Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda kryptowalut Uphold. Kupuj i sprzedawaj cyfrowe waluty. Recenzja i opinie

Giełda kryptowalut Uphold. Kupuj i sprzedawaj cyfrowe waluty. Recenzja i opinie

Giełdy i kantory
7 kwietnia, 2022
821
giełda uphold

Uphold oferuje handel kryptowalutami, a także walutami krajowymi, akcjami, a nawet metalami szlachetnymi – wszystko to na jednej platformie. Użytkownicy mogą nawet handlować pomiędzy poszczególnymi aktywami bez konieczności wcześniejszej konwersji posiadanych środków na gotówkę (np. zamiana złota na Bitcoin). Uphold jest dostępny na całym świecie i obsługuje całkiem sporą liczbę kryptowalut i akcji. Chociaż nie ma opłat za ogólne wpłaty i wypłaty, giełda ta pobiera opłatę spreadową od każdej transakcji (jedyny koszt). Uphold jest szczególnie polecany dla nowych inwestorów kryptowalutowych, ponieważ oferuje bardzo intuicyjny interfejs, w którym odnajdzie się praktycznie każdy. Oczywiście bardziej zaawansowani użytkownicy również powinni być zadowoleni z oferty Uphold – w końcu platforma oferuje wiele korzyści m.in. darmowe zasilenia konta kartami i przelewami bankowymi, dostęp do ponad 150 kryptowalut i opcję szybkich konwersji cyfrowych walut.

Kluczowe informacje o giełdzie Uphold

 • Typ projektu: Giełda kryptowalut
 • Przyjazny dla początkujących: Tak
 • Aplikacja mobilna: Tak
 • Lokalizacja firmy: Stany Zjednoczone dla użytkowników z US / Litwa (dla użytkowników europejskich)
 • Dostępność: 184+ kraje, 30+ walut
 • Rozpoczęcie działalności: 2015 r.
 • Obsługiwane kryptowaluty: 100+, w tym Bitcoin, Ripple, Ethereum
 • Wysokość opłat / prowizji: Średnie
 • Zaufanie społeczności: Duże
 • Opinie o platformie Uphold: W większości pozytywne
 • Sposoby zasilenia konta: karta kredytowa / debetowa, przelew

Przejdź do strony z pełną ofertą Uphold

Kryptowaluty obsługiwane przez Uphold

Uphold oferuje dostęp do ponad 100 różnych kryptowalut dostępnych do handlu na swojej platformie, w tym najpopularniejsze kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum. Pełna lista obsługiwanych kryptowalut obejmuje między innymi: BTC, BTC0, AAVE, XRP, ETH, BAT, ADA, ALGO, ATOM, AVAX, AXS, BCH, BAL, BTG, CSPR, COMP, CRV, DASH, DCR, DGB, DOGE, DOT, EGLD, ENJ, EOS, FIL, FLOW, FTM, GRT, HBAR, HNT, MIOTA, CHAINLINK, LTC, LUNA, MATIC, MKR, NANO, NEO, OMG, OXT, REN, RUNE, SAND, SNX, SOL, SRM, SUSHI, THETA, TRAC, TRX, VET, WBTC, UMA, UNI, UPBTC, UPCO2, UPT, XCH, NEM, XLM, XTZ, ZIL, ZRX, AR, MINA, SPELL, CVX, SHIB, MANA, NEAR, ONE, MOVR, NU, QNT, 1INCH, BNT, KSM, SGB, RAY, LRC, KP3R, SKL.

Sprawdź pełną listę dostepnych kryptowalut na Uphold

Rejestracja i otwarcie konta na Uphold

Założenie konta Uphold jest proste. Aby rozpocząć, przejdź pod adres uphold.com i kliknij przycisk “Sign Up” w prawym górnym rogu strony internetowej Uphold. W procesie rejestracji wstępnej należy podać następujące informacje: adres e-mail, hasło, kraj zamieszkania i narodowość. Następnie wymagane są dalsze informacje w celu zweryfikowania tożsamości, w tym przesłanie rządowego dokumentu tożsamości.

Po przesłaniu informacji i zapoznaniu się z warunkami korzystania z serwisu Uphold otrzymasz wiadomość weryfikacyjną. Po zweryfikowaniu adresu e-mail możesz zacząć korzystać z konta.

Sposoby zasilenia konta i wypłaty

Platforma oferuje atrakcyjne sposoby zasilania konta. Użytkownicy mogą wpłacić na platformę pieniądze za pomocą kart kredytowych i debetowych, a także przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu to jedynie $1. Zasilenia i wypłaty są darmowe. Korzystając z opcji dodania środków na konto za pomocą karty, lokalna waluta (np. PLN) zostaną automatycznie przekonwertowne na USD po bardzo atrakcyjnym kursie.

