam całkowity zakaz wszystkiego, co kryptowalutowe wraz z wypuszczeniem cyfrowego juana, ma na celu “zwiększenie zdolności państwa do bycia pośrednikiem każdej transakcji”.

Snowden i BTC

38-letni Amerykanin, który obecnie przebywa w Rosji ze względu na swoje problemy z rządem USA, na przestrzeni lat był zarówno krytykiem, jak i wielbicielem wiodącej kryptowaluty.

Czytaj również:  Prezes filipińskiego banku centralnego sprzeciwia się zakazowi kryptowalut

Wszedł on w interakcję z bitcoinem po ujawnieniu wielu tajnych dokumentów z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, takich jak dowody na masową inwigilację rządu, szpiegostwo, hakowanie komputerów i podsłuchiwanie telefonów. Snowden przyznał, że użył BTC, aby ułatwić ujawnienie skradzionych informacji:

Serwery, których użyłem do przekazania tych informacji dziennikarzom, zostały opłacone przy użyciu bitcoina.

W marcu tego roku Snowden stwierdził, że struktura operacyjna cyfrowego aktywa ma wiele wad, zwłaszcza jeśli chodzi o “prywatność finansową”:.

Bitcoin jest do bani pod wieloma względami, takimi jak prywatność finansowa.

W zeszłym tygodniu pochwalił jednak stabilność bitcoina, mówiąc, że chiński zakaz tylko go wzmocnił. Tym samym dołączył do grona osób, które uważają, że ostre stanowisko wobec kryptowalut w najbardziej zaludnionym kraju jest ogromną szansą dla dalszego postępu BTC.2 komentarze

  • d
    dawid

    Wiadomo nie od dziś, że CBDC powstaje tylko w celu kontroli. Kto dalej ufa rządom musi mieć niezłą wydmuszkę w głowie….

  • j
    jakto

    Ten kto nie orientuje się czym jest CBDC będzie płakał. przecież od razu wiadomo, ze rządy tworzą ten wynalazek, aby w 100 % kontrolować społeczeństwo.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.