Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

OpenSea osiąga ATH w miesięcznym wolumenie handlu Ethereum.

OpenSea osiąga ATH w miesięcznym wolumenie handlu Ethereum.

Wiadomości
17 stycznia, 2022
393
opensea

Popularny rynek aukcyjny NFT, OpenSea, przekroczył próg 3,5 miliarda dolarów w miesięcznym wolumenie obrotu Ethereum.

OpenSea osiąga nowy szczyt

Według najnowszego wykresu Dune Analytics z 17 stycznia, OpenSea osiągnęła już 3,52 miliarda dolarów pod względem miesięcznego wolumenu obrotu Ethereum. Mimo, że do końca miesiąca pozostały jeszcze dwa tygodnie. Dzienny wolumen obrotu platformy oscylował między 169-261 mln przez cały styczeń.

Wraz z ostatnim kamieniem milowym, przeskoczył on poprzedni rekord wszech czasów z sierpnia 2021 roku wynoszący 3,42 miliarda dolarów. W tym samym miesiącu, miesięczne opłaty OpenSea za Ethereum również osiągnęły nowy rekord w wysokości 236 milionów dolarów.

Warto zauważyć, że miesięczny wolumen obrotu OpenSea na Etheruem spadał w ciągu następnych kilku miesięcy, ostatecznie w listopadzie osiągając dołek przy poziomie 2,37 miliarda. W kolejnym miesiącu nastąpiło jednak znaczne ożywienie, a obroty wyniosły 3,24 mld USD.

W międzyczasie, nowe ATH pokazuje ponowny optymizm i wzrost w OpenSea po rewelacyjnym roku 2021. W rezultacie, w tym miesiącu OpenSea przyciąga już ponad 207 milionów dolarów z opłat i wkrótce może dogonić wcześniejszy rekord sprzed pięciu miesięcy.

Ekspansja OpenSea i rosnąca wycena

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, OpenSea wyłoniła się jako marka o ugruntowanej już pozycji i znacznej popularności. Niedawno przekroczyła ona pożądany próg miliona aktywnych portfeli użytkowników na platformie.

Na początku tego miesiąca OpenSea ogłosił zakończenie rundy finansowania serii C, podczas której pozyskał 300 milionów dolarów. Była ona prowadzona przez Paradigm i Coatue. Najnowszy zastrzyk kapitału wycenił firmę kryptowalutową na niebotyczną kwotę 13,3 miliarda dolarów. Idąc dalej, firma planuje przyspieszyć rozwój produktów, zwiększyć wsparcie i bezpieczeństwo klientów, znacząco zainwestować w szerszy ekosystem NFT i Web3, a także wzmocnić swój zespół.

Czytaj również:  Przychody z wydobycia Bitcoina przewyższyły Ethereum po raz pierwszy od roku

Jedną z głównych przyczyn sukcesu firmy był brak poważnych konkurentów. Może się to jednak zmienić w 2022 roku, ponieważ wiele platform chce wziąć swój kawałek tortu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.