Plusy i minusy giełdy Uphold

Plusy

 • Bezpieczeństwo: 2FA oraz zgodność z przepisami KYC i AML.
 • Obsługa klienta: Sprawny zespół obsługi klienta.
 • Zakupy za pomocą fiatów: Inwestorzy mogą nabywać obsługiwane klasy aktywów za pomocą karty kredytowej/debetowej oraz a pomocą przelewów bankowych.
 • Prosta rejestracja: Łatwy, szybki i intuicyjny proces rejestracji.
 • Niskie opłaty: Konkurencyjnie i niskie opłaty.
 • Platforma wielu klas aktywów: Uphold obsługuje handel walutami fiat i kryptowalutami (ponad 100!)
 • Łatwa w użyciu: Bardzo prosta w obsłudze platforma, na której inwestorzy mogą wpłacać i wypłacać zarówno fiat, jak i kryptowaluty.
 • Bez wymaganych wpłat: Nie ma minimalnych depozytów kryptowalutowych ani opłat za wpłatę kryptowalut. Kupno kryptowalut od $1.
 • Przyjazna aplikacja mobilna: Aplikacja na telefon w której kupisz kryptowaluty, wymienisz je na inne, wpłacisz i wypłacisz środki

Minusy

 • Brak możliwości treningu na koncie DEMO: Platforma jest jednak łatwa w obsłudze, a samouczki wideo i obszerne FAQ ułatwiają nawigację.
 • Nie jest dostępna dźwignia finansowa
 • Proste wykresy: Podstawowe wykresy oznaczają, że użytkownicy nie są w stanie przeprowadzać analizy technicznej i uwzględniać wskaźników do zarządzania swoimi pozycjami. Jednak dzięki wielu usługodawcom na rynku użytkownicy mają możliwość przeprowadzania analizy technicznej przy użyciu wykresów innych dostawców.
 • Brak programu poleceń: Jest to jednak tylko minus dla użytkowników, którzy chcą budować bazę zarobkową z poleconych.

Ogólne doświadczenia z użytkowania platformy Uphold

Uphold oferuje przyjazne dla użytkownika doświadczenie handlowe, a klienci mogą dokonywać transakcji za pośrednictwem platformy desktopowej lub aplikacji mobilnych, które są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS. Interfejs użytkownika jest intuicyjny dla tych, którzy dopiero zaczynają dokonywać transakcji, co może sprawić, że jest to dobra opcja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami – jednak oczywiście nie tylko.

W przeciwieństwie do wielu konkurentów, Uphold oferuje możliwość handlu w ramach klas aktywów, co bardzo wyróżnia tę platformę. Użytkownicy mogą również skonfigurować powtarzające się zakupy za pomocą opcji AutoPilot, która wykorzystuje uśrednianie kosztów w dolarach, aby pomóc złagodzić niektóre zmienności w handlu na rynku kryptowalut. Platforma ta oferuje tylko jeden rodzaj zleceń: zlecenia z limitem ceny. Osoby poszukujące dodatkowych lub bardziej zaawansowanych typów zleceń będą musiały szukać gdzie indziej. Co więcej, platforma nie posiada zaawansowanych wykresów i innych funkcji, które są często pożądane przez niektórych traderów.

Przejdź do Uphold i zarejestruj darmowe konto

Bezpieczeństwo

Uphold oferuje standardowe w branży środki bezpieczeństwa, w tym ochronę SSL, weryfikację KYC i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Większość środków użytkowników jest przechowywana w trybie offline w “zimnym portfelu” (portfel nie podłączony do internetu), co jest ogólnie bezpieczniejsze niż przechowywanie środków w “gorących portfelach” (portfelach podłączonych do internetu). Firma ta zapewnia również użytkownikom podstawowe wskazówki dotyczące najlepszych praktyk bezpieczeństwa oraz sposobów rozpoznawania i unikania oszustw.

Ponadto, Uphold stosuje program bug bounty za pośrednictwem Intigriti, firmy zewnętrznej zajmującej się bezpieczeństwem. W ramach tego programu użytkownicy mogą zgłaszać błędy, które napotkali podczas korzystania z Uphold i otrzymywać za to wynagrodzenie. Ponadto firma przeszła wiele audytów bezpieczeństwa.

Pracownicy Uphold są również zobowiązani do uczestniczenia w rutynowych szkoleniach na temat prywatności, aby pomóc w promowaniu bezpieczeństwa platformy.

Opinie o Uphold

Przeglądając popularne serwisy agregujące opinie oraz fora można wywnioskować, że Uphold to uznana, popularna i ceniona platforma kupna i wymiany kryptowalut. W większości opinie o Uphold są pozytywne i zachwalają prostotę użytkowania, szybki proces rejestracyjny, wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o opinie mniej przychylne, dotyczyły one głównie długiego czasu weryfikacji konta, jednak problem ten został naprawiony i weryfikacja dokumentów odbywa się obecnie automatycznie lub w bardzo szybkim tempie.2 komentarze

 • G
  GraceQ

  Cześć. Planuje otworzenie konta na Uphold ponieważ jest to jedna z giełd, które współpracują z Brave Browser. Chciałbym połączyć przeglądarkę z platformą aby zarabiać na reklamach, a w dodatku od czasu do czasu zakupić jakieś drobne kryptowaluty za pomocą karty bankowej. Czy mógłbym prosić o opinie o Uphold i porady czy będzie to dla mnie odpowiednie miejsce? A może bardziej polecacie Gemini?

 • n
  n3m0

  GraceQ, ja osobiście mogę polecić Uphold, ponieważ nigdy nie miałem z tą giełdą problemów, a właśnie sam działam na Brave i otrzymałem już płatności w BAT 😉 Gemini już testowałem i do otrzymywania $$ z Brave jest ok, jednak do zakupu krypto bym nie polecał, bo jest stosunkowo drogie. Uphold jest tańszy jeżeli planujesz inwestować małe kwoty w waluty cyfrowe za pomocą karty. Minimum wpłaty kartą to chyba $10, a same krypto możesz kupić od $1, więc myślę że to bardzo dobre miejsce dla Ciebie 😉 W mojej opinii Uphold jest spoko platformą do obu rzeczy które Cię interesują. Pozdr.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.