Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda Bitfinex

Giełdy i kantory
16 maja, 2022
402
bitfinex-1

Bitfinex jest głównym miejscem przeznaczenia dla doświadczonych traderów na całym świecie i jedną z najlepszych giełd pod względem rozpoznawalności i wolumenu obrotów. Obsługuje wszystkie kraje na świecie z wyjątkiem kilku (wymienionych poniżej) i obsługuje zarówno transakcje fiat-to-crypto, jak i crypto-to-crypto. Inne godne uwagi funkcje obejmują transakcje z depozytem zabezpieczającym, zlecenia z limitem i stopem, transakcje pozagiełdowe i inne. Chociaż dostępnych jest wiele opcji, wszystko jest ułożone w imponująco intuicyjny sposób, z łatwymi do nawigacji pulpitami i menu. Jednak pomimo solidnych środków bezpieczeństwa, Bitfinex został dwukrotnie zhakowany (w 2015 i 2016 roku). Od tego czasu znacznie poprawił swoje zabezpieczenia i zrekompensował każdemu użytkownikowi utracone środki.

Główne cechy giełdy BitFinex

 • Handel Spot. Centralna księga zleceń z limitem, gdzie użytkownicy mogą wpłacać, handlować i wypłacać cyfrowe tokeny.
 • Margin Trading. Wykwalifikowani użytkownicy mogą handlować z dźwignią do 10x, otrzymując fundusze z platformy finansowania depozytów zabezpieczających.
 • Margin Funding. Rynek finansowania P2P, który umożliwia użytkownikom zarabianie na odsetkach poprzez pożyczanie środków innym użytkownikom, którzy handlują z wykorzystaniem dźwigni finansowej.
 • OTC Desk. Bitfinex umożliwia traderom zawieranie transakcji bezpośrednio między sobą, bez konieczności zawierania transakcji przy użyciu książki zleceń.
 • Możliwość kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Bitfinex pozwala traderom kupować kryptowaluty za pomocą zewnętrznych procesorów płatności OWNR i Mercuryo.

Oprócz podstawowych funkcji, Bitfinex jest znany z:

 • Wysokiej płynności. Bitfinex jest jedną z najlepszych giełd pod względem dziennego wolumenu handlu BTC/USD, co gwarantuje stabilność cen i pewność dopasowania ofert.
 • Dużej ilości par handlowych. Platforma oferuje ponad 100 par handlowych, w tym zarówno wiodące monety takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple i EOS, jak i popularne altcoiny, takie jak TRON, Stellar, NEO, 0x, QTUM i wiele innych.
 • Wszechstronnych opcji handlowych. Oprócz transakcji z użyciem depozytu zabezpieczającego inwestorzy mogą korzystać ze zleceń z limitem, rynkowych, stop, trailing stop, fill or kill, iceberg, OCO, ukrytych oraz post-only limit.
 • Bezpieczeństwa. Ze względu na kilka włamań w przeszłości, od tamtego czasu Bitfinex podejmuje dodatkowe środki ostrożności, aby zabezpieczyć swoją platformę. Obejmują one przechowywanie 99,5% środków użytkowników w zimnym portfelu, ochronę przed DDoS, szyfrowanie bazy danych i regularne tworzenie kopii zapasowych. Konta użytkowników mogą być wyposażone w białą listę adresów wypłat i adresów IP, konfigurację 2FA i U2F, analizę podejrzanej aktywności, zapobieganie przejęcia sesji i wiele innych.
 • Obsługi klienta. Użytkownicy Bitfinex mogą skontaktować się z obsługą klienta 24/7 za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odpowiedzi na wszystkie zapytania udzielane są w ciągu 12 godzin, z wyjątkiem okresów wzmożonej aktywności. Poza tym użytkownicy mogą korzystać z obszernej bazy wiedzy, aby znaleźć odpowiedź na większość najczęściej zadawanych pytań.

Jakie są opłaty na Bitfinex?

Jak każda platforma do handlu kryptowalutami, Bitfinex pobiera opłaty transakcyjne. Różnią się one w zależności od kwot będących przedmiotem transakcji oraz od tego, czy użytkownik jest “twórcą” (maker) czy “biorcą” (taker) transakcji (tj. w zależności od tego, czy dokonuje transakcji poprzez złożenie nowego zamówienia, czy poprzez przejęcie istniejącego). Opłaty za złożenie zlecenia wynoszą od 0,1% do 0,0%, natomiast opłaty za przyjęcie zlecenia wynoszą od 0,2% do 0,055%. Wszystko to oceniane jest w oparciu o wolumen transakcji zrealizowanych w ciągu ostatnich 30 dni. Poniżej wykaz opłat i prowizji w uzależnieniu od obrotu giełdowego:

Obrót giełdowy Prowizja maker (twórca oferty) Prowizja taker (biorca oferty)
>$0 0.10% 0.20%
>$500,000 0.08% 0.20%
>$1 mln 0.06% 0.20%
>$2.5 mln 0.04% 0.20%
>$5 mln 0.02% 0.20%
>$7.5 mln 0.0% 0.20%
>$10 mln 0.0% 0.18%
>$15 mln 0.0% 0.16%
>$20 mln 0.0% 0.14%
>$25 mln 0.0% 0.12%
>$30 mln 0.0% 0.10%
>$300 mln 0.0% 0.09%
>$1 mld 0.0% 0.085%
>$3 mld 0.0% 0.075%
>$10 mld 0.0% 0.06%
>$30 mld 0.0% 0.055%

Jeśli chodzi o wpłaty kryptowalut i stablecoinów są całkowicie bezpłatne, natomiast za przelewy bankowe pobierana jest opłata w wysokości 0,1% kwoty, przy czym minimalna kwota wynosi 60 USD.

