Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bank Hiszpanii wydaje wytyczne rejestracyjne dla krypto usług

Bank Hiszpanii wydaje wytyczne rejestracyjne dla krypto usług

Wiadomości
26 października, 2021
568
hiszpania kryptowaluty

Bank centralny Hiszpanii wprowadza nowe wytyczne rejestracyjne dla lokalnych dostawców usług wirtualnych walut, w tym instytucji bankowych.

Bank Hiszpanii wydał instrukcje dotyczące rejestracji VASP dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy, wymagając od instytucji składania wniosków rejestracyjnych za pośrednictwem elektronicznego rejestru.

Wydając wytyczne w dniu 19 października, hiszpański bank centralny zauważył, że obowiązek rejestracji dotyczy “wszystkich osób i instytucji świadczących usługi wymiany walut wirtualnych”, takich jak handel kryptowalutami i usługi powiernicze.

Regulator podkreślił, że VASP będą musieli zarejestrować się “niezależnie od tego, czy są również zarejestrowani w innych rejestrach administracyjnych w Banku Hiszpanii lub innych powiązanych organach.”

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, instytucje są zobowiązane do przystąpienia do rejestracji, nawet jeśli ich klienci końcowi nie znajdują się w Hiszpanii. Osobom fizycznym zaleca się korzystanie z elektronicznego formularza rejestracyjnego. Mogą one jednak skorzystać też z innych kanałów, takich jak np. poczta.

Wytyczne wymagają, aby zarówno osoby prawne, jak i fizyczne składały raporty na temat swoich środków. Ma to zapobiec nielegalnym działaniom, takim jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu.

Zgodnie z oświadczeniem, Bank Hiszpanii przeanalizuje dane i oceni potencjalne ryzyko, biorąc pod uwagę typy klientów VASPs, kraje, w których działają, produkty, cele relacji biznesowych, obsługiwane wolumeny i inne czynniki.

Według lokalnej agencji informacyjnej El País, Bank Hiszpanii początkowo ogłosił plany ustanowienia procedur AML dla VASP w czerwcu 2021 roku. W sierpniu hiszpańscy ustawodawcy poparli inicjatywę prawną mającą na celu legalizację wykorzystania kryptowalut do celów hipotecznych i ubezpieczeniowych.Jeden komentarz

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.