Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Fred Wilson: Inwestorzy Web3 będą potrzebowali bardzo silnych nerwów w 2023 roku

Fred Wilson: Inwestorzy Web3 będą potrzebowali bardzo silnych nerwów w 2023 roku

Wiadomości
5 stycznia, 2023
123
web3

Fred Wilson, współzałożyciel firmy venture capital Union Square Ventures, ostrzegł inwestorów przed poważnym potencjalnym ryzykiem związanym z inwestowaniem w projekty internetowe nowej generacji. Na swoim blogu napisał:

“Podczas gdy Web3 ma przekonujące wartości, nie jestem pewien, czy jest bezpiecznie wrócić do rzeki właśnie teraz, chyba że masz silne nerwy i jesteś skupiony na bardzo długim horyzoncie czasowym”.

Dodał, że ubiegły rok był “bolesny dla większości i wyniszczający dla wielu”.

“Kapitał naszej rodziny został mocno uderzony. Wartość księgowa aktywów zarządzanych przez Union Square Ventures spadła w tym roku o połowę” – podkreślił przedsiębiorca.

Według niego, sektor Web3 pozostaje bardzo wrażliwy w porównaniu z szerszym sektorem technologicznym.

“Są podmioty niewypłacalne, które nie podlegają restrukturyzacji. Są fundusze, które są na takiej stracie, że mogłyby zostać zlikwidowane. Tego typu działania będą wywierać stałą presję na Web3-tokeny przez co najmniej pierwszy kwartał 2023 roku”.

Kłopoty też w tradycyjnym świecie

Inwestor spodziewa się kłopotów także dla wielu tradycyjnych start-upów. Jego zdaniem sektor technologiczny powróci do “nowej normy” z 2015 roku. Wtedy kwoty pozyskiwane w rundach serii A mieściły się w przedziale 15-25 mln USD.

Jednak start-upy związane z internetem nowej generacji, z dobrą tokenomiką i silną propozycją wartości przyciągną uwagę inwestorów, przekonuje Wilson.

“Osobiście jestem bardziej optymistyczny w stosunku do Ethereum, ponieważ ma najlepszy model ekonomiczny wśród wszystkich aktywów Web3”.

Union Square Ventures (USV) zainwestował w tak znane platformy jak Twitter, Coinbase czy Etsy.

Na początku 2021 roku USV ogłosił zamiar zainwestowania około 75 milionów dolarów w startupy kryptowalutowe. Wkrótce po tym ogłoszeniu firma doprowadziła do rundy finansowania Matter Labs, startupu rozwijającego rozwiązanie Ethereum drugiego poziomu, zkSync.

Na początku 2022 roku firma Wilsona pozyskała 625 mln USD w dwóch funduszach skoncentrowanych na rozwiązaniach Web3 i legacy technology.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.