Czytaj również:  Bitfinex w kolejnych tarapatach – kolejne pozwy

Jeśli chodzi o wypłaty, są one zawsze pobierane przez Bitfinex. Za przelew bankowy/przelew w euro lub dolarach amerykańskich pobierana jest opłata w wysokości 0,1% zlecanej kwoty, natomiast za ekspresowy przelew bankowy (w ciągu 24 godzin) pobierana jest opłata w wysokości 1%.

Opłata za wypłatę kryptowaluty różni się w zależności od wypłacanej waluty. Na stronie internetowej giełdy znajduje się szczegółowa lista wszystkich monet oraz ich opłat za wypłatę; niektóre z nich są darmowe, ale zdecydowana większość nie. Natomiast jeśli przekazujesz cyfrowe aktywa wewnętrznie – np. na adres innego użytkownika Bitfinex – wypłaty te są bezpłatne.

Informacje o BitFinex

Bitfinex, założony w 2012 roku i zarejestrowany na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych stał się jedną z największych  na świecie giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotu Bitcoinami. Skupia się on bardziej na profesjonalnych traderach niż na szerokiej publiczności, oferując użytkownikom możliwość angażowania się w pożyczki zabezpieczające, finansowanie zabezpieczające, handel sparowany oraz zlecenia z limitem i stopem (a także inne rodzaje zleceń). Mimo że giełda jest przeznaczona dla profesjonalnych inwestorów, jej prosty układ i interfejs sprawiają, że jest łatwa w użyciu.

Chociaż giełda oferuje użytkownikom solidną gamę zabezpieczeń, od uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) po monitorowanie adresów IP, Bitfinex ucierpiał w wyniku kilku głośnych włamań w maju 2015 r., a następnie w sierpniu 2016 r. W następstwie tych ataków utracone środki zostały zwrócone przez giełdę.

Jak otworzyć konto na Bitfinex?

Otwarcie konta na Bitfinex jest tak łatwe i proste jak to tylko możliwe, ale zanim założysz konto, pamiętaj o następujących wymaganiach.

 • Bitfinex jest platformą przeznaczoną dla profesjonalnych traderów.
 • Zanim użytkownik będzie mógł korzystać z funkcji wpłat i wypłat fiat, musi przejść przez proces KYC, który może potrwać nawet kilka tygodni
 • Giełda pobiera opłatę za brak aktywności: jeśli nie prowadzisz transakcji ani nie zaangażujesz się w żadne działania związane z finansowaniem przez nieprzerwany okres jednego roku, giełda pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 5 USD miesięcznie.

Należy pamiętać, że ze względu na kwestie regulacyjne, Bitfinex ogranicza dostęp dla użytkowników z następujących krajów: Stany Zjednoczone, Kuba, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (Korea Północna), Iran, Syria lub Krym.

Rejestracja konta na BitFinex

 • Aby rozpocząć, przejdź pod adres giełdy i kliknij przycisk “Sign up”. Alternatywnie możesz zapoznać się z platformą klikając “View Demo. Po naciśnięciu przycisku “Sign Up” zobaczysz tabelę rejestracji. Wypełnij swoje dane wraz z bezpiecznym hasłem (min. osiem znaków, w tym co najmniej jeden symbol i jedna wielka litera). Zapisz je w bezpiecznym miejscu i kliknij “Sign up”.
 • Jeśli rejestracja przebiegła pomyślnie, powinieneś zobaczyć okno, które poprosi Cię o potwierdzenie adresu e-mail. Gdy potwierdzisz swój adres e-mail, będziesz gotowy do zalogowania się. Kiedy zrobisz to po raz pierwszy, będziesz musiał przeczytać i zgodzić się na warunki korzystania z serwisu Bitfinex.
 • Następny krok to zabezpieczenie swojego konta. Przejdź do prawego górnego rogu – obok ikony dzwonka i znaku zapytania zobaczysz przycisk “Manage account”. Po najechaniu na niego kursorem pojawi się menu z różnymi opcjami dotyczącymi konta. Trzecią z nich jest bezpieczeństwo (Security). Kliknięcie doprowadzi Cię do okna zabezpieczeń konta, gdzie będziesz mógł ustawić wszystkie pożądane środki bezpieczeństwa, w tym 2FA.
 • Jeśli chcesz wpłacić lub wypłacić dolary, euro lub inne waluty fiat, to będziesz musiał zweryfikować swoje konto. Po prostu przejdź do zakładki “Manage account” i wybierz “Verification” z rozwijanego menu. Będziesz mógł wybrać pomiędzy rejestracją jako osoba fizyczna lub jako firma, przy czym wymagania są nieco inne w obu przypadkach. Przy procesie weryfikacji będziesz musiał dostarczyć dokumenty potwierdzające Twoje dane osobowe i adres.

Jakie są opinie o BitFinex?

Giełda w serwisie Truspilot zbiera różne opinie – od bardzo pozytywnych, po negatywne i zarzucające oszustwo. Jej ocena to 3.4 punkta na 5 możliwych do uzyskania. Z jednej strony użytkownicy zachwalają firmę ze względu na przyjazne warunki do handlu i bardzo dobrze działający support (obsługa klienta), z drugiej strony pojawiają się problemy z przejściem przez proces KYC i problemy z niezaksięgowanymi depozytami. Warto dodać, że BitFinex jest bardzo rozpoznawalną marką wśród platform kryptowalutowych i raczej nie warto kierować się opiniami innych. Najlepiej przetestować giełdę samemu i dopiero wtedy wyciągać wnioski.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.