Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu zaledwie 6 miesięcy

Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu zaledwie 6 miesięcy

Wiadomości
29 lipca, 2021
730
crypto.com giełda

Wygląda na to, że liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się od 21 stycznia tego roku. Tak wynika z badań dotyczących globalnej adopcji kryptowalut przeprowadzonych przez Crypto.com.

Raport zebrał informacje z 24 wiodących giełd kryptowalutowych przy użyciu danych on-chain opartych na różnych parametrach – identyfikując ponad 220 milionów użytkowników do końca czerwca. Luty i maj były miesiącami, w których napływ nowych użytkowników osiągnął swój szczyt: 203 miliony.

Rynek altcoinów wzrósł w dużej mierze dzięki SHIB i DOGE

Rynek altcoinów również odnotował znaczny wzrost w pierwszych miesiącach 2021 roku. W tym czasie liczba użytkowników wzrosła do rekordowego poziomu. Co ciekawe, w raporcie podkreślono, że Ethereum prześcignęło w tym roku wzrost Bitcoina. Tuż po kwietniowym krachu na rynku, Ethereum doświadczyło ogromnego zainteresowania instytucjonalnego, które osiągnęło szczyt w maju i pod koniec czerwca.

Według raportu, SHIB i DOGE były odpowiedzialne za wzrost zainteresowania na rynku altcoinów. Trudno jest znaleźć dokładne dane dotyczące SHIB, ale on-chain pokazuje, że DOGE wzrósł o ponad 3663% w pierwszej połowie 2021 roku.

Wzrost, który zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie 2021 roku na naszej platformie i w całej branży, jest bardzo zachęcający i będziemy nadal intensywnie inwestować, ponieważ dążymy do naszego celu, jakim jest umieszczenie kryptowaluty w każdym portfelu.

– powiedział Kris Marszalek, współzałożyciel Crypto.com

Według raportu Coinbase, wolumen obrotu Ethereum wzrósł o ponad 1400% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku, katapultując wolumen obrotu ETH do 1,4 biliona dolarów.

Czytaj również:  Binance integruje wypłaty na Arbitrum One

Czy gorączka kryptowalutowa się uspokaja?

Rynek kryptowalut doświadczył gwałtownego wzrostu w dużej mierze dzięki adopcji instytucjonalnej. Pierwsze miesiące 2021 roku były bycze dla większości walut, zwłaszcza Bitcoina. Różni menedżerowie funduszy hedgingowych, znani miliarderzy i inwestorzy instytucjonalni zaczęli postrzegać BTC jako bezpieczny magazyn wartości i zamiennik dla metali szlachetnych, takich jak złoto.

Vasant Prabhu, dyrektor finansowy Visa, twierdzi jednak, że gorączka kryptowalutowa zaczyna stygnąć. Firma odnotowała spadek liczby transakcji związanych z kryptowalutami. Transakcje te kwitły w pierwszych dwóch miesiącach III kwartału, odnotowując skok o 47% i 56% w przypadku transgranicznych operacji online.

Jednak niektóre firmy nadal pracują nad oferowaniem innowacyjnych usług dla swoich użytkowników. Na przykład PayPal, niedawno ogłosił pracę nad nowym “super portfelem”, który będzie pracował nad wprowadzeniem “dodatkowych możliwości kryptowalutowych” dla użytkownika.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.