Adopcja kryptowalut w Nigerii jest napędzana przez ograniczony dostęp do usług finansowych

Adopcja kryptowalut w Nigerii jest napędzana przez ograniczony dostęp do usług finansowych

Wiadomości
13 kwietnia, 2022
263
Minna.photowalk_TRADOC_08

Według badań przeprowadzonych przez KuCoin, rosnąca liczba Nigeryjczyków inwestujących w kryptowaluty jest spowodowana brakiem odpowiednich możliwości bazujących na fiatach. Badanie ujawniło, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ponad 30 milionów mieszkańców Nigerii obracało cyfrowymi aktywami.

Przyczyny wzrostu popularności

Najnowszy raport KuCoin „Into the Cryptoverse Report” wykazał, że 33,4 miliona Nigeryjczyków, czyli 35% osób w wieku od 18 do 60 lat, posiadało kryptowaluty lub handlowało nimi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. 52% (około 17,3 miliona osób) ulokowało ponad połowę swojego majątku w tej klasie aktywów. Co więcej, 70% inwestorów kryptowalutowych zobowiązało się do zwiększenia swojego zaangażowania do końca 2022 roku.

KuCoin twierdzi, że jednym z głównych powodów zainteresowania sektorem jest ograniczony dostęp do usług finansowych w najbardziej zaludnionym kraju Afryki. Pomimo tego, że Nigeria jest jednym z centrów finansowych w zachodnim regionie kontynentu, rozległe obszary wiejskie nie mają odpowiednich warunków bankowych i możliwości korzystania z fiatów.

Innym powodem, dla którego Nigeryjczycy dywersyfikują tradycyjne aktywa na kryptowaluty, jest walka z rosnącą inflacją. Sytuacja po pandemii, kryzys energetyczny i zamieszanie finansowe, które wywołał konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą, dotarły także do granic Nigerii. Inflacja w tym kraju wynosi obecnie ponad 15%, a miliony mieszkańców wybrały kryptowaluty jako alternatywę do przechowywania wartości – szacuje KuCoin.

Badanie ujawniło również, że większość nigeryjskich posiadaczy kryptowalut weszła na rynek wiele lat temu. Dla porównania, tylko 26% zaczęło inwestować sześć miesięcy temu, napędzani hossą z 2021 roku, kiedy to cena bitcoina prawie dobiła do 70 000 dolarów.

Czytaj również:  Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu zaledwie 6 miesięcy

Brazylia i Indonezja: Liderzy w przyjmowaniu kryptowalut

Na początku tego miesiąca globalne badanie przeprowadzone przez giełdę aktywów cyfrowych Gemini wykazało, że Brazylia i Indonezja są wiodącymi krajami pod względem adopcji kryptowalut. Około 41% ankietowanych z obu państw przyznało, że posiada bitcoina lub inne altcoiny.

Gemini zauważyło, że mieszkańcy krajów, w których występują znaczne utrudnienia ekonomiczne, są bardziej skłonni do zakupu kryptowalut jako zabezpieczenia przed inflacją. Tak jest w przypadku Indonezyjczyków, gdyż 64% przyznało, że właśnie to jest przyczyną ich wejścia na rynek.

Dane dotyczące wiodących gospodarek, takich jak USA czy Wielka Brytania, są zupełnie inne. Wskaźnik adopcji wynosi tam odpowiednio 20% i 18%. Co więcej, tylko 16% Amerykanów postrzega kryptowaluty jako odpowiednie narzędzie inwestycyjne w czasach rosnącej inflacji. W koncepcję tą wierzy tylko 15% Brytyjczyków.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.