Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Hype na NFT spowodował wzrost cen gazu do najwyższego poziomu od 14 tygodni

Hype na NFT spowodował wzrost cen gazu do najwyższego poziomu od 14 tygodni

Wiadomości
27 sierpnia, 2021
885
ethereum-blockchain

Użytkownicy Ethereum znowu cierpią. Opłaty transakcyjne wzrosły bowiem do najwyższego poziomu od 3 miesięcy. Według Bitinfocharts, średnia opłata transakcyjna wzrosła wczoraj do 27,23 USD, co stanowi wzrost o około 240% od początku sierpnia.

Ostatni raz gaz był tak drogi 19 maja, kiedy to średnie ceny skoczyły do 60 dolarów, a następnie 12 maja kiedy to cena gazu osiągnęła najwyższy w historii poziom 70 dolarów.

Są to średnie ceny, więc operacje takie jak zamiana tokenów lub działania związane z inteligentnymi kontraktami mogą być droższe. Według trackera gazu Etherscan, wymiana tokenów na Uniswap może kosztować obecnie nawet 30 dolarów.

Cryptofees poinformowało, że sieć Ethereum wygenerowała wczoraj aż 32,7 miliona dolarów w opłatach. Jest to o 98% więcej niż z tytułu Bitcoina, który 26 sierpnia wygenerował 629 tys. dolarów w opłatach sieciowych.

Rekordowy miesiąc dla sprzedaży NFT

Przyczyną gwałtownego wzrostu cen gazu są tokeny NFT, na które po raz kolejny narasta hype. Według Nonfungible, sierpień będzie rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży, gdyż w ciągu ostatnich 30 dni osiągnięto już wolumen 900 milionów dolarów.

Największym pochłaniaczem gazu jest obecnie rynek NFT OpenSea, który w ciągu ostatnich 24 godzin wygenerował około 5,7 miliona dolarów z tytułu opłat sieciowych. Stanowi to prawie 21% całkowitego gazu zużytego na Ethereum w ciągu ostatniego dnia. Axie Infinity, która niedawno została wprowadzona na giełdę Coinbase, równeż zużywa spore ilość. Według danych Etherscan, w ciągu ostatnich 24 godzin wygenerowała 933 tys. dolarów w gazie.

Czytaj również:  Quentin Tarantino zapowiada tajną kolekcję NFT z Pulp Fiction

Nawet inwestorzy NFT zaczęli zmniejszać tempo z powodu wysokich opłat transakcyjnych.

Według Cryptoslam, Axie Infinity i CryptoPunks zdominowały sprzedaż NFT w ciągu ostatnich 30 dni, generując odpowiednio 850 mln USD i 500 mln USD. Art Blocks są na trzecim miejscu pod względem popularności, z 438 milionami dolarów w sprzedaży w ciągu ostatniego miesiąca.

Odwrót ceny Ethereum

Cena bazowego aktywa napędzającego całą tę aktywność sieciową spadła o 1,7% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum w momencie publikacji prasy było notowane na poziomie $3,108.

Aktywo zyskało 35% w ciągu ostatniego miesiąca, ale pozostaje 29% poniżej swojego rekordowego poziomu $4,357 z 12 maja.4 komentarze

 • I

  Czyżby to był koniec Etherum? Poran na cardano 🙂

 • D

  I dobrze. Koparki w końcu zaczęły hulać jak należy. Oby jak najdłużej. Do wysyłania i tak korzystam z Binance Smart Chaina.

 • a
  anty-nft

  Ja to tego nie mogę wogóle pojąć, że ludzie płacą takie niebotyczne kwoty za te obrazki niby NFT. Po co to komu. Czy mógłby mi to ktoś jakoś wytłumaczyć? Dlaczego zrobił się na NFT taki hype?

 • d
  dejw

  Właśnie dlatego ja się zanurzam w inne ekosystemy. Solana, Terra i wiele więcej projektów oferują znacznie lepsze warunki ceny i prędkość przetwarzania transakcji.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.