Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Iran przyznaje 30 licencji kopalniom kryptowalut

Iran przyznaje 30 licencji kopalniom kryptowalut

Wiadomości
28 czerwca, 2021
914
iran-platnosci

Jak poinformował Financial Tribue w ubiegłą środę, irańskie Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu wydało licencje operacyjne dla 30 kopalni kryptowalut w kraju.

Powołując się na dane ze strony internetowej ministerstwa, raport mówi, że irańska prowincja Semnan otrzymała najwięcej licencji. Aż sześć farm wydobywających kryptowaluty jest obecnie upoważnionych do działania w tym regionie. Prowincja Alborz zapewniła sobie cztery takie licencje. Następne w kolejności są prowincje Mazandaran, East Azarbaijan i Zanjan. Prowincja Teheran, w której znajduje się stolica kraju, podobno otrzymała tylko jedną licencję.

Ministerstwo wydało również 2 579 pozwoleń na założenie nowych przemysłowych jednostek wydobycia kryptowalut w całym kraju. 305 z nich zostało przyznanych prowincji Zanjan. Po prowincji Zanjan plasują się prowincja Fars i Azerbejdżan Zachodni, z odpowiednio 262 i 247 pozwoleniami.

Zgodnie z raportem, licencja operacyjna jest obowiązkowa dla irańskich firm, aby rozpocząć legalną działalność w zakresie wydobycia kryptowalut. Kwalifikujący się wnioskodawcy powinni uzyskać pozwolenia na założenie i założyć swoją jednostkę przemysłową w ciągu 12 miesięcy. Następnie muszą złożyć wniosek o licencję operacyjną.

Kopanie w Iranie jest legalne, lecz zakazane do września

Raport zauważa, że wydobycie kryptowalut jest legalne w Iranie, ponieważ górnicy mogą działać zgodnie z zasadami zatwierdzonymi przez rząd w lipcu 2019 roku. Pomimo statusu prawnego, rząd aktywnie zwalcza nielegalnych górników ze względu na rosnącą presję na krajową sieć energetyczną. Według raportu, autoryzowane firmy wydobywające kryptowaluty są zobowiązane do płacenia znacznie wyższych kosztów energii, niż klienci indywidualni.

Czytaj również:  Melazja banuje Binance. Giełda ma 14 dni na zakończenie działalności

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak irański prezydent Hassan Rouhani ogłosił pod koniec maja całkowity zakaz wydobywania Bitcoinów w kraju obowiązujący do września. Miał to być środek łagodzący presję na krajową sieć energetyczną. Następnie, w ubiegły wtorek, irańska policja prowincjonalna skonfiskowała ponad 7000 koparek na farmie działającej w Teheranie. Kopalnia kryptowalut została określona jako największy, najbardziej znaczący drenaż zużycia energii w kraju.

Według Iran Power Generation, Distribution and Transmission Company, w ciągu ostatnich 12 miesięcy przejęto ponad 188 000 jednostek sprzętu do wydobywania kryptowalut. Urządzenia te podobno spowodowały 180 trylionów riali (4,2 miliarda dolarów) strat w krajowej sieci i urządzeniach dystrybucji energii.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.