Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zainteresowanie Bitcoinem jest dalekie od rocznych szczytów, mimo przebicia 50 000 USD

Zainteresowanie Bitcoinem jest dalekie od rocznych szczytów, mimo przebicia 50 000 USD

Wiadomości
23 sierpnia, 2021
652
wyszukiwania frazy bitcoin

Wiele raportów w przeszłości mówiło o tym, że po wzroście ceny bitcoina często następuje znaczny wzrost zainteresowania wiodącą kryptowalutą, zwłaszcza ze strony inwestorów detalicznych. Tym razem wygląda jednak na to, ze sytuacja jest zupełnie inna.

Cena Bitcoina i zainteresowanie zazwyczaj korelują ze sobą

W III kwartale ubiegłego roku, kiedy bitcoin zaczął osiągać rekord za rekordem, miesiące po poważnym krachu podczas szczytu pandemii COVID-19, imponujące ruchy cenowe spotkały się z szeroką uwagą ze strony mainstreamowych inwestorów.

W tym czasie dane od firmy analitycznej Santiment wskazywały, że adresy wzrosła liczba wielorybów BTC, ponieważ wiele dużych korporacji zaczęło kupować wiodącą kryptowalutę. W tym samym czasie Google Trends potwierdziło podobny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów detalicznych.

Podobnie, po ogromnym spadku cen BTC zazwyczaj następuje spadek wolumenu i zainteresowania tym aktywem. Raport z zeszłego miesiąca potwierdził, że globalne zainteresowanie Bitcoinem zaczęło spadać w dół po tym, jak moneta straciła w maju ponad połowę swojej wartości.

Ale nie tym razem

Podczas gdy zainteresowanie i szczyty cenowe zazwyczaj korelują ze sobą, tym razem jest inaczej. Bitcoin pokonał bowiem granicę 50 000 USD. Innymi słowy, wartość BTC w stosunku do dolara wzrosła o mniej więcej 70 proc. w ciągu zaledwie miesiąca.

Jednak według Google Trends, światowe wyszukiwanie frazy “Bitcoin” jest na najniższym poziomie od prawie dziewięciu miesięcy. Dla wyjaśnienia, dane z największej na świecie wyszukiwarki są dobrym wskaźnikiem do określenia poziomu zainteresowania w danej dziedzinie w danym okresie czasu.

Czytaj również:  Salwadorczycy wyszli na ulicę, aby protestować przeciwko Bitcoinowi

Bitcoin

Jak widać na powyższym wykresie, wolumen zapytań dla frazy”bitcoin” w tym miesiącu jest podobny do wolumenu odnotowanego w grudniu ubiegłego roku, kiedy kryptowaluta zaczęła handlować powyżej 19 000 USD.

Podobnie, globalna liczba zapytań “buy bitcoin” spadła do poziomu nie spotykanego w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy po osiągnięciu 4-letniego maksimum w styczniu 2021 roku. Potwierdza to, że obecny rajd cenowy nie jest napędzany przez hype detaliczny.

Buy-BitcoinDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.