Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

ADA wygrywa w ankiecie Buterina dot. najlepszej alternatywy Ethereum

ADA wygrywa w ankiecie Buterina dot. najlepszej alternatywy Ethereum

Wiadomości
17 stycznia, 2022
451
[Resizer.in]-61e84930b1345

Jest rok 2035. Prawdopodobnie masz lokaja-robota, a wizyta na Marsie stała się ulubionym miejscem na wakacje. Uber zadebiutował latającymi taksówkami, a ci, którzy zdecydują się prowadzić samochód, nie muszą już używać kierownicy, ponieważ działają już samojeżdżące samochody. Z jakiegoś powodu Ethereum nie sprawdziło się jako waluta. Więc, której waluty wolisz używać – Bitcoina, Cardano (ADA), czy dolara amerykańskiego?

Taką ankietę Vitalik Buterin, założyciel Ethereum, zadał swoim 3,1 milionom zwolenników na Twitterze (oczywiście bez lokajów-robotów i latających taksówek).

W ankiecie wzięło udział 600 000 użytkowników Twittera, którzy oddali swoje głosy i ku zaskoczeniu, to nie Bitcoin, a nawet dolar amerykański zyskał sympatię – była to ADA.

Wynik był w pewnym sensie zaskoczeniem. Cardano ma swoją część fanów i silną społeczność. Niemniej jednak, można było się spodziewać, że to maksymaliści BTC oddadzą najwięcej głosów. Ale w pewnym sensie odzwierciedla to wyzwanie, które zawsze towarzyszyło BTC – niezdolność do działania jako środek wymiany, ponieważ jego opłaty są niebotycznie wysokie, a czas rozliczenia jest znacznie dłuższy niż w przypadku Cardano.

Zwycięstwo ADA w plebiscycie przychodzi pomimo tego, że Cardano nie miało najlepszego roku w 2021, w porównaniu do niektórych swoich rywali. Chociaż we wrześniu ubiegłego roku moneta osiągnęła nowy rekordowy poziom 3,09 USD, jej zyski w 2021 r. zostały przyćmione przez takie waluty jak Solana, Dogecoin, Shiba Inu, Terra i Avalanche.

Czytaj również:  Biała księga Bitcoina na bolidzie Formuły 1

Cardano stracił również swoją pozycję w pierwszej piątce. Wyprzedziły go Solana i USD Coin. Obecnie zajmuje siódme miejsce, tuż nad XRP – kolejnym projektem, który miał niezbyt imponujący rok, będąc jedynym tokenem w pierwszej dziesiątce, który nie osiągnął nowego maksimum.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.